Připlatíte si rádi za pěkný vzhled sluchátek ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Za pěkný vzhled chci - nechci platit
Od sluchátek čekám kvalitní zvuk, aby byla pohodlná a spolehlivá - za pěkný vzhled nechci připlácet 20 %  60%  [ 20 ]
Od sluchátek očekávám předešlé, ale za pěkný vzhled rád zaplatím pár set Kč navíc 7 %  21%  [ 7 ]
Od sluchátek očekávám předešlé, ale za pěkný vzhled rád zaplatím pár tisíc Kč navíc 6 %  18%  [ 6 ]
Od sluchátek očekávám předešlé, ale za pěkný vzhled rád zaplatím pár desítek tisíc Kč navíc 0 %  0%  [ 0 ]
Vzhled sluchátek je pro mě důležitější než ostatní parametry, rád si za něj připlatím pár set Kč 0 %  0%  [ 0 ]
Vzhled sluchátek je pro mě důležitější než ostatní parametry, rád si za něj připlatím pár tisíc Kč 0 %  0%  [ 0 ]
Vzhled sluchátek je pro mě důležitější než ostatní parametry, rád si za něj připlatím pár desítek tisíc Kč 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 33

Odeslat příspěvekod pavel1756 10. 1. 2022 10:47

Souhlasím. Design aktuální řady Chord mašinek je podle mě výrazně lepší, než u předešlých verzí. Nejvíc se mi asi líbí TT 2 a pak Qutest.

-- 10. 1. 2022 10:48 --

@introvert: Už Ti dorazil AQ Victoria? :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 10. 1. 2022 11:15

Kam se TT2 hrabe na Ultima Pre https://chordelectronics.co.uk/product/ultima-pre :-)

AQ Victoria už dorazil, vyzkouším ho tento víkend. Dodávka měla zajímavou historii, USB kabel Carbon dodali 1,5 dne po objednání. Totéž jsem očekával u Victoria. Ovšem tři týdny se nic nedělo, najednou přišla informace, že kabel byl odeslán, a dva dny poté byl dodán. V obou případech stejný prodejce na eBay z Itálie. V obou případech měl uvedeno, že kabel je skladem, ale u Victoria byl maximální termín pro dodávku někdy v polovině ledna. Tak teď nevím, jaké dát prodejci hodnocení .. :hm
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 15. 1. 2022 19:59

pavel1756 píše:@introvert: Už Ti dorazil AQ Victoria? :-)

Dnes jsem poprvé vyzkoušel RCA kabel AudioQuest Victoria 0,6 m, kterým jsem nahradil původní AudioQuest Evergreen stejné délky (ten měl jednu koncovku jack 3,5 mm). Použil jsem ho jako propoj mezi Chord Electronics Hugo 2 a Cayin iHA-6, sluchátka byla Hifiman HE-6 se stříbrným kabelem, symetrický XLR konektor. Upřímně řečeno, trochu jsem se toho bál. Měl jsem zkušenost se zapůjčeným špičkovým (stříbrným) RCA kabelem, kterým jsem propojil DAC Soncoz LA-QXD1 s iHA-6, a ten nepřinesl oproti běžnému XLR kabelu vůbec žádnou změnu ve zvuku. Ovšem kabel Victoria změnil zvuk k lepšímu. Došlo ke zvětšení a prohloubení zvukové scény, zlepšení separace nástrojů, mnohé z nástrojů jsou více konkrétní, basy lépe definované. Celkově je to vjem, jakoby se člověk “více ocitnul v koncertním sále”, hudebníci a orchestr jsou více “reální”. Prostor je “čistší, průzračnější”. V testech budu ještě pokračovat, ale i tak je už zřejmé, že v mém případě zakoupení kvalitního kabelu zlepšení přineslo. Upřímně řečeno, neumím si již představit, co na konkrétní sestavě bych ještě mohl vylepšit (používám také USB kabel AudioQuest Carbon, a AudioQuest Jitterbug FMJ - jak vidím, vyplatilo se to nejenom mně, ale i AudioQuestu :-) ). Jediný drobný nedostatek je kryt Hugo 2, ve kterém tvůrci udělali hodně malé otvory (navíc konektory nejsou zcela vystředěné), takže napasovat tam ten kabel je opravdu tak tak. Z tohoto pohledu byl jack 3,5 mm mnohem pohodlnější.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 15. 1. 2022 22:11

U mé sestavy měl vliv na výrazný posun ve zvuku USB galvanický oddělovač a samozřejmě Daphile.
Trochu se zde podceňuje. JitterBug je z tohoto pohledu taková hračka.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 1. 2022 23:25

Daphile - já PC vůbec nepoužívám (jen jako Roon server), jedu z iPhonu. Při testování kabelu Victoria jsem ovšem pro jistotu Roon nepoužil, pouze aplikaci Tidal na iPhonu (a FLACy). Co se týká toho galvanického oddělovače - je dost drahý na to, aby jeden třeba zjistil, že mu nepřináší (skoro) žádný přínos. To je výhoda Jitterbugu - nízká cena, a s ní spojený eventuelní snazší prodej (pokud by u mě nefungoval). Krom toho malé rozměry, žádné napájení .. Galvanický oddělovač plně respektuju, a pokud by ho Audigo nabízelo v půjčovně, asi bych ho vyzkoušel. Ale kupovat jen na blind .. ne. Významnou roli hraje cena sestavy. Pokud bych měl Hugo TT2, nebo Dave - asi bych si galvanický oddělovač pořídil.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 1. 2022 15:51

@introvert:

Dík za shrnutí zkušeností s AQ Victoria. :-)
Tak teď můžeš investovat do nějakých lepších sluchátek...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků