Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 8. 6. 2023 22:42

Orpheus? Elektrostaty mají tak specifický zvuk, že bych jim oproti magnetodynamickým a planárním měničům vyhradil zvláštní kategorii. Hraje to prostě úplně jinak, pro mě to není.

Jinak souhlas s tím, že jsou lepší sluchátka než Empyrean. Co se týče detailnosti bezesporu, tam je válcují ty zmíněné Utopia jak nic. Celkové hodnocení ovšem bude na vkusu toho kterého soudruha, mě zní Focal Utopia velice divně, Empyrean naopak příjemně, neúnavně zábavně, prostě to není žádná pitva, ale kdo by se chtěl celé noci vrtat v mrtvolách :)

Co se táče kabelu u ARA, s největší pravděpodobností to bude ALO Super Smoky Litz. Tedy postříbřená měď, za mě taky nic moc kabel, docela srážející Campfire Solaris. Ač není nejlevnější, je to nic moc ve všech směrech, tedy jak design, tak pohodlí při nošení, provedení a především dopady na zvuk.
Stříbrný kabel k Empyrean bych si dokázal představit, ale nebude to žádná láce. Ani Meze to nenabízí myslím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 6. 2023 01:30

martas38:
Možná lepší kabel pro Solaris bude "stříbrňák" od FiiO, než ALO Super Smoky Litz. :-)
Viděl jsem ho u sibumiho (který si ho koupil k U12t v 2-pin verzi) a je to docela povedený kabel za tu cenu.

Např. tento: https://www.profi-dj.cz/dj-technika/dj- ... niverzalni

Je kupodivu jak se rozdělují typy zvuku, tedy na analytický (pitva) a hudební (zábava).
Osobně si myslím, že nejlepší volba součet obou variant, tedy hudebně-analytický zvuk.

-- 9. 6. 2023 02:42 --

Dnes se mi vrátil (odkoupil jsem ho zpět) DAP Shanling M6 Pro a s Kublai Khan hraje také výborně. :tleskani
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 6. 2023 06:06

Mně se FiiO kabely vždycky líbily. Když jsem měl FiiO FH5, nejlepší byl ten kabel.
Jinak souhlas, k Solaris stříbro, proto mám Dunu Blanche.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cagix 9. 6. 2023 06:33

Právěze ne nevalcuji. Já i bratr jsme byli ve shodě. Souhlasím, že základ empyrean je zastřeny. Dá se to, ale odestrit. Náušniky už tam je rozdíl a pak přišel ten priplatkovy kabel. Rozdíl den noc světlejší podání čistší a technikalita šla nahoru. Já myslím, že asi stříbro. Musel bych to přesně zjistit. Bas byl přesnější a já se dost divil celkově té změně fakt velký rozdíl. Právěže ta utopia jsme byli na to namlsani a ne technicky mě to pak nepřišlo nijak extra nad.
Cagix
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 9. 6. 2023 06:43

Který příplatkový kabel? Přímo od Meze?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cb490763 9. 6. 2023 13:45

martas38 píše:Orpheus? Elektrostaty mají tak specifický zvuk, že bych jim oproti magnetodynamickým a planárním měničům vyhradil zvláštní kategorii. Hraje to prostě úplně jinak, pro mě to není.

Jinak souhlas s tím, že jsou lepší sluchátka než Empyrean. Co se týče detailnosti bezesporu, tam je válcují ty zmíněné Utopia jak nic. Celkové hodnocení ovšem bude na vkusu toho kterého soudruha, mě zní Focal Utopia velice divně, Empyrean naopak příjemně, neúnavně zábavně, prostě to není žádná pitva, ale kdo by se chtěl celé noci vrtat v mrtvolách :)

Co se táče kabelu u ARA, s největší pravděpodobností to bude ALO Super Smoky Litz. Tedy postříbřená měď, za mě taky nic moc kabel, docela srážející Campfire Solaris. Ač není nejlevnější, je to nic moc ve všech směrech, tedy jak design, tak pohodlí při nošení, provedení a především dopady na zvuk.
Stříbrný kabel k Empyrean bych si dokázal představit, ale nebude to žádná láce. Ani Meze to nenabízí myslím.


Nabízí je lavricables
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 6. 2023 15:15

Já vím, že to nabízí kde kdo. Myslel jsem to tak, že Meze snad stříbro v nabídce ani nemá a za postříbřenou měď si účtuje poněkud nemravnou částku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 9. 6. 2023 17:27

martas38 píše:Mně se FiiO kabely vždycky líbily. Když jsem měl FiiO FH5, nejlepší byl ten kabel.

Mám FH7, a souhlas, ten kabel je super.

martas38 píše:Já vím, že to nabízí kde kdo. Myslel jsem to tak, že Meze snad stříbro v nabídce ani nemá a za postříbřenou měď si účtuje poněkud nemravnou částku.

Řekl bych, že řeč je o tomto kabelu https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... ack-6-3-mm . Cena je vskutku nemravná, kabel je to však výborný. Mám ho taky, ale koupil jsem ho z druhé ruky. Na můj vkus je moc dlouhý, kdyby byl kratší, tak by mu to rozhodně prospělo.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cagix 9. 6. 2023 19:38

Asi to bylo ano. Za mě kdyby to šlo tak bych si lc repro dal i na ty ety. Proklinam etymotic za to, že tam nejdou dát klasické mmcx. Nejdou musel bych si to nechat dělat na zakázku a vyšlo by to na víc jak to repro.
Cagix
Junior

Odeslat příspěvekod lada5 9. 6. 2023 23:03

pseudomagick píše:lada5:
Co třeba Sennheiser Orpheus? :D

Nevím neslyšel jsem.Mám DCA Stealth a jako druhé bych chtěl LCD 5.Empy docela dobré ale horší detail. :-)
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 9. 6. 2023 23:31

lada5 píše:
pseudomagick píše:lada5:
Co třeba Sennheiser Orpheus? :D

Nevím neslyšel jsem.

A ani neuslyšíš (pravděpodobně). Tato elektrostatická sluchátka stála v době, kdy je vyráběli, lidových 55 tisíc dolarů. Později byla nahrazena dnešním modelem HE-1 v podobné cenové relaci (výroba na zakázku, poté, co zájemce složí zálohu 10 tisíc dolarů).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 10. 6. 2023 05:18

Cagix píše:Asi to bylo ano. Za mě kdyby to šlo tak bych si lc repro dal i na ty ety. Proklinam etymotic za to, že tam nejdou dát klasické mmcx. Nejdou musel bych si to nechat dělat na zakázku a vyšlo by to na víc jak to repro.



Na ety se dá koupit malinká redukce. Akorát kabel, který do toho pak dáváš by neměl mít ear hooky.

https://a.aliexpress.com/_mKQBWDQ
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cb490763 10. 6. 2023 05:57

cb490763 píše:
martas38 píše:Orpheus? Elektrostaty mají tak specifický zvuk, že bych jim oproti magnetodynamickým a planárním měničům vyhradil zvláštní kategorii. Hraje to prostě úplně jinak, pro mě to není.

Jinak souhlas s tím, že jsou lepší sluchátka než Empyrean. Co se týče detailnosti bezesporu, tam je válcují ty zmíněné Utopia jak nic. Celkové hodnocení ovšem bude na vkusu toho kterého soudruha, mě zní Focal Utopia velice divně, Empyrean naopak příjemně, neúnavně zábavně, prostě to není žádná pitva, ale kdo by se chtěl celé noci vrtat v mrtvolách :)

Co se táče kabelu u ARA, s největší pravděpodobností to bude ALO Super Smoky Litz. Tedy postříbřená měď, za mě taky nic moc kabel, docela srážející Campfire Solaris. Ač není nejlevnější, je to nic moc ve všech směrech, tedy jak design, tak pohodlí při nošení, provedení a především dopady na zvuk.
Stříbrný kabel k Empyrean bych si dokázal představit, ale nebude to žádná láce. Ani Meze to nenabízí myslím.


Nabízí je lavricables


https://www.lavricables.com/cables/gran ... ade-cable/
1100eur
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 6. 2023 12:21

Asi bych šel raději do tohoto, je celkem chválený a cena je přeci jen příznivější:
https://www.moon-audio.com/silver-drago ... hones.html
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 11. 6. 2023 21:15

introvert píše:
lada5 píše:
pseudomagick píše:lada5:
Co třeba Sennheiser Orpheus? :D

Nevím neslyšel jsem.

A ani neuslyšíš (pravděpodobně). Tato elektrostatická sluchátka stála v době, kdy je vyráběli, lidových 55 tisíc dolarů. Později byla nahrazena dnešním modelem HE-1 v podobné cenové relaci (výroba na zakázku, poté, co zájemce složí zálohu 10 tisíc dolarů).

Tak vím jak jsou nedostupné.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků