Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 6. 10. 2022 09:38

pseudomagick píše:Sony si prostě pod sebou v Evropě podřízlo větev.
A verze 1Z? Ta asi nebude moc na běhání po venku, že? :-)
Půlkilový DAP (ke kterému dodavatel ani není schopen zajistil originální kožené pouzdro) fakt ne.


Na běhání po venku jsou vhodější jiné, lehčí SONY DAPy. ;-)
Třeba WM1A, který je spolu s dalšími výrobky (NW-WM1Z; IER-Z1R; MDR-Z1R; TA-ZH1ES; DMP-Z1) součástí jejich Signature Series.
Nebo NW-ZX300, který je ještě lehčí a má i balanced output.

Že se na poměry zdejšího českého rybníčku asi nejlépe vyznáš v Chi-Fi a A&K, může být pravda.
Že máš - ať z jakéhokoliv důvodu - osobní averzi vůči SONY, se dá pochopit.

Ovšem když už chceš něco kritizovat, měl by sis být jistý, že to, co tvrdíš, je skutečně pravda.
Jinak ze sebe děláš v tom nejlepším případě obecního Pepka Vyskoče. :roll:

Ve vláknu věnovanému výběru DAP jsem před časem jasně napsal, že SONY k původnímu WM1Z dodává originální kožené pouzdro. Je uložené ve víku krabice s DAPem.
Dodává ho tak po celém světě kromě - a to jen částečně - Japonska.
Modely určené pro japonský trh jsou dodávány bez pouzdra.
Mezinárodní model prodávaný v Japonsku ale určený pro vývoz, který má navíc mezinárodní, asi roční záruku, toto pouzdro zase již má jako součást dodávky.

To, že SONY k ostatním modelům svých DAP alespoň v Evropě nedodává originální kožená pouzdra, bych jim až tak nevyčítal. Soustředí se na svůj core business a u pouzder dávají šanci třetím stranám.

Místo toho vyvíjejí a vyrábějí sami, nebo výjimečně se spolupráci s dalšími firmami (jako např. Panasonic) rozhodující elektronické součástky a díly (třeba jako jejich zesilovač třídy D), které jsou rozhodující pro kvalitu a zejména zvukovou jejich DAPů a najdeš je pouze v SONY výrobcích.
V nich naopak nenajdeš žádné generické off-the-shelf součástky, vyráběné a vyvíjené pouze třetími stranami, které může libovolně použít kterýkoliv čínský nebo jiný bastlíř DAP.

Pak už je na rozhodnutí a peněžence každého "soudruha", jestli si koupí výrobek od technologického lídra v dané oblasti, který vynakládá nemalé částky do výzkumu a vývoje a na jeho výrobcích to je poznat, nebo bude vybírat z palety kopií vyráběných malými firmami, které různě kombinují generické součástky třetích stran, protože si vzhledem ke své zanedbatelné velikosti a nedostatečné kapitálové síle mohou o vlastním významnějším výzkumu a vývoji nechat zdát maximálně ve svých vlhkých snech.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2022 15:44

Nemělo by to být v reklamní sekci?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 10. 2022 17:40

flatliners píše:Ona ani ta recenze co vydal pred par dny neni moc pozitivni, nicmene on snad nema zadnou uplne pozitivni ne?:D


No, ani moc ne. :-)
Velmi ale chválil 64 Audio U12t, Subtonic Storm a Elysian Acoustic Labs Diva.

-- 6. 10. 2022 19:24 --

jiri.filip píše:
pseudomagick píše:Sony si prostě pod sebou v Evropě podřízlo větev.
A verze 1Z? Ta asi nebude moc na běhání po venku, že? :-)
Půlkilový DAP (ke kterému dodavatel ani není schopen zajistil originální kožené pouzdro) fakt ne.


Na běhání po venku jsou vhodější jiné, lehčí SONY DAPy. ;-)
Třeba WM1A, který je spolu s dalšími výrobky (NW-WM1Z; IER-Z1R; MDR-Z1R; TA-ZH1ES; DMP-Z1) součástí jejich Signature Series.
Nebo NW-ZX300, který je ještě lehčí a má i balanced output.

Že se na poměry zdejšího českého rybníčku asi nejlépe vyznáš v Chi-Fi a A&K, může být pravda.
Že máš - ať z jakéhokoliv důvodu - osobní averzi vůči SONY, se dá pochopit.

Ovšem když už chceš něco kritizovat, měl by sis být jistý, že to, co tvrdíš, je skutečně pravda.
Jinak ze sebe děláš v tom nejlepším případě obecního Pepka Vyskoče. :roll:

Ve vláknu věnovanému výběru DAP jsem před časem jasně napsal, že SONY k původnímu WM1Z dodává originální kožené pouzdro. Je uložené ve víku krabice s DAPem.
Dodává ho tak po celém světě kromě - a to jen částečně - Japonska.
Modely určené pro japonský trh jsou dodávány bez pouzdra.
Mezinárodní model prodávaný v Japonsku ale určený pro vývoz, který má navíc mezinárodní, asi roční záruku, toto pouzdro zase již má jako součást dodávky.

To, že SONY k ostatním modelům svých DAP alespoň v Evropě nedodává originální kožená pouzdra, bych jim až tak nevyčítal. Soustředí se na svůj core business a u pouzder dávají šanci třetím stranám.

Místo toho vyvíjejí a vyrábějí sami, nebo výjimečně se spolupráci s dalšími firmami (jako např. Panasonic) rozhodující elektronické součástky a díly (třeba jako jejich zesilovač třídy D), které jsou rozhodující pro kvalitu a zejména zvukovou jejich DAPů a najdeš je pouze v SONY výrobcích.
V nich naopak nenajdeš žádné generické off-the-shelf součástky, vyráběné a vyvíjené pouze třetími stranami, které může libovolně použít kterýkoliv čínský nebo jiný bastlíř DAP.

Pak už je na rozhodnutí a peněžence každého "soudruha", jestli si koupí výrobek od technologického lídra v dané oblasti, který vynakládá nemalé částky do výzkumu a vývoje a na jeho výrobcích to je poznat, nebo bude vybírat z palety kopií vyráběných malými firmami, které různě kombinují generické součástky třetích stran, protože si vzhledem ke své zanedbatelné velikosti a nedostatečné kapitálové síle mohou o vlastním významnějším výzkumu a vývoji nechat zdát maximálně ve svých vlhkých snech.


Chlape, ty asi vážně budeš obchodní zástupce pro ČR. :shock:
Přiznej se! :D
Když vyšly 2 nové hi-end DAPy od Sony (NW-WM1ZM2 a NW-WM1AM2), tak jsem psal do Sony
s otázkou zda prodávají ke svým novým DAPům (konkrétně k NW-WM1AM2) i origo pouzdra.
Napsali mi, že nikoli.

To, proč nemám rád Sony má svůj důvod. 8-)
Tím důvodem je nepoužitelnost (volume cap), bídná podpora a nemožnost do koupit pouzdro v ČR.
Dávat za Sony NW-WM1ZM2 94.435,- Kč by mě fakt ani nenapadlo! :pozor
Pamatuji, že někdo zde tak drahý DAP od Sony kupoval a pak ho i prodával....

Chápu, že Sony je mega-firma, ale právě takovéto korporátní firmy kašlou na zákazníky. :-\
Jsou příliš sebevědomé díky svému renomé a jednotlivci je nezajímají.
Podobně je tomu i u Astell&Kern, ale v menším měřítku.
Osobně proti čínským výrobkům nic nemám, pokud jsou kvalitní a mají skvělý support.
Je mi úplně jedno zda DAP vyrobí Číňan, Žid či černoch z Pobřeží slonoviny. :-)
Hlavní je aby DAP:
1) byl kvalitně zpracovaný a měl doladěný FW
2) měl skvělý zvuk
3) a měl dobrou podporu (pokud možno servis v ČR)

Jak už jsem napsal, slyšel jsem bez volume capu tolik vychvalovaný Sony NW-WM1A z roku 2016
a nadšený ze zvuku jsem vůbec nebyl (velmi nízká dynamika) a to až na tolik, že bych za tento DAP nedal ani třetinovou cenu.
Tehdy jsem ho slyšel na srazu audiofilů v Praze a nadšený jsem z NW-WM1A nebyl. Omlouval jsem tento
DAP omezením volume capu. Bohužel jsem se mýlil, neboť ani deaktivace volume capu nepomohla zvuku,
který by přesvědčil můj sluch o kvalitě reprodukce.
Poslouchal jsem ho s Oriolus MKII a 64 Audio U12t a zvukově byl níže, než levnější čínský DAP Shanling M6 Pro.
Nemyslím si, že jejich nové TOTL DAPy překonají ty čínské, byť za cenu o něco nižší (např. Shanling M9). :pozor
Podobně je tomu i u mobilním telefonů.
Sony prostě nestačí držet krok...
Budoucnost v elektronice patří Číně (myslím, že už i současnost). :-)
To není můj názor, ale je to realita. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 10. 2022 01:38

Včera se mi podařilo ztratit jedno pravé sluchátko od UM Mest MKII. :-\
Docela nepříjemné nadělení. :-(
Můj nákup nových IEM tedy bude pokračovat...
Nicméně tento měsíc budu muset ještě doplatit 6k za Mesty MKII,
které už v podstatě nemám plně funkční. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 9. 10. 2022 06:15

To je ten slavnej dvoupin.. me se tohle stalo u Dunu SA6. Teda predpokladam ze se vytahl kdyz jsi byl venku? To nase..
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinV2018 9. 10. 2022 10:54

To je fakt hrůza. Tak teď si koupíš 64 Audio U12t nebo jsi rozšířil výběr a zvýšil cenový limit?
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 10. 2022 11:06

pseudomagick: tak ich reklamuj, povedz, že ti prestalo hrať jedno sluchátko. Ale teraz vážne, to ma mrzí, ale to sa ako dá stratiť jedno sluchátko pri káblom spojených kusoch? Že by ten 2pin bol až taký voľný? Len nedávno sa tu riešil opačný prípad, kedy sa nedal ten 2pin úplne zatlačiť na doraz.
Takže toto vlákno začína celé odznova? :hm ;-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 9. 10. 2022 11:13

Jenom asi šedesát stran.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 9. 10. 2022 11:31

V tom je právě dle mě problém dvoupinu. Záleží na vstupu do sluchátka ale i na konkrétním kabelu. Může to být o "miliontinu" mm jinak a je problém. Také při častém měnění kabelu se určitě může časem uvolňovat. U Dunu SA6 byl volnej od začátku i s origo kabelem a musel sem neustále hlídat a dotlačovat. Jenže stejně sem jedno ztratil:( Teď u Fibae je zas těsnej a bylo potřeba dost síly na dotlačení. Ale zas se nebojim a to i vzhledem k muší váze sluchátek, že se vysune. Přece jenom jsou DUNU ale i MEST těžší.
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 9. 10. 2022 12:30

2 piny jsou v tomhle úplně naprd a taky preferuju kvalitní mmcx (pokud člověk nemá potřebu často zkoušet a přehazovat kabely, tam je bohužel lepší 2pin ). Taky se mi totiž už odpojil 2pin a pádem z cca 1.5 metru to zničilo basové BA u S8F a sluchátko bylo na vyhození. U toho Mest MK2 to určitě taky hodně zamrzí... To sólo sluchátko každopádně nevyhazuj, můžeš to ještě zkusit prodat třeba na Headfi a dostat aspoň něco málo zpátky.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinV2018 9. 10. 2022 13:32

Tak já budu svoje Mesty používat jen v posteli. Kdyby se rozpojil kabel, tak spadnou do měkkého. Ale soucítím s pseudomagick.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 10. 2022 12:36

MartinV2018:
Dej si pozor, abys u Mestů neztratil to pravé.
Levé mám, takže ti ho pak můžu prodat. :-)

-- 10. 10. 2022 13:39 --

Psal jsem do Unique Melody zda by mi prodali pravé sluchátko a za kolik.
Zatím se mi ještě neozvali.
Osobně bych cenu tipoval na 15k.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 10. 10. 2022 14:06

Snad to nebude vic, ja platil za jedno Dunu 300$,coz mi prislo fakt dost, kdyz nove stoji 549,-

Jinak dnes sem poridil na zkousku FiiO BTR5. Pripojil sem ho bres BT k telefonu a zaroven mel pripojeny i BTR3K. Asi hodinu sem prehazoval kabel a rikal si? Co mam slyset? Kde je to zlepseni o kterem vsichni mluvi? Me to prijde uplne stejny. Vetsi prostor, vic detailu? Za me ne. Vlastne sem puvodne po precteni vlakna na Head-fi a hodne recenzi uvazoval nad BTR7, ale rikal sem si ze zkusim ten mezistupen, protoze sedmicka je uz dost velka. Kdyz neslysim rozdil mezi temahle dvema, je BTR7 nesmysl. Vlastne sem rad, usetrim a BTR3K je vazne malinka, coz mi vyhovuje. Jen me zarazi ten humbuk. Spis to vypada, ze pri pripojeni pres BT, ma pravdu typek v tomhle videu, ze hraje vsechno stejne..
https://youtu.be/ET3CdOoWFP0
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 10. 2022 14:28

flatliners: mě to přijde ok. Kdyby to bylo míň, najdou se lidi, co si na ztrácení založí byznys.
A hlavně ty tady to jedno sluchátko kupuješ od výrobce, kde v naprosté většině případů dostaneš vyšší cenu, než od velkého prodejce a je jedno, jestli se bavíme o autě, počítači, sluchátkách, nebo třeba o pivu... Bohužel to tak je.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 10. 2022 17:36

flatliners píše:To je ten slavnej dvoupin.. me se tohle stalo u Dunu SA6. Teda predpokladam ze se vytahl kdyz jsi byl venku? To nase..


Ano. Musel to jedno sluchátko ztratit v metru.
Šel jsem tam pak prohledat celé nástupiště a ptal jsem se i pracovníka metra v okénku
(zda ho někdo nenašel a nepřinesl).
Bohužel. :-\

Věděl jsem o tom již delší dobu a stále jsem upevnění pinů odkládal či na to zapomněl.
V každém případě je to moje chyba. :roll:

-- 10. 10. 2022 18:38 --

MartinV2018 píše:To je fakt hrůza. Tak teď si koupíš 64 Audio U12t nebo jsi rozšířil výběr a zvýšil cenový limit?


Pokud mi z Unique Melody pravé sluchátko nepošlou, tak budu kupovat jiné IEM.
UM Mest MKII to ale nebudou. :pozor :D

-- 10. 10. 2022 18:43 --

MartinV2018 píše:Tak já budu svoje Mesty používat jen v posteli. Kdyby se rozpojil kabel, tak spadnou do měkkého. Ale soucítím s pseudomagick.


Toho se bát nemusíš a s Mesty můžeš běhat kdekoli.
Stačí použít kombinačky (kleště) a každý pin trochu zmáčknout.
Nedá se tím nic pokazit a piny pak budou držet.
Kdybych to udělal a neodkládat to, tak bych jedno sluchátko neztratil. :-\
Díky za soustrast. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků