Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kulidone 25. 9. 2022 15:34

jordiii píše:Presne to povedat neviem, ale kym vacsina znaciek co som pocul znie frekvencne plus minus podobne (sennheiser, hifiman, final, sony, …) tak tieto fiio zneju inac, mozno umelo, neautenticky, nezaujimavo. Samozrejme basy su silne, vysky tiez, netvrdim ze to vobec nehra to nie, dynamiku to ma ale je to take ako cinska lacna diskoteka na steroidoch. Kebyze stoja 50€ tak su asi ok. Pocuvam na rovnakych zostavach, zdroj qobuz flac, takze tym to nebude.


Podla vsetkeho ti nesedi tonalita a ak sam nevies co ti na tom vadi tak neviem ako by "sme" ti pomohli. Ak je to nezaujimave tak mozno chces viac technicku stranku viac detajlov a separaciu.

Ak to chces zistit aspon ohladom tonality tak sa treba pohrat s EQ s FH9.Zistis svoju preferovanu tonalitu a potom podla toho vyberas IEMs.
Na jednej strane tu nechcem na nikoho ukazovat prstom, ale napr. tie 3 IEMs co ti poradil pseudomagick budu hrat dost odlisne :D. Tak trochu nechapem ako to moze byt "istotka".
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 9. 2022 16:13

kulidone:
Odlišně záleží v jakém smyslu. :-)
Všechny 3 IEMs jsou full BA (Purple 5 BA, F7U 7BA a Grace 10BA).
Osobně si myslím, že Grace na tom budou zvukově nejlépe.

Jistota v tom, že se žádnými neudělá chybu.
Některé IEMs mají problém ve zvuku (nedostatek sub-basu, tenké středy, ladění do "V" apod.).
Bohužel i Noble K10U mají chybu, kterou tyto in-ery nemají.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 25. 9. 2022 19:06

Že já sem ještě furt lezu, vždycky se nechám nalomit, něco si někde vyzkouším a už se to doma kupí. Posledně jsem už měl jistotu, že IE600 jsou to pravé, co nedám z ruky. Pak jsem změnil job a aktuálně se k poslechu dostanu jen když venčím psa, tam se objevila jediná vada Sennheiserů a to, že mi moc neseděly, takže při chůzi je udržely v uchu jen Comply a to je vopruz.
Tak šly do světa, na ven mi slouží Galxy Buds 2 Pro/Sony WH1000X (ani nevim jaká generace) (celkem obstojně) a stejně sem lezu a chytám slinu...
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 9. 2022 20:37

inkvizition:
A zkusil jsi i hybridní nástavce Symbio?
Tyto: https://www.amazon.com/SYMBIO-Silicone- ... 4Y7SB?th=1

Pokud vím, tak IE600 jsou více chváleny, než IE900.
Mají sice menší rozlišení, ale lepší frekvenční ladění.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 25. 9. 2022 21:44

Symbio určitě neobjednávat z amazonu, ale z ofiko eshopu. Vyjde to cenově lépe a navíc někdy přibalí nějaký dárek. Naposledy jsem k peel verzi dostal 3 páry Symbio F

https://symbioeartips.com/
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 9. 2022 18:43

SSakul:
A?
Spokojenost? :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 26. 9. 2022 20:31

Klasické symbio mandarines mám opravdu v oblibě a kupoval jsem je už po 3.. Pěny prakticky nepoužívám, takže těžko soudit, ale jednou se třeba budou hodit.. u nástavců do budoucna člověk nikdy neví :)
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 9. 2022 20:38

Za klasické Symbio považuješ teda model s tvrdým silikonem vně a pěnou uvnitř? Protože to byl model, který nabízeli jako první. Pro mě zvuk TOP, ale pohodlí otřes. Šíleně tvrdé. Proto asi začali nabízet peel. Ovšem pro mě podstatně lepší (a taky pěkně dražší) Azla Sedna jsou zvukem o dost dál, o pohodlí nemluvě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 9. 2022 21:17

martas38:
"Peel"? To by mě zajímalo. :-)
Je to měkčí? Pokud ano, tak to musejí být ideální nástavce. 8-)
Běžné Symbio je vážně dost tuhé a už po 1/2 hodině to nepříjemně v uchu tlačí. :-\
Jinak zvuk ok.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 26. 9. 2022 21:56

Peel je defakto úplně stejný nástavec jako hybrid, akorát se ta pěna z něj vytáhne ( dá se tam zpátky vrátit ). Taky mi vadil komfort a bolely z toho uši, no nakonec stačilo vytáhnout ty pěny. Ten tvrdší silikon mi bez těch pěn už nevadí. Jinak kdysi právě ani peel verzi bez pěn nenabízel, to bylo ještě z doby kdy neměl webovky a prodával přes ebay.

Na azla sedna jsem slyšel spoustu chvály, ale je jich celkem dost druhů a netuším moc velikosti
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 9. 2022 22:10

Pseudomagick: vytáhni pěnu ze Symbio a máš Peel. Ale furt je to strašně tvrdý.

SSakul: Azla Sedna a Azla Sedna Light. Nikoliv Xelastec. Velikosti jsou okótované na jejich stránkách, ale je to jak u většiny nástavců. Akorát to mají po půlkách velikosti a navíc verze short s krátkým krčkem, což je pro mě ideál k Solaris. Takže bych spíš zvážil, jestli mají tvoje IEM kratší, či delší krčky. Klasik a light se ve zvuku liší mikroskopicky, v měkkosti materiálu minimálně, nejvíc asi barvou. Zohlednil bych spíš jestli short a nebo normální. Ale jak to tak vidím, k většině IEM bude víc sedět short. Jo a jsou pěkně drahý, v Evropě asi nesehnatelný, ale fakt to stojí za to, že René?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 27. 9. 2022 13:35

https://www.azla.co.kr/product-category ... kattempt=1

spíš než short Standart, akorát koukám, že jich tam je víc

Standard Crystal
Standard Max
Standard autofitting ( Xelastec )
Standard of eartips

co do velikosti, u Symbio některé sluchátka L něco M.. tady předpokládám to bude podobné, tzn M, ML, L
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 9. 2022 14:24

Mám tyhle:
https://www.azla.co.kr/product/sednaearfit-standard/
https://www.azla.co.kr/product/sednaearfit-short/
https://www.azla.co.kr/product/sednaearfit-light/
https://www.azla.co.kr/product/sednaearfitlight-short/

Dál mám Xelastec:
https://www.azla.co.kr/product/xelastec/
Lepí jak poštovní známka (nikoliv lepivost měkkého silikonu, ale fakt jak lepidlo), spousta lidí to používá tak, že koupí nejmenší velikost a mají to zabořený co nejhlouběji v uchu, ale za mě nepříznivé dopady na zvuk a šíleně se na to chytá maz a divný pocit v uchu.
Crystal neznám.
Jinak ty klasický uvedený nahoře jsou poměrně dlouhý a opravdu mě víc ke všemu sedí ty short verze.
Jak už jsem psal, co se týče light verze, tak bílá barva, přišel mě o fous horší zvuk a o fous měkčí pohodlnější materiál, ale je to opravdu na hraně rozeznatelnosti.
Osobně bych doporučil standard normal a nebo short, záleží fakt na IEM. Solaris mají pěkně dlouhý trysky a s klasickými Azla mně nedržely v uších, protože tam byla moc velká páka, mnohem líp mi to sedlo s short, kdy jsou mušle pěkně v boltcích, ale to je fakt o tvaru vlastních IEM. Zeptej se pseudomagicka, který používá on. Každopádně ty prachy stojí za to a nejlíp to vycházelo asi odsud, obchod je to velice spolehlivý:
https://www.linsoul.com/products/azla-s ... 8671363227
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 27. 9. 2022 14:36

Díky moc za tipy. Xelastec jsem teda vyloučil, no lákají mě ty nové Crystal i skrz 3 velikosti v balení. K tomu klasické nebo short. Vědět, že mi sedne L, tak neřeším. No nejspíš prvně objednám buď Crystal, nebo ten Max.. protože je v balení M ML L a tím pádem bych pak věděl velikost a nekupoval zbytečně dvoje troje velikosti u všeho. Jinak souhlasím, že to je sice dražší, ale podle mě se nádstavce na špunty extrémně podceňují a dle mého udělají daleko víc, než třeba kabel.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 9. 2022 14:50

Trošku se bojím, aby to nebylo něco dost jiného, ale uvidíš sám. Já jsem právě koupil dvakrát Xelastec (poprvé špatná velikost), abych zjistil že to není pro mě a to jsem kupoval z jinýho shopu, kde stály tuším dva páry Xelastec s poštou kolem litru.
Tak abys nedopadl s těmi Crystal podobně jako já. Ty Max vypadají zajímavě.
Každopádně u té klasické verze mám M stejně jako u jiných nástavců. Pokud máš L, vybral bych buď L a nebo ML. Jinak klasická verze je myslím k plné spokojenosti vyzkoušena pseudomagickem i mnou. Za mě naprosto nejlepší nástavce, co jsou a to mám ve sbírce několik desítek druhů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků