Audeze LCD-5

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 7. 1. 2022 13:19

Rins: co konkrétně máš na mysli ?

Jinak hoši z Abyss byli velmi potěšeni recenzí Diana TC https://youtu.be/do_XNNMAnsM od Joshuy Valoura, dokonce o tom natočili video https://youtu.be/XYV5EouUa24 . Co když má ten Joshua pravdu ? Nezbývá, než čekat na další ohlasy ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 7. 1. 2022 14:57

Počujem dobre? Abyss používa measurement rig aby znížili zkreslenie? Kam ten svet speje :oboze
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 1. 2022 15:38

A dvě stě iterací, ty drobné ani nepočítali. Sodoma Gomora :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 7. 1. 2022 16:27

introvert: Při EQ přímo v Roonu byl zvuk zastřený. Promiň lépe to vystihnout neumím,oproti vám zkušenějším mám ještě co dohánět.
Jinak ty Abyssy vypadají dobře,ale ta cena.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 1. 2022 17:00

Pokud by byly Diana TC skutečně tak úžasné, jak Joshua tvrdí (celkově lepší než HE-1, Susvara, AB-1266, LCD-5 atd.), tak by mi ta jejich cenovka vlastně přišla docela přívětivá a ani bych se je nesnažil získat za míň z druhé ruky. Za stejné peníze jako u konkurence dostat zvuk, který je po všech stránkách "on the next level"...?

Obrázek

Problém je v tom, že Joshua je... Joshua. Historicky vzato je hajpování Abyss sluchátek v popisu jeho práce.

Když si k tomu připočtu, že z deseti audiofilů by vám standardně každý ukázal na jiný set, který mu sedí nejvíc, posouvá se možnost Diany TC jakožto "giant killera" celého sluchátkového trhu do čistě teoretické roviny.

Ale tak snít můžeme, že... :nenapadne
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 1. 2022 18:46

V každém případě se Joshuovi nedá upřít jistá odvaha. Mám dojem, že poměrně často je to právě on, kdo jako první publikuje recenzi nových sluchátek, zatímco ostatní vyčkávají v závětří. A první recenzent sice slízne smetanu v podobě zájmu publika, ale taky se může dost seknout.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 1. 2022 19:43

No mohl si aspoň projít posledních zhruba 30 stran Diana vlákna na Head-Fi. Na téma Diana TC se tam svými poslechovými dojmy vyjadřuje asi pět lidí a nikdo z nich je nevnímá tak orgasticky jako Joshua.

Jinak Joe Skubinski se tam vyjádřil takto:
"Tonality of DTC is similar to the 1266, acoustics are the biggest difference between the two, the AB1266 having that infinite speaker like depth to the soundstage."
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 1. 2022 20:49

Vidím, že budu muset věnovat Head-Fi více pozornosti, než jsem činil doposud .. :-[
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 8. 1. 2022 02:53

pavel1756 píše:Od koho je ten crossfeed, který používáš v Audirvaně?

Je to Goodhertz CanOpener Studio.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 1. 2022 07:36

Ten jsem kdysi zkoušel. Je to velmi dobrý crossfeed. Mnohem lepší než například nejčastěji skloňovaný Meierův, který nedokáže tak přesně lokalizovat hudební nástroje v prostoru jako právě CanOpener Studio.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 1. 2022 20:07

Finální hodnocení Audeze LCD-5

Nejnovější vlajková loď americké firmy Audeze představuje velký kvalitativní skok oproti předešlé generaci LCD-4, a to nejen zvukem, ale též konstrukcí, designem i komfortem.


Zpracování, design a pohodlí
LCD-5ky váží rozumných 420 gramů, což je výrazně méně než hmotnost původních LCD-4, která atakuje neskutečných tři čtvrtě kila. Dokonce jsou ještě o deset gramů lehčí než králové komfortu Meze Empyrean a Meze Elite. Nízká váha ve spojení s osvědčenou konstrukcí hlavového mostu předešlých generací Audeze LCD tak zajišťuje dlouhé hodiny poslechu bez větší zátěže krčních obratlů.

Mnou testovaný kus pochází z říjnové produkce. Finální inspekce byla provedena 25.10.2021. Jedná se tedy o šarži, které je na zahraničních fórech poměrně často vytýkán nadměrný přítlak na oblast hlavy okolo uší. Včetně mě zkoušelo tento kus pět lidí a ani jeden z nás nepociťoval náznak nepohodlí. Prakticky to samé mohu říct o druhém kusu LCD-5 (produkce z konce listopadu), který jsem zakoupil. Jedná se o zcela nový kus a ano, zpočátku byl větší přítlak znát, ale ani ne za hodinu to odeznělo. Nyní jsou sluchátka stejně komfortní jako ty testovací.

Celkový pocit komfortu-pohodlí sice nedosahuje úrovně Empyrean či Elite, ale představuje jasný posun vpřed oproti všem ostatním sluchátkům řady Audeze LCD. Osobně nemám nejmenší problém mít LCD-5ky na hlavě celé hodiny a ani po delší době neregistruju náznak nepohodlí.

Audeze si také dalo záležet na designu. LCD-5ky jsou za mě jedny z nejhezčích sluchátek na trhu. Působí hodnotným luxusním dojmem. Ruku v ruce s nimi jde stock kabel, který barevně krásně ladí s měniči sluchátek. Třešničkou na dortu je potom černý hliníkový kufr ve stylu kufrů k Empyrean a Elite.

Přesně takto mají v rovině zpracování, designu a komfortu vypadat high-endová sluchátka. Nemám jedinou výtku.


Zvukové představení
Přestože je v charakteru LCD-5 patrný “Audeze house sound”, tedy fyzický, plný, až surový zvuk, představují tato sluchátka veliký posun v před zejména v oblasti neutrálnějšího ladění a vyšší transparentnosti. Je to takový mix mezi sluchátky Audeze, Focal a HiFiMAN.

Tonálně směřují ke světlejší straně. Podobně jako například Focal Utopia. Vlastně kdybych musel vybrat jedna sluchátka, kterým jsou LCD-5 nejvíce podobná, byla by to právě vlajková loď francouzské společnosti Focal. Avšak na rozdíl od ní se u LCD-5 nevyskytuje tolik excesů jako je příliš bombastický vyšší bas či jedovatější výšky. Co mají ale společné, je výraznější pásmo okolo 1,5kHz. A právě zde se dostáváme k největší slabině nových Audeze.

Jejich zvuku totiž celkově dominuje pásmo mezi jedním a čtyřmi kilohertzy. Tedy cca vyšší středy. Negativním následkem je zejména umocnění prezentace “nabroušenějších” nástrojů, jako jsou třeba housle či trubka, na úkor ostatních.

Osobně s tím nemám problém u moderních hudebních žánrů, kde bývají právě vyšší středy (na novějších nahrávkách) trošku potlačeny. Stejně tak mi nevadí sólo violoncello, které ostatně v plném dynamickém rozsahu ani k vyšším středům nedosáhne, a v zásadě nemám problém ani s klavírem.

Problém však přichází při hře celého symfonického orchestru, kde zejména houslová sekce ve vyšších rejstřících nepřirozeně vyčnívá nad zbytkem tělesa. Nakonec i kdyby v danou chvíli hrály pouze ty housle, intenzita jejich zvuku nebude úplně odpovídat vzdálenosti mezi posluchačem a nástroji, jak ji reprodukují LCD-5.

V posledních dnech jsem si tak hrál s ekvalizérem a zkoušel různými způsoby zvuk upravit, abych docílil neutrálnější prezentace symfonického orchestru. Zkoušel jsem přidávat basy a výšky, nebo naopak ubírat na vyšších středech či kombinovat obojí. Nakonec se mi jako nejpřirozenější jeví snížit pásmo 1250Hz o 1,5db (Q1) a stejně tak 3000Hz o 1,5db (Q1). Díky tomu se z jedné strany srovnají vyšší středy se “zbytkem” středů a také s basy a ze strany druhé nechají více vyniknout pásmo výšek. Současně však nedochází k přesměrování vyšších středů na vedlejší kolej a tedy také i jim se dostává náležitého prostoru.

Když nechám stranou extenzivnější vyšší středy, mohu jednoduše konstatovat, že neexistuje vůbec nic, co bych LCD-5 v rovině zvukové reprodukce vytknul.

Disponují přirozeným témbrem, (asi) dokonalou dynamikou a velmi vysokým rozlišením. Bas je příkladně lineární, pevný, rychlý i objemný. Středy svým detailem a brilantností převyšují asi úplně vše, co jsem kdy slyšel. Snad jen výškové pásmo i přes velmi dobré rozlišení postrádá trochu energie.

Aspektem zvuku, ve kterém tato sluchátka asi nemají sobě rovného, když pominu Shangri-La Sr a Orpheus, je věrnost reprodukce hudební scény. Ona sice není tak veliká jako například u AB-1266, ADX5000, Elite, Empyrean či Susvara, ale v rovině hloubky prostoru, trojrozměrnosti nástrojů, jejich separace a přesnosti lokalizace na hudební scéně, v tom všem LCD-5ky na hlavu poráží veškerou relevantní konkurenci, kterou znám.

LCD-5 vs Elite
Tato sluchátka svými diametrálně odlišnými charaktery zvuku představují dva úplně jiné světy.

Elite jsou laděny tak, aby za všech okolností, bez ohledu na hudební žánr nabídly vyvážený zvuk bez větších excesů. Disponují velikou holografickou hudební scénou a celkově velmi masivním plným zvukem. Je to, jako by se na vás valila tsunami. Pomalu ani nevíte, co dřív sledovat…

Vedle nich působí LCD-5 trochu spartánsky, možná až sterilně. Ale na druhou stranu je tak jejich prezentace víc realistická.

Na Elite oceňuji, že na rozdíl od mnoha jiných high-endových sluchátek dodávají nástrojům uvěřitelnou váhu a plnost. Ale LCD-5 jdou v tomto ještě dál, a to až na hranici surové nepřikrášlené reality.

V rovině rozlišení jsou podle mě obecně lepší LCD-5. Zejména to platí pro středové pásmo, snad s výjimkou nižších středů, kde může v konkrétních pasážích snáze vyplynout drobný detail na Elite a naopak s LCD-5 zůstat zcela nepovšimnut.

Elite mají pompéznější a plnější bas. Díky tomu působí víc detailně než u LCD-5, se kterými je ale lineárnější, hlubší a tvrdší.

Výškové pásmo je extenzivnější s Elite. Úroveň rozlišení je ale na velmi podobné úrovni. Objektivně nedokážu říct, zda je vyšší s Elite, nebo s LCD-5.

Velmi silnou stránkou Meze Elite je prezentace hudební scény. Patří k tomu nejlepšímu, co dnešní top modely sluchátek nabízí. LCD-5ky sice pokulhávají v rovině její velikosti, ale ve všech ostatních aspektech Elite překonávají. Už jsem to výše psal, ale ještě jednou si dovolím zdůraznit jejich nekompromisní přesnost lokalizace nástrojů na hudební scéně, separaci, hloubku prostoru a trojrozměrnost.

Kdybych se teď hned musel rozhodnout, zda si ponechám Elite, nebo LCD-5, byla by to velmi těžká volba. Nové Audeze jsou sice technicky na vyšší úrovni, ale Elite mají zase jako celek lépe vyváženou prezentaci…

Naštěstí mezi nimi volit nemusím, tak to uzavřu s tím, že LCD-5 korunuju novým králem mého sluchátkového žebříčku a kdyby přesto došlo na lámání chleba, ponechal bych si Elite, které jsou mému srdci trochu blíž.


Závěr
Můj původní plán předpokládal, že si sluchátka půjčím, následně je dám poslechnout tátovi, který z nich bude natolik nadšený, že si je ihned zakoupí a já toho jednou za čas využiju...
…Ale hned první den, kdy dorazily, se to začalo nějak kazit. A necelý týden nato, jsem je sám musel koupit.

Pokud vám nevadí dominantnější vyšší středy nebo jejich potlačení například pomocí ekvalizéru, mohu novou vlajkovou loď Audeze bez jakýchkoli dalších výhrad doporučit, neboť v rovině technické kvality i realističnosti zvuku aktuálně asi nic lepšího neexistuje.
Přílohy
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 1. 2022 21:05

Zkoušel jsi profil Resolva z 21. října ? https://forum.headphones.com/t/audeze-l ... /14588/161 Je pravděpodobné, že Tvá sluchátka budou podobných vlastností, jako jeho. Což není obecný jev. Například to, co píšeš o Focal Utopia, už neplatí (dnešní Utopie jsou méně světlá sluchátka, než z doby řekněme přede dvěma roky - tehdá byla světlejší než Focal Clear, dnes je tomu naopak).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 1. 2022 07:20

Ano, zkoušel. Ale víc mi vyhovuje to mé nastavení.

Před třemi týdny jsem měl Focal Utopia doma a tento konkrétní kus odpovídá tomu, co jsem výše napsal.
Stejně tak i jiné kusy, které jsem v minulosti slyšel.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 1. 2022 08:18

pavel1756 píše:Před třemi týdny jsem měl Focal Utopia doma a tento konkrétní kus odpovídá tomu, co jsem výše napsal.

A jak staré ? Jak je vidět na měření zde https://forum.headphones.com/t/focal-ut ... ead/23/172 (červen 2020), žádná Tebou popisovaná dramata se nekonají (akorát v té oblasti 100-200 Hz by to chtělo trochu ubrat). Alespoň tedy u toho konkrétního kusu.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 1. 2022 09:05

Jak byly staré, nemám tušení. Nenapadlo mě se zeptat.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků