Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 9. 12. 2022 22:16

Jde o průměrný projev sluchátek v té třídě. Výjimky samozřejmě existují, ale ta cena zřejmě v průměru o něčem vypovídá, zejména, pokud je to podpořeno názorem důvěryhodných recenzentů a majitelů.

-- 9. 12. 2022 22:45 --

pseudomagick píše:Chápu, že každý nedá 10k za IEM...a i IEM za 3k jsou omluvitelné, ale špunty za 50Kč je děs. :shock:
Ten kdo si takové špunty koupí to s hudební reprodukcí a celkově s muzikou nemůže myslet vážně. :pozor

Řekl bych, že v poslední době se stále častěji setkávám s levnými IEM, u kterých recenzenti konstatuji, že jde o opravdu povedená sluchátka. Třeba zde https://youtu.be/UC6rJjWXwwc
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 12. 2022 04:59

martas38 píše:No mám obavy, že špunty za pět litrů jsou pro Reného totální low-end :D


To úplně ne. :-) :pozor
Low-end jsou špunty za 50,- až 1.000,-.
Já jsem IEM za 5k začínal a byly to Sennheiser IE80.
Pak jsem za 5,5k dokoupil svůj první Hi-Res DAP FiiO X3.

I nyní mám z nostalgie IEM Sennheiser IE8i. :D
Nedávno jsem koupil bluetooth audio přijímač Ugreen CM402 s DACem DAC CS43131.
Samozřejmě jsem musel přikoupit zkrácený kabel Sennheiser ZQ 525720 (60 cm).
Používám CM402 + IE8i v práci k noťasu. :D
Bluetooth přenos vydrží 9-10 hodin.

Zde: https://www.mall.cz/kabely/ugreen-cm402 ... xsEALw_wcB

Zde: https://pantershop.cz/Nahradni-dily/101 ... xyEALw_wcB
Naposledy upravil pseudomagick dne 10. 12. 2022 05:12, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 12. 2022 05:10

No já na té částce s chi-fi tak nějak končil. Byly to Audiosence T800, na který pořád nostalgicky vzpomínám, hodně mě bavily (asi byly o kousek dražší, ale nějak výhodně jsem je tehdy vyblekfrajdejoval, rozhodně mě nestály osm litrů jako dnes). Z nich jsem skočil na Solaris a v tu chvíli mě IEM prakticky přestaly bavit a přešel jsem na velký sluchátka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 12. 2022 05:15

martas38:
Mám pocit, že Oriolus Trallii by ti velká sluchátka nahradily. 8-)
Nedávno vyšly ve verzi "Black & Red" Special Edition za "pouhých" 158.704,- Kč. :D

Zde: https://audioessence.ch/collections/in- ... al-edition

Tou cenou jsem tě asi pořádně vyděsil, že? :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 12. 2022 16:03

Prostor a dynamiku by zaručeně nenahradily. To je jak kdybys srovnával koncert Pink Floyd někde v klubu a na Strahově. Každý by mělo nějaký výhody a nevýhody, ale celkový dojem...
Sám jsem si dlouho myslel, že můžou IEM nahradit velká sluchátka, ale není tomu tak. Je to prostě jiná disciplína.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 10. 12. 2022 16:52

pseudomagick píše:Nedávno vyšly ve verzi "Black & Red" Special Edition za "pouhých" 158.704,- Kč. :D

Zde: https://audioessence.ch/collections/in- ... al-edition


Ale ono se klidně může stát že by ti zvukově vůbec nesedli, a jak si pak řekneš že jde jen o to zvyknout si na jejich přednes tak ten přednes bude prostě pořád stejně "špatný" to se jen tvůj mozek domluví se sluchátkama že už tě nebudou dál stresovat že si vyhodil takový prachy a že bude lepší když ti mozek řekne že jsou v cajku a sluchátka budou rády že zůstanou doma. :-)

Já to samé zažívám s android prostředím na mém Astellu, věděl jsem že je to trošku neohrabaný a že je se svým systémem lepší Lotoo ale už si zvykám protože to prostě hraje krásně i s deset let starýma UE Tripple fi na jejichž jistojistě strašnej přednes jsem si už taky zvykl :-)

Ještě jsem nakonec do výběru zařadil Mesty mkII. To kdybych šel cestou low budget.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 10. 12. 2022 17:36

Me asi muj mozek tedy diky pohodli rekl, ze mi staci bluetooth DAC, jelikoz neslysim rozdil oproti Dapu :D Neslysel sem tedy zadny high-end, ale i u FiiO M11plus bych ten rozdil slyset mel, ale proste neni tomu tak..
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 12. 2022 18:17

martas38 píše:Prostor a dynamiku by zaručeně nenahradily. To je jak kdybys srovnával koncert Pink Floyd někde v klubu a na Strahově. Každý by mělo nějaký výhody a nevýhody, ale celkový dojem...
Sám jsem si dlouho myslel, že můžou IEM nahradit velká sluchátka, ale není tomu tak. Je to prostě jiná disciplína.


Recenzenti se zmiňují o tom, že velká sluchátka nahradí.
Právě proto jsem je zde zmínil. :-)
Jsou to asi nejméně kritizované IEM na světě.
Já naopak neslyšel žádné náhlavní sluchátka, které by nahradily dynamiku in-earů. :-)
Pro mě jsou prostě nudné a bez života.

-- 10. 12. 2022 18:23 --

Martin_Vanek píše:
pseudomagick píše:Nedávno vyšly ve verzi "Black & Red" Special Edition za "pouhých" 158.704,- Kč. :D

Zde: https://audioessence.ch/collections/in- ... al-edition


Ale ono se klidně může stát že by ti zvukově vůbec nesedli, a jak si pak řekneš že jde jen o to zvyknout si na jejich přednes tak ten přednes bude prostě pořád stejně "špatný" to se jen tvůj mozek domluví se sluchátkama že už tě nebudou dál stresovat že si vyhodil takový prachy a že bude lepší když ti mozek řekne že jsou v cajku a sluchátka budou rády že zůstanou doma. :-)

Já to samé zažívám s android prostředím na mém Astellu, věděl jsem že je to trošku neohrabaný a že je se svým systémem lepší Lotoo ale už si zvykám protože to prostě hraje krásně i s deset let starýma UE Tripple fi na jejichž jistojistě strašnej přednes jsem si už taky zvykl :-)

Ještě jsem nakonec do výběru zařadil Mesty mkII. To kdybych šel cestou low budget.


Pokud si už někdo koupí Oriolus Trallii, tak jistě má možnost vrácení.
Když vezmu v potaz jak dobře hráli moje bývalé Oriolus MKII za 900,- USD tak jak musí hrát Tralli za 6k USD. :roll:
Myslím, že UE Tripple už jsou trochu zvukově zastaralé a tvůj DAP by si zasloužil velký upgrade. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 12. 2022 18:30

Až budeš mít René cestu do Brna, rád ti to předvedu. Meze Empyrean, i LCD-X to zvládnou po stránce dynamiky naprosto bezpečně. Vůbec když budu tyto dvoje sluchátka srovnávat se Solaris 2020, tak Solaris jsou po technické stránce zvuku - detail, separace lepší jak LCD-X (až na prostor a dynamiku), ale Empyrean naprosto bezpečně válcují Solaris ve všech disciplínách.
Neříkám, že u Oriolus tomu nemůže být jinak, ale pochybuju. Prostě ty obrovské membrány pumpují velkou masu a nepůsobí jen na vlastní sluchovod. Jak říkám, je to jiná disciplína. To je jak kdybychom se dohadovali, jestli jsou lepší běžky a nebo sjezdovky, případně jestli jedny nahradí druhé. Je to prostě jiný sport. Nebo sluchátka vs. repro. Tu mohutnost zvuku reproduktorů žádná sluchátka nenahradí, obzvlášť když je osolíš a vibruje ti celý tělo. A u IEM vs. náhlavní je to velice podobné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 10. 12. 2022 18:45

pseudomagick píše:Myslím, že UE Tripple už jsou trochu zvukově zastaralé a tvůj DAP by si zasloužil velký upgrade. :-)


Ja vím, snažím se :-)
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 12. 2022 21:49

Martin_Vanek:
Zde v bazaru jsou ještě stále na prodej IEM CA Solaris SE (ta nejlepší verze Solaris).
S kupujícím Michalpankrac (asi z Pankráce :-) ) jsem si psal, je z Prahy a chtěl za ně 27k, což je slušná cena.

Zde: viewtopic.php?f=1872&t=1325940

Info a recenze zde: https://headfonics.com/campfire-audio-s ... se-review/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 11. 12. 2022 16:08

Dík ale v nejbližší době to asi nezvládám, ale po novém roce budu mít zase nabito tak uvidíme, možná pak budu mít rovnou na ty ZR1 který mě dost lákají nebo na ty U12t.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 12. 2022 19:28

Martin_Vanek:
Chápu, že před Vánoci se nehodí kupovat drahé IEM. :-)
Pokud jsi také z Prahy, tak se můžeme sejít a U12t ti mohu dát poslechnout.
Myslím, že U12t asi nebudou pro každého (nemají typický DD bas). :pozor
Bohužel s poslechem ZR1 před koupí asi bude problém.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 12. 12. 2022 11:29

Zdravím ZR1 mám odposlechnuté, tam je velká neznámá pohodlí, jsem zvyklý mít sluchátka několik hodin v kuse, mám velké uší tak by to neměl být problém, U12t bych si určitě rád poslechnul, takže až nadejde čas tak bych se kdyžtak ozval. Díky za nabídku.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod audiomann 1. 1. 2023 19:05

Mám ZR1 i U12t. Oboje jsou skvělá IEM. Sony IER ZR1 spíš na doma, ale poslech stojí za to. Na ven mi slouží Sony IER M9. Jsou lehčí a líp sedí. Na sport používám Sennheiser IE800S, které jsem si nechal upravit na odnímatelný kabel. Bas, který je zde hojně preferován, tak tuto iluzi lze vytvořit vhodnými špičkami např. Comply a vhodným kabelem.
Lotoo PAW 6000, 64 Audio U12t, Sony IER Z1R, Sony IER M9,
Sennheiser HDV 820, Sennheiser HD800 S, Final D8000 Pro Edition, T+A MP2000 R MK II/PA2000 R, KEF LS50 Meta
audiomann
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků