Audeze LCD-5

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sarga 15. 1. 2022 09:42

Headfonia test a srovnání s HE-1000SE
Hifiman HE-1000SE jsou opět plnější sluchátka s plnějším zvukem, zejména ve spodní oblasti. Basy zde mají větší razanci, ale nejsou tak pevné, rychlé a kontrolované jako u LCD-5. Kvalita basů je však u modelu LCD-5 lepší. Vokály v Hifimanu jsou hutnější a imho i více vpředu. Z hlediska ladění je Audeze neutrálnější než měkčeji a muzikálněji laděný HE-1000SE. Všechno v tomto Hifimanu zní prostě měkčeji, ale také méně čistě. Když si poslechnete LCD-5 a přepnete na HE-1000SE, zjistíte, že je vše méně kontrolované, méně čisté. Podle mého názoru nese výšková sekce HE-1000SE více energie nebo je alespoň více vpředu než u LCD-5. SE je pro mě svým způsobem více ve tvaru písmene V a díky tomu také může působit dojmem, že je nahoře více rozšířený, ale nemusí to tak nutně být. HE-1000SE si mnozí (i já) oblíbili pro jeho velmi dobrou rovnováhu mezi technickými vlastnostmi a hudebním požitkem (basy/tělo/hladkost). Jsem také jeho velkým fanouškem, ale nakonec jsou tato 2 sluchátka zvukově velmi odlišná. Rozhodně jde o odlišná, vzájemně se doplňující sluchátka.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 15. 1. 2022 11:52

Pavlovi gratulujem k prírastku. Takže technicky je LCD-5 lepšie než Susvara, ale tonálne bez EQ horšie? Dostal si nakoniec ten testovací kus Susvara?

A HE1000SE že sú V-shaped? To ani náhodou, stredy a basy majú perfektne neutrálne, výšky mierne zvýraznené. Kto nemá problém s jednoduchým EQ tak môže mať také 95% Susvara za polovičnú cenu, bez nutnosti výkonného zosilovača.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 1. 2022 13:01

Děkuju. :-)

K tomu testovacímu kusu jsem se zatím nedostal. Prý aktuálně není žádný k dispozici.

111a111 píše:Takže technicky je LCD-5 lepšie než Susvara, ale tonálne bez EQ horšie?


V zásadě ano. Ale na konečný verdikt chci počkat, až se dostanu k přímému srovnání LCD-5 a Susvara. Každopádně teď po paměti bych to takhle řekl. Audeze jsou lepší technicky, ale horší tonálně.

-- 15. 1. 2022 13:10 --

111a111 píše:A HE1000SE že sú V-shaped? To ani náhodou, stredy a basy majú perfektne neutrálne, výšky mierne zvýraznené. Kto nemá problém s jednoduchým EQ tak môže mať také 95% Susvara za polovičnú cenu, bez nutnosti výkonného zosilovača.


To samé řekl Currawong o Susvara, když je srovnával s LCD-5. Což je podle mě dost odvážné tvrzení. Já bych Susvara jako V-shaped rozhodně nepopsal.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 1. 2022 17:41

To, co naměřili u Susvar Crinacle a Resolve, rozhodně nemá s V-průběhem nic společného. Téměř ideální frekvenční charakteristika, potřebující pouze drobný zdvih na 2 kHz (ale není nutný).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 16. 1. 2022 22:46

I takhle můžou vypadat LCD-5. Asi příliš těsný konektor nešel vytáhnout a bylo to. Vlákno níže.
https://www.reddit.com/r/headphones/com ... e_this_is/

3peuxnrjcpb81.jpeg
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 1. 2022 23:52

Majitel zjevně nepochopil, že při odpojování kabelu má zmáčknout to tlačítko, takže to vyrval i s konektorem. A ještě je tak blbej, že se tím chlubí na redditu. Nebo se pletu ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 1. 2022 15:42

Trochu mi to připomíná každoroční "aféra-gate" u iPhone. A vždy to nakonec skončí úplně stejně...mnoho povyku pro nic... Každý rok si kupuju nový model a ani jednou jsem na ty údajné kritické vady nenarazil... Holt žijeme ve světě, kde nejlepší zpráva je špatná zpráva. Tak proč neudělat z komára velblouda, když se to dobře prodává...

Jinak konstrukce/zpracování sluchátek Audeze je obecně na vysoké úrovni. Prošlo mi jich rukama fakt hodně a ani jednou jsem nenarazil na vadu, která by stála za řeč. To, že jeden neumětel vlastní blbostí zlikviduje konektor k LCD-5, ještě neznamená, že jde o špatnou konstrukci...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 1. 2022 18:33

@pavel1756: taky se Ti pořád posouvají na hlavě, jako Michaelovi ? https://youtu.be/9hutB5FMSzA?t=8m43s Krom toho, Michael následně tvrdí, že náušníky nejsou z pravé kůže, nýbrž ze syntetického materiálu - a víme, jakým fiaskem toto skončilo u zino333 .. 8-D Jo, a bacha - bavlněný acetát je vysoce hořlavý materiál (o čemž se mohl přesvědčit v případě bavlny samotné třeba mamlas zde https://youtu.be/un6ihE72Ufc :mrgreen: ). Hořčík je kov, který když začne hořet, je velmi obtížné uhasit, no a karbonový most jakbysmet - takže žádné zápalky, a nedávat LCD-5 blízko ke sporáku :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 1. 2022 19:50

Mně sedí na hlavě jak přibité. Tendenci cestovat po hlavě mají například Senny HD 800(S).

A beru na vědomí. Nebudu s nimi vařit. :D I když my máme sklokeramickou desku. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 2. 2022 08:45

Při pročítání vlákna o LCD-5 na head-fi jsem si všiml jedné velmi zajímavé věci, a sice že nemalé množství tamních uživatelů doporučuje vyměnit stock kabel LCD-5 za Meze Silver Plated PCUHD.

Například zde:
"The LCD-5 are very impressive. They are as easy to drive as Utopia. They scale with the source. And the stock cable needs to be rolled. I noticed a significant improvement using the Meze Empyrean silver plated balanced XLR cable. They are also the best thing I've heard in a very long time and a shift from the usual Audeze offering in more ways than one. Source dependent (as always at this level) so best to audition with your own preferred equipment. My recommended (and preferred) setup was the Naim Unit HE with the Meze silver plated cable over the Chord TT2 from an overall tonality perspective."

Dále zde:
"If anyone has the Meze Empyrean with the silver plated cable, I urge you to swap the cable onto the LCD5 and let me know if you found it improved the sound either further. It added a musicality I wasn’t expecting - that svelte empyrean type sound. But with far greater clarity than the Empy."

A tady od samotného Currawonga:
"I'm sure this will trigger some people, but it combo works very well I think."


LCD-5ky s kabelem od Meze jsem vyzkoušel teprve před pár dny, i když jsem o těch doporučeních věděl již delší dobu. A musím přiznat, že byla velká chyba nezkusit to již dříve, neboť synergie mezi těmito Audeze a Meze Silver Plated PCUHD je neskutečná. Ten kabel u LCD-5 zvýrazní bas i výšky, čímž se krásně srovná tonalita těchto sluchátek. A to takovým způsobem, že už nemám ani u klasické orchestrální hudby potřebu používat ekvalizér. Tato kombinace má nejen mé maximální doporučení, ale já ji považuji za naprostou nezbytnost. Pokud zvažujete koupi LCD-5, důrazně vám doporučuji pořídit k nim Meze Silver Plated PCUHD (nebo případně jiný, ale zvukem totožný kabel).

Nicméně je tu jeden problém. Nemám teď kabel pro Meze Elite. Ano, mohl bych jej přepojovat, ale nakonec by došlo k opotřebení spojů, takže budu muset koupit ještě jeden. :roll:
Přílohy
IMG_0355.jpeg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 2. 2022 13:23

A jaký si koupíš ? Přijde mi docela divné, že délka kabelu je u nich diktována konektorem pro připojení k zesilovači. Dle mého minimálně konektory 6,3 mm a XLR 4-pin by měly mít i kabel s délkou 1,3 m. Za ty prachy (kratší kabel by stál krom toho méně).
Naposledy upravil introvert dne 5. 2. 2022 13:28, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 5. 2. 2022 13:27

pavel1756 píše:..., mohl bych jej přepojovat, ale nakonec by došlo k opotřebení spojů, ...

Hmm, myslíš? Ja vždy Empyrean schovávam mimo používania naspäť do kufríka, takže zakaždým kábel odpájam.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 2. 2022 13:55

To bych Zino nedělal.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 2. 2022 14:04

introvert píše:A jaký si koupíš ? Přijde mi docela divné, že délka kabelu je u nich diktována konektorem pro připojení k zesilovači. Dle mého minimálně konektory 6,3 mm a XLR 4-pin by měly mít i kabel s délkou 1,3 m. Za ty prachy (kratší kabel by stál krom toho méně).


1,3m by mi rozhodně nestačilo. Optimální jsou pro mě dva metry.
Asi koupím ten samý, tedy Meze Silver Plated PCUHD 6,3mm jack. Ještě zvažuju Forza Noir Hybrid.

zino333 píše:
pavel1756 píše:..., mohl bych jej přepojovat, ale nakonec by došlo k opotřebení spojů, ...

Hmm, myslíš? Ja vždy Empyrean schovávam mimo používania naspäť do kufríka, takže zakaždým kábel odpájam.


A stále ty konektory sedí pevně/jistě?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 5. 2. 2022 17:16

martas38 píše:To bych Zino nedělal.

Mne to ale príde lepšie riešenie ako nechať ich neustále vonku napospach prachu a UV. Vidí, čo to narobilo s mojimi LCD-2C.

pavel1756 píše:A stále ty konektory sedí pevně/jistě?

Absolútne. Z LCD-2C, ktoré mám vonku a tam veľmi konektory nevyťahujem, tak tam idú oveľa jednoduchšie vytiahnuť aj zacvaknúť. U Meze je to podstatne pevnejšie.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků