Upgrade in-ear sluchátek z Fiio FH7

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 1. 2022 20:24

Obracím se s prosbou o radu na místní guru ve věci případného upgradu in-ear sluchátek. Nyní již cca rok k maximální spokojenosti používám Fiio FH7 a v podstatě mi na nich nic neschází.

Rád však zkouším nové modely a tak mi v hlavě v posledních pár týdnech vrtá červíček a přemýšlím o případném posunu o něco výš. Zvukově mi FH7 velmi vyhovují, takže případný nástupce by měl mít podobný zvukový charakter. Nebráním se nákupu ze zahraničí v případě ověřených obchodů - Penon apod.

V hledáčku z běžně dostupných modelů uvažuji např. o iBasso IT07, pozorně sleduji také recenze a názory uživatelů na některé z modelů od Campfire audio apod.

Budu moc rád za vaše názory, postřehy a případné tipy. Cenu v tuto chvíli nechci řešit, nicméně např. Solarisy jsou už mimo mé uvažovaní - ne, že bych na ně neměl k dispozici dostatečný budget, ale na investici v podobné úrovni nemám nastavenou hlavu :-D
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 1. 2022 21:18

Nejsem onen guru, v žádném ohledu. Ale i tak si dovolím napsat, že dle mého si můžeš vybrat mezi dvěma cestami. Buďto si v podobné cenové kategorii jako FH7 vybrat něco jiného, a nebo upgradovat. Pokud chceš upgradovat, tak na míň než 30 tisíc Kč nepomýšlej. To je mimo jiné důvod, proč já ze svých Moondrop Blessing 2 Dusk již asi upgradovat nebudu. Vysolit za špunty podobnou částku, jako za kvalitní sluchátka okolo uší, to mi přijde poněkud nemravné .. ale ano, ten chtíč tady samozřejmě je :D
Naposledy upravil introvert dne 23. 1. 2022 08:25, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 1. 2022 21:33

FH9 ta nezaujali? Vraj majú viac basov, ale to sa dá riešiť a cenovka bude dosť pod IT07. Inak som na tom istom ako ty, dokonca aj po tých IT07 pokukujem, ale zatiaľ vždy keď nasadím FH7, poviem si, že lepšie to byť snáď nemôže :-) Ale červík hlodá...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2022 22:17

Upgrade se nebude shánět snadno.Krom zmíněných IT07 by to taky mohly být Campfire Andromeda, i když tonalita je celkem podobná a pro leckoho by to ani upgrade nemusel být. A rozhodně by byly upgradem Campfire Solaris a nebo Unique Melody MEST mk2. Ovšem to už se pohybujeme v trošku jiných cenách.
Případně trocha exotiky, polské Custom Art FIBAE 6 ať už v univerzální verzi, nebo CIEM.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 23. 1. 2022 09:01

No pánové, na jednu stranu jste mě nepotěšili, protože opravdu nejsem ochotný do IEM investovat např. 30k, na druhou stranu mě to utvrzuje v tom, že FH7 jsou opravdu povedený model ve své cenové hladině. Nyní čekám na lepší kablík FiiO LC-4.4D, který by mi měl dorazit na začátku týdne a uvidím, jestli mě poté myšlenky na upgrade nepřejdou ...
FH9 mě moc nezaujaly, i podle velké části recenzí je to spíš sesterský model než upgrade FH7, Andromedy jsem měl krátce v uších ještě v Brně v Audigu a byly, alespoň v té době na mě hodně ostré ve výškách, nicméně dnes už bych to možná vnímal jinak ...
No budu sledovat co se kde objeví zajímavého, nejradši bych v klidu otestoval IT07, o kterých jsem zde na fóru i jinde četl v podstatě jen samá pozitiva, ale nejsem si jistý, jestli by případný zvukový posun stál za reálnou investici cca 15k (po odečtení reálné prodejní ceny FH7 ...).
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 23. 1. 2022 09:40

FH7 sem slysel jen chvilku. Bylo to ale v dobe, kdy uz sem mel IT07. Dle mejch usi je u iBasso lepsi a cistejsi bas a hlavne vysky, tam je rozdil docela velkej. Je tam urcite posun i v prostoru a detailech. Navic s nima zni i horsi nahravka velmi dobre a ledacos odpusti, coz vzhledem k tomu co posloucham velmi kvituji. Pohodli je paradni, nekdy posloucham i treba osm hodin v kuse a vubec o nich nevim. V Audigu se daji pujcit, takze nic neriskujes. Jen ze se ti zalibi a vytahnou papirky z penezenky:D
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 1. 2022 10:17

IT07 by určitě posun znamenaly. Jde jen o to, jestli směrem, který by se ti líbil. FH7 bývají přirovnávány právě k Andromedám a IT07 k Solaris. To znamená u IT07 zábavnější zvuk s plnějším basem.
Předpokládám, že tuto recenzi znáš:
https://www.audioreporter.cz/na-cem-pos ... asso-it07/
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod t.filipi 23. 1. 2022 10:37

Fiio FH9 mám teď cca týden doma a zatím musím bohužel konstatovat že na mé předchozí FD5 nedosahují krom trochu lepších výšek v ničem... FD5 mají prostornější a otevřenější scénu,silnější sub bass i bass,hezčí barvu zvuku (reálnější,živější) dokonce bych řekl že jsou i detailnější,je na nich také ale více poznat nekvalitní nahrávka,je víc slyšet šum pokud v nahrávce je... FD5 jsou také mnohem příjemnější na nošení, nejsou tak velké a sedí lepe v uších. Za mě hrají FH9 hezky ale čekal jsem od nich mnohem víc z pročítání jejich recenzí a budu zůstávat zatím u FD5.
t.filipi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 23. 1. 2022 10:45

No právě řada FD mě zajímá také, ale mít doma vedle FH7 např. FD5/FD7 mi přijde zbytečné. Opět jde o stejný level, jen jinou sesterskou řadu.
IT07 asi brzy zkusím objednat na zapůjčení přes Audigo, no a uvidím. Sluchátka nejsou jediný koníček, takže si budu muset ujasnit, do čeho se mi bude chtít investovat a neriskovat následně "tichou domácnost" :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 1. 2022 11:43

t.filipi píše:Fiio FH9 mám teď cca týden doma a zatím musím bohužel konstatovat že na mé předchozí FD5 nedosahují krom trochu lepších výšek v ničem... FD5 mají prostornější a otevřenější scénu,silnější sub bass i bass,hezčí barvu zvuku (reálnější,živější) dokonce bych řekl že jsou i detailnější,je na nich také ale více poznat nekvalitní nahrávka,je víc slyšet šum pokud v nahrávce je... FD5 jsou také mnohem příjemnější na nošení, nejsou tak velké a sedí lepe v uších. Za mě hrají FH9 hezky ale čekal jsem od nich mnohem víc z pročítání jejich recenzí a budu zůstávat zatím u FD5.

To je zvláštne, podľa vlákna na HF to vyzerá inak.. Ale asi to naozaj nebude až taký veľký skok z FH7. Mňa skôr znervózňuje ten bas, preto stávka na istotu pre upgrade z FH7 budú skôr tie IT07 než FH9... aj keď za výrazne vyššiu cenu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod t.filipi 23. 1. 2022 11:50

_daRK píše:
t.filipi píše:Fiio FH9 mám teď cca týden doma a zatím musím bohužel konstatovat že na mé předchozí FD5 nedosahují krom trochu lepších výšek v ničem... FD5 mají prostornější a otevřenější scénu,silnější sub bass i bass,hezčí barvu zvuku (reálnější,živější) dokonce bych řekl že jsou i detailnější,je na nich také ale více poznat nekvalitní nahrávka,je víc slyšet šum pokud v nahrávce je... FD5 jsou také mnohem příjemnější na nošení, nejsou tak velké a sedí lepe v uších. Za mě hrají FH9 hezky ale čekal jsem od nich mnohem víc z pročítání jejich recenzí a budu zůstávat zatím u FD5.

To je zvláštne, podľa vlákna na HF to vyzerá inak.. Ale asi to naozaj nebude až taký veľký skok z FH7. Mňa skôr znervózňuje ten bas, preto stávka na istotu pre upgrade z FH7 budú skôr tie IT07 než FH9... aj keď za výrazne vyššiu cenu.

Ano, také jsem podle recenzí čekal mohutný a hluboký sub bass, do hloubky opravdu jde, ale nemohu říci že více než u FD5 a intenzita je menší zcela určitě...
t.filipi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LuboDuri 25. 1. 2022 10:16

hanysek3099 píše: Nyní čekám na lepší kablík FiiO LC-4.4D, který by mi měl dorazit na začátku týdne a uvidím, jestli mě poté myšlenky na upgrade nepřejdou


Ahoj daj potom prosím vedieť nejake dojmy z toho nového kablika.ja k FH7 používam LC-4.4C ktorý som kupoval ešte k FH5.zaujimalo by ma hlavne ako na tom budú výšky s tým novým strieborným káblom.dakujem ;-)
LuboDuri
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 1. 2022 19:09

Tak po několika dnech s novým kabelem Fiio LC-4.4D mohu s čistým svědomým konstatovat, že se žádný pokus o případný upgrade konat nebude. Dosud jsem nikdy nebyl ochotný za lepší kabel připlatit vyšší částku, ale v tomto případě se investice bohatě vyplatila. FH7 najednou v kombinaci s 4,4mm pentacon výstupem u mých zdrojů (primárně Shanling M3X, případně iFi Zen DAC a Fiio KA3) hrají o level jinde.

Lepší separace nástrojů a celé hudební scény, pevnější a údernější basová složka, detailní výšky ale hlavně obrovské množství detailů, které jakoby lehce vystoupily z pozadí i na x set krát naposlouchaných albech.

V tuto chvíli bych si v žádném případě nedokázal obhájit investici řádově minimálně 15k za vyšší modely (a to započítávám předpokládanou prodejní cenu FH7). Takže díky všem za vaše postřehy a názory, velmi si jich vážím. Jediné co by mě v nejbližší době mohlo zvyklat by byla nějaká extrémně zajímavá bazarová nabídka, ale muselo by to být něco opravu extra ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rocnik1987 27. 1. 2022 21:53

hanysek : Jednemu sa az verit nechce ze nejaky kabel je schopny vyrazneho a nie len jemneho zlepsenia zvukovej produkcie. Ak je pravda co pises, tak potom ludia ktori su ochotni dat napr. za in-ear sluchadla povedzme 400€, tak by si mali kupit to najlepsie mozne za 300 a k tomu napriklad tento Fiio kabel. Podla toho ako si to napisal mi to pride tak, ze by z toho bol lepsi zvuk nez z in ear sluchadiel za 400€ avsak so zakladnym kablom v hodnote mozno 10€. Nepisem ze to nie je mozne, len som prekvapeny. V kazdom pripade je to dost exoticke kupit si k sluchadlam za tusim 4 stovky kabel za nejakych 110€ co je cena na Slovensku za tento kabel, ale ak to fakt tak vyrazne zlepsilo zvuk, potom je mi tato investicia sympaticka. Hlavne je mi sympaticka z dovodu, ze pri setrnom zaobchadzani ti taky kabel moze vydrzat mozno aj dlhsie ako sluchadla, co by si asi nerad aby vydrzali kratko, ale urcite by si bol rad, keby si k novym o nejakych X rokov, nemusel taky drahy kabel kupovat znova. Uz len aby sa o niekolko rokov stale vyrabali aj sluchadla s pripojkou MMCX, nakolko asi tazko existuje k sluchadlovemu kablu nejaka redukcia na 2pin :D
Rocnik1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 1. 2022 22:48

Bude to kombinace dvou faktorů. Je to první kabel s 4.4mm pentacon konektorem, který mám k dispozici a i podle recenzí je speciálně u M3X a KA3 výstup ze symetriky výrazně kvalitnější než klasický 3,5mm výstup. Na Zen DAC mi rozdíl nepřijde tak výrazný, ale je patrný, jen ne tak moc.

Na druhou stranu kvalita tohoto kabelu je jednoznačná, na tom se shoduje spousta zahraničních recenzí, kde ho dávají na stejnou úroveň jako několikanásobně dražší varianty od prémiových výrobců.

Z Číny mám na cestě jiný kabel se symetrickou koncovkou, tak budu zvědav na přímé srovnání ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků