Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 10. 2022 07:52

flatliners: pokiaľ nepoznáš rozdiel medzi MP3 a FLAC, na kábel sa fakt vykašli. Radšej kúp nejaký lepší zdroj, lebo to FiiO BTR3K je určite degradácia tvojich IEM. Ak správne chápem, ide ti o bezdrôtový prenos, čo chápem - pre niekoho to je dôležitý faktor (patrím k nim aj ja), ale aj tu sú lepšie riešenia - FiiO BTR5, BTR7 (ak sa už predáva) alebo iFi Blu Go.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 4. 10. 2022 07:57

Fakt nechci na ven nosit krom telefonu ještě batoh na DAP:D Zkoušel sem E1DA 9038S i nějaký lepší DAP od FiiO. Stáhnul sem nějaký Flacy Amon Amarth(což je asi jediná kapela, kterou posloucham a dá se sehnat v něčem lepšim), srovnával to s přes bt připojenym BTR3K a rozdíl byl možná deset procent, ale spíš to bylo placebo. Navíc ten okrajovej depressive black metal, nebo punk rock od kapel co vydali jednu desku, fakt moc nejde sehnat v něčem lepšim než MP3. Kolikrát sem rád i za 192kbps:D Tak uznejte že pro mě to nemá cenu a smiřte se s tim že sem trochu barbar:)

_daRK: V těch vyšších modelech je nějaký lepší BT čip, nebo v čem je rozdíl?


edit: Koukal sem na BTR7 a iFi Blu Go a teda nechce se mi dávat 6t. za možná a to opravdu jen možná o malinko lepší zvuk s mp3 nejspíš i tak nerozeznatelný. Navíc sem s BTR3k fakt spokojen:)

edit2: na HIFIGO píšou že BTR3k i BTR5 mají stejný BT čip, tak to bych si asi moc nepomohl..

edit3: Recenze od pseudomagickova oblíbeného Precogvisiona:D
https://headphones.com/community/review ... -7u-review
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 10. 2022 14:06

introvert píše:
pseudomagick píše:Osobně si dnes myslím, že kupovat entry-level či DAP střední třídy nemá smysl.
Pouze vyšší střední třída či hi-end má už smysl např. k in-earům nad 15k.

Třeba tenhle ? https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Hi ... 3000-cerna :hm :shock: 8-D


Tak ten bych k IEM za 15k nekupoval. :pozor :D
SE200 je asi poslední DAP od Astell&Kern, který jsem koupil.
Začínám tuto značku nemít rád, neboť jejich zákaznická podpora je zřejmě jedna z nejhorších. :grr:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 10. 2022 14:29

FiiO BTR5 2021 a BTR7 maju rovnake cipy ESS9219C*2, ale BTR3K ma nejaky AK. Ale nie je to predsa len o cipoch, ale aj o jeho implentacii, o zosilnovaci a pod. Nechcem ta presviedcat, to nie, ale som si isty, ze BTR3K vs. BTR5/BTR7 nebude "malinko lepsi zvuk" ani pri MP3. BTR3 som mal, nehralo to zle, ale teda na sluchatka ako su Fibae 7u, je to fakt barbarstvo ako sam pises ;-) Je urcite lepsie mat sluchatka za 30k k zdroju za 5k ako sluchatka za 15k k DAPu za 30k. Len sluchatka za 30k k zdroju za 2k nedava akosi zmysel. Aj napriek tomu, ze najviac dopadu na zvuk maju samozrejme sluchatka, s tym uplne suhlasim.
Ja osobne som s DAPmi uz davno skoncil, to uz skor nieco take, ako mas ty od FiiO/iFi alebo maly DAC/Amp k mobilu ako je Lotoo Paw S1/S2.
P.S. neviem, ake specialitky teda pocuvas, ale aj DBM sa da zohnat vo FLAC alebo aspon 320kbps.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jordiii 4. 10. 2022 17:27

Ak mas dobre sluchatka, dobry zdroj hudby (pre mna je co sa tyka kvality naj Qobuz) a nieco normalne na prehravanie (ja pouzivam vonku iphone) tak to musi hrat dostatocne dobre. Samozrejme ze samostatny dac, samostatny amp a kvalitne kable budu hrat lepsie ale ta prva moznost je stale dostatocne dobra na pocuvanie. Ja som vymenil uz spominane fiio fh9 ktore boli pre mna nepocuvatelne a tazke za sony M9 a pri pocuvani vonku len cez iphone to hra super.
jordiii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislavko 4. 10. 2022 18:05

Vlastníci IEM Empire Ears alebo 64 Audio z Bratislavy a okolia:
bol by niekto ochotný stretnúť sa na krátke poskytnutie posluchu?
Vlastné iem tips si samozrejme prinesiem.
Pre porovnanie mám k dispozícii: Noble Audio Encore so zdrojmi AK SE 200 a Sony WM1A.
Naposledy upravil Ladislavko dne 4. 10. 2022 19:11, celkově upraveno 2
DAPs: Astell&Kern SE 200, Sony WM1A
IEMs: Noble Audio Encore+8 Core Noble Upgrade Cable (termination 4,4mm),
Campfire Audio Solaris 2020 (Sold), Sony IER-Z1R (Sold)
Headphones: Sony MDR Z1R, Grado RS2e, Sennheiser HD600 + Cardas Headphone Cable
Ladislavko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 10. 2022 18:52

Opravdu Ti nevadí sdělovat telefonní číslo?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 10. 2022 19:26

Ladislavko píše:Vlastníci IEM Empire Ears alebo 64 Audio z Bratislavy a okolia:
bol by niekto ochotný stretnúť sa na krátke poskytnutie posluchu?
Vlastné iem tips si samozrejme prinesiem.
Pre porovnanie mám k dispozícii: Noble Audio Encore so zdrojmi AK SE 200 a Sony WM1A.


Pokud jde o poslech in-earů od 64 Audio, tak si zajeď do brněnského Audiga.cz (124 km).
Pokud se domluvíš s klukama z Audiga, určitě tě v kanclu nechají několik IEMs poslechnout.
S Empire Ears už to bude složitější.
Asi nejbližší obchod (kde bude několik kusů od této značky skladem) je v Polsku (KRAKÓW).

Zde: https://mp3store.pl/hi-end/?q=Marka-Emp ... a%C5%82owe

Kamenné prodejny: https://mp3store.pl/nasze-sklepy

Pokud bys měl zájem o poslech jiných hi-end in-earů, tak jsou zde v prodeji Vision Ears EXT,
které právě prodává tvůj krajan v Bratislavě za 1.750,- EUR.

Zde: viewtopic.php?f=1872&t=1325899

Jak je vidět, tak máš také DAP Astell&Kern A&futura SE200.
Nejlepší ze všeho co jsem kdy slyšel bylo právě combo SE200 + 64 Audio U12t.
Jedinou slabostí ve zvuku mi přišel sub-bas.
Pokud se to ale neporovnává, tak je to ok. :-)
O U12t jsem zde již psal a dle mého názoru a poslechu jsou to asi jediné IEM od 64 Audio,
které stojí za zvážení o koupi.

-- 4. 10. 2022 21:14 --

Ladislavko píše:Vlastníci IEM Empire Ears alebo 64 Audio z Bratislavy a okolia:
bol by niekto ochotný stretnúť sa na krátke poskytnutie posluchu?
Vlastné iem tips si samozrejme prinesiem.
Pre porovnanie mám k dispozícii: Noble Audio Encore so zdrojmi AK SE 200 a Sony WM1A.


Pokud jsi prodal Campfire Audio Solaris 2020 a Sony IER-Z1R a nyní máš k SE 200 Noble Audio Encore,
tak nebude snadné najít vhodný upgrade. :D
Asi bych to viděl na IEMs s cenovkou na 3.000,- EUR (např. EE Odin). 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinV2018 4. 10. 2022 20:19

pseudomagick píše:
introvert píše:
pseudomagick píše:Osobně si dnes myslím, že kupovat entry-level či DAP střední třídy nemá smysl.
Pouze vyšší střední třída či hi-end má už smysl např. k in-earům nad 15k.

Třeba tenhle ? https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Hi ... 3000-cerna :hm :shock: 8-D


Tak ten bych k IEM za 15k nekupoval. :pozor :D
SE200 je asi poslední DAP od Astell&Kern, který jsem koupil.
Začínám tuto značku nemít rád, neboť jejich zákaznická podpora je zřejmě jedna z nejhorších. :grr:


Jaký je tvůj názor na AK Futura SE180 s výměnnými Dacy? AK měl docela zajímavou akci na tento model.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 10. 2022 22:52

MartinV2018:
Nikde jsem u Astell&Kern akci na SE180 nenašel. :pozor :-)
Snad pouze v Muzikeru.cz za 35.390,- Kč. :D
Zde: https://www.muziker.cz/astell-kern-a-fu ... lIQAvD_BwE

Na první pohled SE180 to není špatná volba vzhledem k různým možnostem modulů
s různými typy DACů (celkem čtyři).
Čtyři moduly jsou:
SEM1 = základní při koupi s SE180 s DACem ESS ES9038PRO
SEM2 = Dual Asahi Kasei AK4497EQ
SEM3 = Quad ES9038Q2M
SEM4 = Dual AK4493SEQ

Info o recenze modulech zde: https://www.headfonia.com/astell-kern-s ... es-review/

Nicméně a druhý pohled si myslím, že ne každý bude (byť jen dva, natož čtyři) více modulů
používat. Rovněž pochybuji, že se najde mnoho lidí, kteří si dokoupí další 3 zbývající.
Spíše si myslím, že si budoucí majitel koupí pouze jeden a zůstane u toho, který mu
více zvukově vyhovuje.

Samozřejmě jsem nad koupí SE180 také uvažoval a docela mě odrazovalo:
1) Tloušťka (je silnější, než SE200)
2) Prapodivné ovládání DAPu jedním tlačítkem (stop, zpět, další skladba)
Nevím jak toto ovládání funguje a nakolik je praktické. :roll:

Zajímavé srovnání SE180 vs SE200 od Precogvisiona najdeš zde: https://headphones.com/community/review ... e180-se200

Pokud jde čistě o zvuk, tak koupě SE180 bude jistě dobrá volba. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 5. 10. 2022 11:45

pseudomagick píše: SE200 je asi poslední DAP od Astell&Kern, který jsem koupil.
Začínám tuto značku nemít rád, neboť jejich zákaznická podpora je zřejmě jedna z nejhorších. :grr:


Co to slyším, co to slyším? :shock: To je nemilé, milý Emile. :/
S DAPy mám, věřím, na hodně dlouhou dobu vystaráno. Nicméně jelikož rozhodně nemám v úmyslu podporovat čínské soudruhy a jejich nedodělky běžící většinou navíc na Google Android, měl jsem A&K v záloze.

Na druhou stranu máš možnost obrátit se na "DAPovou víru pravou" a vyzkoušet aspoň skutečnou kvalitu výroby. ;-)
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 10. 2022 12:56

jiri.filip:
Milý obchodní zástupce zn. Sony. :-)
Ne zcela jsem pochopil tvůj sarkastický příspěvek, nicméně sonyfilem
se určitě v budoucnu nestanu. :pozor :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 5. 10. 2022 13:23

pseudomagick: Sarkasmus? Ale kdeže. Ani "smoking pleasure". ;-) Ostatně to je patrné ze 3. věty mé reakce.

Sonyfilem se nemusíš stát.
Jen že jsi o sobě v DAP fóru psal, že jsi "old school" a nepotřebuješ streamování. V takovém případě by nová, mimoevropská původní NW-WM1Z mohla být to pravé ořechové.

Žádný volume cap, žádné odpojování při přehrávání, bombastická výdrž na 1 nabití baterie a další pozitiva a sociální jistoty. ;-)
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 10. 2022 13:43

jiri.filip:
Sony to do budoucna určitě nebude. :pozor
Před pár měsíci jsem slyšel starší Sony NW-WM1AM2 bez volume capu
a jeho zvukem jsem byl opět zklamaný. :-\
Můj Shanling M6 Pro od čínských soudruhů hraje lépe. :tleskani
Embargo pro Sony DAPy! :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 5. 10. 2022 13:53

pseudomagick: Ty ale píšeš o 1AM2 na Androidu. Já jsem psal o původní 1Z na SONY OS.

Nicméně si užívej stávající DAP, pokud jsi s ním spokojený,
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků