Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SSakul 27. 9. 2022 15:08

Tak jsem to zběžně všechno naházel do košíku a celkem mě naštvalo, že i když píšou free shipping nad 100$, tak si stejně zaúčtovali 8$ za FedEx. Takže to vidím, že asi prvně vezmu jen Crystal nebo Max. Každopádně díky za tipy

Edit: Ještě mě napadlo vzít klasické+short ML+L od obou.. vzhledem k tomu, že tam jsou 2 páry stejné velikosti, nechce to někdo vzít na půl?

Jinak Linsoul bohužel nemá L velikosti skladem, takže bych to asi vzal přes Amazon, kde je bohužel i DPH/Clo ( kterému se asi nevyhnu ). Případně doporučení na nějaký EU sklad ?
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 9. 2022 16:20

Asi největší sortiment je tady:
https://www.mtmtaudio.com/collections/eartip
Ale není to nejlevnější obchod.
Jinak si myslím, že vzít si klasickou a short verzi je fakt nej řešení. Myslím, že je to někde i okótované, abys ty velikosti srovnal s něčím, co už máš a podle toho velikost vybral. A taky bacha na průměry trysek, klasické Azla jsou poměrně dost úzké.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Markytron 28. 9. 2022 08:43

Kuci, koho to zajímá, tak Unique Melody Mest MK II se dá koupit v rámci EU zde:

https://www.audiomagic.eu/en/headphones ... -mest-mkii

Pokud by se někdo pokoušel objednávat a napsali mu že jsou vyprodána, tak se ozvěte, jelikož na svých stránkách píšou že je expedují do 3 dnů.

Lovu zvuku zdar!
Markytron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 9. 2022 13:13

A pokud by chtěl někdo do ještě vyššího hi-endu, tak další obchod v EU (také v Polsku)
je zde: https://mp3store.pl/hi-end/?q=Rodzaj+s% ... price.desc

Pro ty, kteří neřeší utratit pár "kaček" navíc doporučuji combo Empire Ears Odin + Astell&Kern SP3000. :D

Zde: https://mp3store.pl/przenosne-hi-fi-hi- ... price.desc
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 29. 9. 2022 09:50

Nakonec jsem zkusil ty Azla crystal. Uvidíme až dorazí .. Každopádně pokud by nekdo sháněl azla, mrkněte na amazon.de. Od 39€ mají doručení zdarma a doručení je cca 4 pracovní dny.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 2. 10. 2022 20:55

Je normální ze dvoupin není úplně zastrčen do sluchatek? Je to u ubou stejné a víc zastrčit nejde. Drží dobře, takže by neměl být problém, ale ještě sem to neviděl, tak se radši ptám.
Jinak zvukově fantazie!
Přílohy
rsz_220221002_214634.jpg
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 10. 2022 04:51

flatliners:
Vida. :tleskani
Tak nakonec jsi je koupil ty. :D
Jak jsou na tom F7U v porovnání s iBasso IT07?

Otázka (a odpověď), na kterou se ptáš je ve vlákně ( 21. dubna 2022 v 18:03) zde: https://www.head-fi.org/threads/custom- ... 51/page-44

Normálně by 2-piny měly být dotlačené.
Na výstavě v Praze, když jsem F7U několikrát testoval, takto piny nevyčnívaly. :pozor
Zkus je dotlačit. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 3. 10. 2022 06:31

pseudomagick píše:Normálně by 2-piny měly být dotlačené.
Na výstavě v Praze, když jsem F7U několikrát testoval, takto piny nevyčnívaly. :pozor
Zkus je dotlačit. :-)

flatliners: Zde https://www.headfonia.com/custom-art-fi ... ed-review/ ty piny nevyčnívají. Na druhé straně, takto byly piny nasazeny výrobcem (kabel je po rozbalení sluchátek již nainstalován), a výrobce asi ví, co dělá. Pokud Ti obnažený dvojpin nějak podstatně nevadí, rozhodně bych je nedotlačoval. Eventuelně by sis mohl F7U zničit - což by asi byla dost drahá sranda .. 8-D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 3. 10. 2022 07:12

Kluci už jsou dotlačeny, šlo to malinko ztuha, ale jsou tam:D Teď už se sice nebojím že by mohlo sluchátko třeba vypadnout, možná už ale nikdy nevyndám kabel:D

Co se týče porovnání s IT07:Zvukově jsou si sluchátka dost podobná. iBasso mají malinko agresivnější středy, CA jsou víc uhlazené. Co mě překvapilo asi nejvíc jsou ale basy. Myslel sem že IT07 je mají hodně kvalitní, nicméně F7U jsou ještě jiná liga. Mají lepší rozlišení a kontury. V některejch náročnějších metalovejch skladbách sem ani nevěděl že basa je. Tady je opravdu krásně slyšet. Nečekal bych že BA měnič bude o tolik lepší ne dynamický, spíš naopak, ale holt když se to umí vyladit:) Jsou lepší i v detailech celkově, o malinko, ale jsou. Taktéž dynamika je o trochu lepší. Co je ale o dost lepší je fit. Ne že by IT07 seděli špatně, to vůbec, ale tohle je prostě maximální pohodlí, i díky tomu jak jsou lehoučké.

iBasso jsou kdyžtak v bazaru za dle mě atraktivní cenu, pokud by někdo uvažoval o změně:)
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 10. 2022 15:19

flatliners:
Sub-bas F7U je určitě lepší ve srovnání např. s 64 Audio U12t.
Jak už jsem dříve napsal, původní kabel Arete od Null Audio je asi nejhůře
hrající...z těch, které mám. I přesto hrají F7U dost slušně.
Samozřejmě záleží i na zdroji, tedy DAPu.
Určitě bych doporučil upgrade kabelu, který by F7U posunul do vyššího levelu zvuku.

Dost se upgrade cable řešil na head-fi ve vlákně: https://www.head-fi.org/threads/custom- ... 51/page-48

-- 3. 10. 2022 16:33 --

flatliners:
Je pravda, že kabel Null Audio Arete jsem testoval a srovnával pouze s
IEM Oriolus MK2, které jsou na změnu kabelu dost citlivé.
Nevím tedy jak moc by upgade kabel F7U ve zvuku pomohl. :roll:
Každopádně např. kabel Beat Audio Vermilion dostal i moje starší IEM
EarSonics Velvet (3x BA drivers) do vyššího levelu.
Samozřejmě tím nenabádám ke koupi kabelu od Beat Audio. :pozor
Kabely od této firmy jsou celkem dost drahé, jsou z druhého konce světa a ani by se Vermilion barvou k F7U nehodil. :pozor
Nyní je už ke koupi pouze nová verze, tedy MKII: https://www.beataudiolab.com/products/vermilion-mkii

Perfektně by se hodil Beat Audio Hadal MKII, ale pochybuji, že tu cenu bys akceptoval. :-)
Zde: https://www.beataudiolab.com/collection ... hadal-mkii

Výhodou je, že Beat Audio nabízí i verzi FLAT u 2-pin (0,78mm) konektorů, takže by ani
nehezký obdelníček (vertze PROTRUDE) nebyl vidět. :-)

Nechápu, že výrobci k in-earům s FLAT zástrčkou (pro 2-pinové konektory) dávají ke svým IEMs kabely s PROTRUDE konektory. :grr:
Dokonce i u drahých in-earů jako jsou např. Empire Ears Odin. :shock:
Kabel Stormbreaker od PWAudio k EE Odin stojí 1.300,- USD. :shock:
Zde: https://empireears.com/products/stormbreaker
Bohužel to mám i u svých levnějších UM Mest MKII. >:-(
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 3. 10. 2022 17:55

Upgrade kabelu je v planu, nicmene ted sem se vcelku vydal z penez, takze to nejakou dobu potrva:D Kazdopadne ze zvuku sem nadsenej i tak, takze nijak nepospicham. Navic nevim jak moc by upgrade kabelu pomohl, vzhledem k tomu za posloucham z 90% MP3, kdy F7U jsou pripojeny do FiiO btr3k a ten spojen pres bluetooth s telefonem. Jak jiz jsem na foru nekolikrat psal, nepoznam rozdil mezi MP3 320kbps a napr. FLAC, i kdyz sem mel treba E1DA 9038S g3 a USB audio player. Navic hudba co posloucham se vetsinou neda sehnat v lepsim formatu nez MP3 a napr. na Tidalu co sem koukal neni skoro nic. Zato ale treba rozdil mezi sluchatky vnimam velmi dobre:)
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 10. 2022 19:03

Ty rozdíly nepozná spousta lidí, obzvlášť když nevíš na co se zaměřit. Taky v tom nejsem stoprocentní a u hudby, kterou nemám naposlouchanou to je pomalu 50/50
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 10. 2022 04:39

flatliners píše:Upgrade kabelu je v planu, nicmene ted sem se vcelku vydal z penez, takze to nejakou dobu potrva:D Kazdopadne ze zvuku sem nadsenej i tak, takze nijak nepospicham. Navic nevim jak moc by upgrade kabelu pomohl, vzhledem k tomu za posloucham z 90% MP3, kdy F7U jsou pripojeny do FiiO btr3k a ten spojen pres bluetooth s telefonem. Jak jiz jsem na foru nekolikrat psal, nepoznam rozdil mezi MP3 320kbps a napr. FLAC, i kdyz sem mel treba E1DA 9038S g3 a USB audio player. Navic hudba co posloucham se vetsinou neda sehnat v lepsim formatu nez MP3 a napr. na Tidalu co sem koukal neni skoro nic. Zato ale treba rozdil mezi sluchatky vnimam velmi dobre:)


Jsem tak trochu překvapen, neboť jsem takový typ zdroje nečekal. :shock: :D
Je jasné, že FLAC v řetězci mobil - FiiO BTR3K - F7U nepoznáš. :pozor

Před několika lety jsem testoval kvalitu zdrojů, resp. FiiO X5 vs Mobily HTC M8 a M9 a rozdíl
byl velmi minimální.
Osobně si dnes myslím, že kupovat entry-level či DAP střední třídy nemá smysl.
Pouze vyšší střední třída či hi-end má už smysl např. k in-earům nad 15k.
Samozřejmě to ale nelze takto zcela paušalizovat, neboť jsou i výjimky.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 10. 2022 06:20

pseudomagick píše:Osobně si dnes myslím, že kupovat entry-level či DAP střední třídy nemá smysl.
Pouze vyšší střední třída či hi-end má už smysl např. k in-earům nad 15k.

Třeba tenhle ? https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Hi ... 3000-cerna :hm :shock: 8-D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 10. 2022 06:37

Podle mě teda rozhodně nemá cenu k sluchátkům za 15 tis. kupovat DAP za 30 tis. Naopak mně to dává daleko větší smysl. Přeci jen sluchátka mají z celého řetězce zdaleka největší vliv na výsledný zvuk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků