Audeze LCD-5

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sarga 15. 1. 2022 09:42

Headfonia test a srovnání s HE-1000SE
Hifiman HE-1000SE jsou opět plnější sluchátka s plnějším zvukem, zejména ve spodní oblasti. Basy zde mají větší razanci, ale nejsou tak pevné, rychlé a kontrolované jako u LCD-5. Kvalita basů je však u modelu LCD-5 lepší. Vokály v Hifimanu jsou hutnější a imho i více vpředu. Z hlediska ladění je Audeze neutrálnější než měkčeji a muzikálněji laděný HE-1000SE. Všechno v tomto Hifimanu zní prostě měkčeji, ale také méně čistě. Když si poslechnete LCD-5 a přepnete na HE-1000SE, zjistíte, že je vše méně kontrolované, méně čisté. Podle mého názoru nese výšková sekce HE-1000SE více energie nebo je alespoň více vpředu než u LCD-5. SE je pro mě svým způsobem více ve tvaru písmene V a díky tomu také může působit dojmem, že je nahoře více rozšířený, ale nemusí to tak nutně být. HE-1000SE si mnozí (i já) oblíbili pro jeho velmi dobrou rovnováhu mezi technickými vlastnostmi a hudebním požitkem (basy/tělo/hladkost). Jsem také jeho velkým fanouškem, ale nakonec jsou tato 2 sluchátka zvukově velmi odlišná. Rozhodně jde o odlišná, vzájemně se doplňující sluchátka.
HD800s,SE846,
TT2, QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 15. 1. 2022 11:52

Pavlovi gratulujem k prírastku. Takže technicky je LCD-5 lepšie než Susvara, ale tonálne bez EQ horšie? Dostal si nakoniec ten testovací kus Susvara?

A HE1000SE že sú V-shaped? To ani náhodou, stredy a basy majú perfektne neutrálne, výšky mierne zvýraznené. Kto nemá problém s jednoduchým EQ tak môže mať také 95% Susvara za polovičnú cenu, bez nutnosti výkonného zosilovača.
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 1. 2022 13:01

Děkuju. :-)

K tomu testovacímu kusu jsem se zatím nedostal. Prý aktuálně není žádný k dispozici.

111a111 píše:Takže technicky je LCD-5 lepšie než Susvara, ale tonálne bez EQ horšie?

V zásadě ano. Ale na konečný verdikt chci počkat, až se dostanu k přímému srovnání LCD-5 a Susvara. Každopádně teď po paměti bych to takhle řekl. Audeze jsou lepší technicky, ale horší tonálně.

-- 15. 1. 2022 13:10 --

111a111 píše:A HE1000SE že sú V-shaped? To ani náhodou, stredy a basy majú perfektne neutrálne, výšky mierne zvýraznené. Kto nemá problém s jednoduchým EQ tak môže mať také 95% Susvara za polovičnú cenu, bez nutnosti výkonného zosilovača.

To samé řekl Currawong o Susvara, když je srovnával s LCD-5. Což je podle mě dost odvážné tvrzení. Já bych Susvara jako V-shaped rozhodně nepopsal.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Elite | Audeze LCD-5
pavel1756
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 15. 1. 2022 17:41

To, co naměřili u Susvar Crinacle a Resolve, rozhodně nemá s V-průběhem nic společného. Téměř ideální frekvenční charakteristika, potřebující pouze drobný zdvih na 2 kHz (ale není nutný).
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 16. 1. 2022 22:46

I takhle můžou vypadat LCD-5. Asi příliš těsný konektor nešel vytáhnout a bylo to. Vlákno níže.
https://www.reddit.com/r/headphones/com ... e_this_is/

3peuxnrjcpb81.jpeg
sarga
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 16. 1. 2022 23:52

Majitel zjevně nepochopil, že při odpojování kabelu má zmáčknout to tlačítko, takže to vyrval i s konektorem. A ještě je tak blbej, že se tím chlubí na redditu. Nebo se pletu ?
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 1. 2022 15:42

Trochu mi to připomíná každoroční "aféra-gate" u iPhone. A vždy to nakonec skončí úplně stejně...mnoho povyku pro nic... Každý rok si kupuju nový model a ani jednou jsem na ty údajné kritické vady nenarazil... Holt žijeme ve světě, kde nejlepší zpráva je špatná zpráva. Tak proč neudělat z komára velblouda, když se to dobře prodává...

Jinak konstrukce/zpracování sluchátek Audeze je obecně na vysoké úrovni. Prošlo mi jich rukama fakt hodně a ani jednou jsem nenarazil na vadu, která by stála za řeč. To, že jeden neumětel vlastní blbostí zlikviduje konektor k LCD-5, ještě neznamená, že jde o špatnou konstrukci...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Elite | Audeze LCD-5
pavel1756
Pokročilý

Předchozí stránka