Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 1. 2022 00:18

Plánuji cca v polovině tohoto roku koupi hi-end in-earů.
Poradí mi někdo upgrade z Oriolus MK2?
Nějaký tip?
Zatím nejlepší zvuk jsem slyšel z Campfire Audio Solaris (zlaté).

Rovněž rád uvítám eshopy v EU, které hi-end sluchátka prodávají. :D

-- 5. 1. 2022 00:27 --

Je tu nějaký majitel? :
FIR Audio M5 (x)
64 Audio U18t (x)
64 Audio U12t
64 Audio Trio
Empire Ears Odin (x)
EarSonics GRACE Platinum
In-Ear ProMission X
Lime Ears Pneuma
Vision Ears EXT (x)

Případně i:
EarSonics Purple
64 Audio U6t
Sennheiser IE900
Vision Ears EVE20

x = to už je nad rámec rozpočtu (muselo by mě něco hodně přesvědčit o koupi) :D
Rozpočet mám tedy do 60k. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 1. 2022 03:30

A co že ti tam vypadly Unique Melody MEST MK2? Obzvláště, pokud se ti líbí Solaris. A jen tak mimochodem, co tě odrazuje od modelu Solaris 2020? Jsou nejmenším nejpohodlnější a s daleko ne tak uřvanými výškami jako mají ty zlaté. Já bych to seřadil: první místo ty porcelánové, druhé 2020 a třetí zlaté. Zbytek bohužel nemůžu sloužit. Každopádně UM MEST jsou se zvukem technicky dál jak Campfie.
Ale spíš by sis měl pořídit velký sluchátka :mrgreen:
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 1. 2022 03:40

Unique Melody MEST MK2 se v Evropě asi sehnat nedají. :-\
Solaris 2020 jsou trochu jiné in-eary, než byly ty původní.
Jsou sice zvukem bezproblémovější, ale mají "uříznuté" výšky a nižší rozlišení.
Podobně tomu je i s Andromédama 2020.
Co se mi moc líbilo na těch zlatých bylo právě to rozlišení.
Pokud by ho neměly, tak by byly téměř jako moje MK2.
Nejsem si jist zda bych se takový upgrade za 40k vyplatil.

S velkými sluchátky jako má crazy frog po ulici chodit nechci. :pozor :D

-- 5. 1. 2022 03:53 --

Unique Melody MEST MK2 na plochých skořepinách (flat) 2-pinové konektory se zapuštěním (protrude)? :shock:
Toto rovněž dělá i Empire Ears. :-\
U Empire Ears Odin za 3.400,- USD je to nehoráznost a nevypadá to hezky. :pozor
Nějak nechápu proč tomu tak je. :roll:

Hezky je to vidět na videu zde: https://www.youtube.com/watch?v=7GpQtIxc8e8

Někdo by nad tím mávnul rukou, ale mě takové "detaily" vadí.
Pročpak výrobce (u sluchátek za 78k) nedá kabel, který k nim patří?! :shock:
Naposledy upravil pseudomagick dne 5. 1. 2022 04:05, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 1. 2022 04:01

Rozlišení je ta poslední věc, na kterou bych si u Solaris 2020 stěžoval. Zvukově jim nemám co vytknout. Výšky rozhodně uřízlé nejsou. Spíš mě vadí ta velikost a délka stopky. I ty 2020 jsou na nošení venku pro mě moc velké a zlaté si nedovedu vůbec představit. Už jsem dospěl k tomu, že je nosím s nástavci Comply a to jsem pěny dřív nenáviděl, protože skrz váhu mi se silikonem vypadávají.
A pokud chceš něco jiného než 2020, tak jednej rychle. Ty limitky se z obchodů vytrácejí.
Ovšem kdybych si měl znovu Solaris pořizovat, pětkrát bych si to rozmyslel. Zvukově naprostá špička, ergonomie bída, vybíravost na zdroj extrémně limitující.
Ty MEST bych kupoval přes Hifigo. Daním se vyhneš a jestli to posíláš na reklamaci do USA, nebo do Německa je prakticky jedno.

Jinak za mě teda 2-pin daleko lepší jak MMCX. Neprotáčí se a nevykvedláš ho během pár připojení a odpojení, rovněž ho z těla IEM nevyrveš. Kabely nebudu komentovat, ostatně o tom ALO Superlitz co byl u Solaris už jsem se vyjádřil. Za mě je to na úrovni číny za litr.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 1. 2022 04:10

Z ekonomického hlediska vs kvalita zvuku vedou EarSonics Purple.
V sázce na jistotu a tonální přesnost vedou 64 Audio U12t.
Zvukově ze všech budou zřejmě nejlepší Empire Ears Odin.

Bude těžké se na blind (bez poslechu) rozhodnout.

-- 5. 1. 2022 04:14 --

martas38 píše:Rozlišení je ta poslední věc, na kterou bych si u Solaris 2020 stěžoval. Zvukově jim nemám co vytknout. Výšky rozhodně uřízlé nejsou. Spíš mě vadí ta velikost a délka stopky. I ty 2020 jsou na nošení venku pro mě moc velké a zlaté si nedovedu vůbec představit. Už jsem dospěl k tomu, že je nosím s nástavci Comply a to jsem pěny dřív nenáviděl, protože skrz váhu mi se silikonem vypadávají.
A pokud chceš něco jiného než 2020, tak jednej rychle. Ty limitky se z obchodů vytrácejí.
Ovšem kdybych si měl znovu Solaris pořizovat, pětkrát bych si to rozmyslel. Zvukově naprostá špička, ergonomie bída, vybíravost na zdroj extrémně limitující.
Ty MEST bych kupoval přes Hifigo. Daním se vyhneš a jestli to posíláš na reklamaci do USA, nebo do Německa je prakticky jedno.

Jinak za mě teda 2-pin daleko lepší jak MMCX. Neprotáčí se a nevykvedláš ho během pár připojení a odpojení, rovněž ho z těla IEM nevyrveš. Kabely nebudu komentovat, ostatně o tom ALO Superlitz co byl u Solaris už jsem se vyjádřil. Za mě je to na úrovni číny za litr.


No to je taky co mi docela vadí u Campfire Audio. Tím myslím ty MMCX konektory.

-- 5. 1. 2022 04:20 --

Divím se, že Slováci nemají nějaký eshop kde se prodává jiný sortiment in-earů,
než v Audigu.cz.

-- 5. 1. 2022 04:28 --

Pokud jde o nástavce, tak já už je kupuji pouze z níže uvedeného obchodu.
Ty Comply z Audiga.cz se dost trhají.
QKZ Comply vydrží déle.

Zde: https://www.bezdratovepecky.cz/nahradni ... -par-t400/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 5. 1. 2022 09:00

https://crinacle.com/rankings/iems
Monarch MkII za polovicu?

Ostatní sú vlažnejší, ale stále, za polovicu oproti 64 Audio U12t...
https://youtu.be/KFaSLJ7WO_4
https://youtu.be/J8KHyVC-QOI?t=684
Naposledy upravil 111a111 dne 5. 1. 2022 14:34, celkově upraveno 1
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 1. 2022 10:32

pseudomagick píše:S velkými sluchátky jako má crazy frog po ulici chodit nechci. :pozor :D

Tak proč si chceš kupovat tak drahá IEM sluchátka ? Jejich kvality na ulici neoceníš. Navíc převážnou většinu lidí vůbec nezajímá, co (a zda vůbec) máš v uších.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 5. 1. 2022 15:24

pseudomagick, ak by ťa niečo zaujímalo ohľadom ThieAudio Monarch MKII, tak mi môžeš napísať. Ale chcel som ti dať do pozornosti, že momentálne niekto predáva v bazári na Head-Fi použité Empire Ears Odin za cca 60 000 CKZ.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 1. 2022 16:18

Myslím, že pseudomagick má IEM jako jediný zdroj sluchátkového poslechu doma i venku, takže jejich kvality docení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 5. 1. 2022 16:43

A já tvrdím, že venku i ty kvalitní IEM hrají jinak, než doma (po pojmem venku mám na mysli v dopravních prostředcích, na rušné ulici, v nákupním centru - pod pojmem doma mám na mysli klidnou místnost, prostě doma :-), ale může to být třeba v tiché kanceláři, studovně ..). Pokud si někdo venku ucpe pomocí IEM uši tak, že venkovní hluk neslyší, často riskuje zdraví, nebo dokonce život. Když já jsem uvažoval o tom, že bych si pořídil špičkové IEM, ani na okamžik mi nepřišlo, že bych je tahal s sebou někde v tašce, batohu, či dokonce kapse .. Jednak proto, že nejsem sebevrah, a jednak proto, že venku se na zvuk sluchátek nelze soustředit.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 5. 1. 2022 19:15

Já třeba poslouchám IEM tak z 80% venku už víc jak 15let(Praha). Vlastně bez nich ven nevylezu. A jelikož mam oči, tak nepotřebuju a hlavně ani nechci slyšet okolí a jen si užívám hudbu. Degradaci kvality poslechu nijak nevnímám. Holt každý to může mít jinak:)
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 1. 2022 19:43

introvert píše:
pseudomagick píše:S velkými sluchátky jako má crazy frog po ulici chodit nechci. :pozor :D

Tak proč si chceš kupovat tak drahá IEM sluchátka ? Jejich kvality na ulici neoceníš. Navíc převážnou většinu lidí vůbec nezajímá, co (a zda vůbec) máš v uších.


Kvalitní zvuk ocením kdekoli, tudíž i v metru či na ulici. 8-)
Je mi jedno co si lidi myslí. 8-)
Jen nechci venku chodit s velkými sluchátky. :pozor
In-eary jsou přeci jen komfortnější. :D

Používat jiné in-eary na doma a jiné na ven pro mně znamená omezení v kvalitě zvuku.

-- 5. 1. 2022 19:45 --

lithrai píše:pseudomagick, ak by ťa niečo zaujímalo ohľadom ThieAudio Monarch MKII, tak mi môžeš napísať. Ale chcel som ti dať do pozornosti, že momentálne niekto predáva v bazári na Head-Fi použité Empire Ears Odin za cca 60 000 CKZ.


Bohužel "drobných" 60k zatím nemám...šetřím. :D

-- 5. 1. 2022 19:47 --

martas38 píše:Myslím, že pseudomagick má IEM jako jediný zdroj sluchátkového poslechu doma i venku, takže jejich kvality docení.


Přesně tak. :tleskani
Když neposlouchám in-eary, tak mám puštěné repro.
Pokud nemám puštěné ani jedno, tak spím. :D

-- 5. 1. 2022 19:52 --

introvert píše:A já tvrdím, že venku i ty kvalitní IEM hrají jinak, než doma (po pojmem venku mám na mysli v dopravních prostředcích, na rušné ulici, v nákupním centru - pod pojmem doma mám na mysli klidnou místnost, prostě doma :-), ale může to být třeba v tiché kanceláři, studovně ..). Pokud si někdo venku ucpe pomocí IEM uši tak, že venkovní hluk neslyší, často riskuje zdraví, nebo dokonce život. Když já jsem uvažoval o tom, že bych si pořídil špičkové IEM, ani na okamžik mi nepřišlo, že bych je tahal s sebou někde v tašce, batohu, či dokonce kapse .. Jednak proto, že nejsem sebevrah, a jednak proto, že venku se na zvuk sluchátek nelze soustředit.


Jinak určitě nehrají. :pozor
Doma se ale lze na zvuk lépe koncentrovat.
Venku si samozřejmě nepouštím jazz či snad relaxační hudbu, ale trance, EDM či EBM. 8-)

-- 5. 1. 2022 19:53 --

flatliners píše:Já třeba poslouchám IEM tak z 80% venku už víc jak 15let(Praha). Vlastně bez nich ven nevylezu. A jelikož mam oči, tak nepotřebuju a hlavně ani nechci slyšet okolí a jen si užívám hudbu. Degradaci kvality poslechu nijak nevnímám. Holt každý to může mít jinak:)


Tak to jsme na tom stejně. :D
Já poslouchám IEM ze 100%. :roll:
Naposledy upravil pseudomagick dne 5. 1. 2022 20:04, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 1. 2022 19:53

introvert: Denně používám v MHD Solaris (vlak, tramvaj, tedy hluk). S dobrými nástavci dovnitř nejde prakticky nic a nepřijde mě, že by hrály jinak než doma. Samozřejmě druhá věc je, že tě stále něco rozptyluje. Ani ne tak v MHD, jako spíš když jdeš po ulici. Návyky jak se chovat se špuntama v uších na ulici už jsem si za těch 25 let, nebo jak je dlouho nosím vytvořil, samozřejmě ty návyky tvoří to rozpýlení o kterým píšu, ale já stejně poslouchám hlavně v tom MHD. Ano v mém případě je to trochu jako jezdit v neděli Mercedesem do kostela. Ale i do toho kostela se líp jede Medvědem jak Fabií :D
A pseudomagick (soudím podle toho jak se s ním znám, jsme zde na fóru v kontaktu už pár let) chce prostě jedny pořádný IEM na všechno. A protože to má doma jako jediný zdroj poslechu a na kvalitu si potrpí, chce to nejlepší a tahá to i ven. Já jsem měl ještě před rokem taky jen a pouze IEM, byť jsem měl jedny na doma a druhý na ven. Já se třeba bojím jediné věci, že je někde ztratím nebo zapomenu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 1. 2022 20:12

Tak to jsme na tom dost podobně.
Taky se občas obávám, že se mi odpojí 2-pin konektor a někde jeden in-ear vytratím.
Zde na fóru se to už někomu stalo s ES Velvet.
Bohužel jen u zn. Shure je možné dokoupit 1 sluchátko samostatně...
U nejvyšší modelů od Astell-Kern se to stát nemůže, jenže kdo si chce koupit sterilně hrající
Layly?

-- 5. 1. 2022 20:55 --

martas38 píše:introvert: Denně používám v MHD Solaris (vlak, tramvaj, tedy hluk). S dobrými nástavci dovnitř nejde prakticky nic a nepřijde mě, že by hrály jinak než doma. Samozřejmě druhá věc je, že tě stále něco rozptyluje. Ani ne tak v MHD, jako spíš když jdeš po ulici. Návyky jak se chovat se špuntama v uších na ulici už jsem si za těch 25 let, nebo jak je dlouho nosím vytvořil, samozřejmě ty návyky tvoří to rozpýlení o kterým píšu, ale já stejně poslouchám hlavně v tom MHD. Ano v mém případě je to trochu jako jezdit v neděli Mercedesem do kostela. Ale i do toho kostela se líp jede Medvědem jak Fabií :D
A pseudomagick (soudím podle toho jak se s ním znám, jsme zde na fóru v kontaktu už pár let) chce prostě jedny pořádný IEM na všechno. A protože to má doma jako jediný zdroj poslechu a na kvalitu si potrpí, chce to nejlepší a tahá to i ven. Já jsem měl ještě před rokem taky jen a pouze IEM, byť jsem měl jedny na doma a druhý na ven. Já se třeba bojím jediné věci, že je někde ztratím nebo zapomenu.


Ano, chci jedny pořádný IEM na všechno. 8-)
Oriolus Trallii jsou nejlepší z nejlepších, ale bohužel cenově mimo moje možnosti. :-\
Do 60k se ale snad dá koupit něco o trochu hůře hrajícího. :roll:
Prostě chci velký upgrade do hi-endu. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 5. 1. 2022 21:16

Me se povedlo pri sundavani rousky po vystoupeni z tramvaje vysounout z dvoupinu leve sluchatko u Dunu SA6. Vsimnul sem si toho az kdyz sem prisel do prace a uz ho nenasel. Napsal sem Dunu a oni mi ho poslali za 350$ :D :D
Draha sranda.. Na druhou stranu ten dvoupin byl na mem kusu takovy volnejsi, takze uz pred tim se mi jedno trochu vysunulo. I pri vymene kabelu sel ven velmi snadno. U IT07 je MMCX velmi pevne usazen a i pri otaceni se musi trosicku "zabrat", coz mi maximalne vyhovuje. Ani trochu se nebojim, by i pri trochu vetsim tlaku by sluchatko mohlo vypadnout a nosim je bezne povesene pres tricko. Tohle me desne stvalo u AS T800, tam se sluchatko na MMCX volne protacelo.
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků