Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 23. 5. 2024 18:42

@pseudomagick: Ani já si to nemyslím, i když v Tvém případě možná sehrálo roli to, že šlo o již používaná sluchátka. Ale třeba ty Mest MkII, úplně nové, za 27 kKč, to je slušná cena.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 24. 5. 2024 20:26

@ cb490763: Tak co říkáš na Odiny ? :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cb490763 24. 5. 2024 21:37

Ahoj, jo jsou v pohodě. Pro me konečná v tomhle segmentu. Rád bych se už zase věnoval velkým sluchatkům a bednam. Musím trochu poladit akustiku a vylepšit pár detailů jako streamování a kabely... ale já to mám tak, když nemůžu poslouchat bedny poslouchám otevřená sluchátka. Pokud nemůžu ty tak pak uzavřena a pokud ani to tak pak in eary. Rád mám na výběr z možností.
cb490763
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 24. 5. 2024 22:06

@cb490763 : Díky, škoda že tu není palec nahoru :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cb490763 25. 5. 2024 10:13

Jinak za mě super sluchátka, samozřejmě dokonalé iem to nejsou, ale mě stačí. V kombinaci s ultimou hrají velice dobře.
cb490763
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 5. 2024 20:14

Právě už 2 dny testuji Unique Melody Mest Indigo a k SP3000 sednou výtečně. :-) :tleskani
Díky ladění do "W" svou "šťavnatostí" (i basu!) směle překonávají Noble Viking Ragnar i Kublai Khan. :shock:
Prostě lahodní zvuk na EDM. :-)
Zvažuji koupi, když už o ně nikdo v bazaru zájem nemá. :roll:

Co se mi na Indigo dost líbí je kovový filtr (se síťkou), který je možné odšroubovat a vyčistit.
Nevím o jiných IEM, které by toto umožňovaly.
Pokud jde o pohodlí v uších, tak také vedou.
Pak jsou Ragnary a nakonec Kublai Khan.
Astell&Kern A&ultima SP3000, UM Mest Indigo, 64 Audio U12t, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-5
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 5. 2024 22:42

pseudomagick píše:Zvažuji koupi, když už o ně nikdo v bazaru zájem nemá. :roll:

To je překvapivý vývoj .. Zvažuješ koupi sluchátek, která prodáváš ? :shock: Jakou sis nabídnul slevu ? :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 25. 5. 2024 22:53

No a? Zprostředkovává prodej někomu mimo fórum.
Slyšel jsem je na výstavě v Brně a byl to pro mě asi po Reného U12T a CA Solaris Stellar Horizon třetí nejlepší kousek, co tam byl. Daleko lepší, než zbytek vystavené produkce 64Audio a vše od polských Custom Art.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 5. 2024 23:14

introvert píše:
pseudomagick píše:Zvažuji koupi, když už o ně nikdo v bazaru zájem nemá. :roll:

To je překvapivý vývoj .. Zvažuješ koupi sluchátek, která prodáváš ? :shock: Jakou sis nabídnul slevu ? :D

Ano, sice je prodávám, ale ty IEM nejsou moje. :-)
Jsem spíše jednatel (obchodní zástupce) majitele, který je extrémně časově vytížený. :roll:
Až včera jsem byl pro ně, abych je více otestoval, tedy hlavně s SP3000.

-- 25. 5. 2024 23:30 --

Samozřejmě s Indigo jsem porovnával i své Noble Audio Viking Ragnar.
Ragnary jsou takové "audiophile heaven and hell", tedy 2in1. :-)
Jsou to prostě IEM se "světle" laděnou tonalitou a úžasným zobrazováním, ale někdy otravnými
a únavnými nižšími výškami.
Velmi jsem zvažoval jejich prodej a níže uvedená precizní recenze mi dala popud
k použití EQ u Astell&Kern SP3000.
Nikdy jsem u AK300 ani SE200 EQ nepoužil, ale tentokrát jsem musel. :-\
Ragnarům to pomohlo snížit peak na nižších výškách (cca 8kHz).

Zde: https://www.techpowerup.com/review/nobl ... -monitors/
Astell&Kern A&ultima SP3000, UM Mest Indigo, 64 Audio U12t, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-5
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 5. 2024 23:56

@pseudomagick: Původní majitel IEM míří do nejvyšší kategorie ?
Naposledy upravil introvert dne 25. 5. 2024 23:57, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 5. 2024 23:56

Zajímavé je, že Ragnary mají peak na podobné frekvenci jako EarSonics Grace Platinum,
které jsem dříve testoval, a které mi při ženských vokálech tolik vadily.
U Ragnarů mi ale vokály tak nějak nevadí, i přes to, že tyto IEM mají světlejší tonalitu a vyšší rozlišení. :shock:
Možná to tedy nebyl ten peak na 8kHz, ale ten menší na 4kHz kde se pohybuje ženský alt. :roll:

Pro orientaci uvádím tabulku.
Obrázek

Srovnání Ragnar vs Grace Platinum.

Obrázek

Obrázek

-- 26. 5. 2024 00:04 --

introvert píše:@pseudomagick: Původní majitel IEM míří do nejvyšší kategorie ?

Ne. :pozor
Zůstává věrný svým 64 Audio U12t a Sony NW-WM1A (repasovaným do hi-endu).
Zvažoval koupi Ragnar vs UM Multiverse Mentor, ale naskytla se mu v ČR koupě Ragnarů, tak je koupil.
Pokud by koupil ty druhé, jistě by je neprodal.
UM Multiverse Mentor jsou teple laděněné IEM a zřejmě ideálním upgradem z U12t. :-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 26. 5. 2024 00:15

S tím výkmitem +10 dB na 8 kHz to pan Moulton opravdu přešvihnul .. Avšak nic, co by se nedalo zkrotit parametrickým ekvalizérem.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 5. 2024 00:23

introvert:
S tím naprosto souhlasím.
O 5dB by to stačilo, pokud jim šlo o to, aby do tonality vnesli více "světla".

-- 26. 5. 2024 00:32 --

Pokud by měl někdo zájem o upgrade svého DAPu, tak níže uvádím link na britskou firmu, která se tím zabývá.

Zde: https://www.npaudio.uk/npaudio-modifications
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 5. 2024 03:04

Ahoj René, to je ten DAP Sony co jsem slyšel v Brně? To bylo dost dobrý, ale.... Koupím si DAP Sony za 30 litrů. Hraje potichu a musím si u něj udělat tunnig za dalších 20 tisíc... Pak je to super stroj. Ale nepatřím k lidem, co si koupí auto za půl milionu a musí do toho vrazit dalších 300 litrů, aby to trochu jezdilo. Zajímalo by mě co na to dealer Sony pan jiri.filip? ;-)
Mimochodem podobný kejkle nabízí i česká firma Casea. Kdysi jsem měl iBasso DX160 a nabízeli mně za deset tisíc (tedy takřka100% ceny nového kusu) brutální zlepšení zvuku změnami v analogové časti (výměna op. zesilovačů atd), nešel jsem do toho, protože hlavní slabina stroje byl nízký výkon procesoru a malá paměť. Zvuk jsem měl rád.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 5. 2024 18:13

martas38:
Ano. Koupil ho asi za 14k a upgrade součástek ho vyšel na dalších 14k.
Šlo mu hlavně o výdrž a tu DAPy od Sony mají.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka