Sennheiser HD560S,HD 599,Audio-Technica ATH-MSR7b??

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pterix2014 1. 3. 2022 19:23

hanysek3099 píše:Slušný a v pohodě použitelný kabel se dá koupit např. přes Aliexpress daleko levněji než u nás. Mimochodem psal jsem SZ, jedny A-T MSR7 BK mám doma a skoro je nepoužívám, takže by mohly být k dispozici, případně ve setu s mobilním DAC Hiby FC5, který mi tu také přebývá ve sbírce.

ok super...ted jsem si toho na emailu všim díky
Pterix2014
Junior

Odeslat příspěvekod blepta 19. 9. 2022 18:31

Jen takový můj postřeh. Roky jsem používal jen soundblaster karty a teď jsem kvůli mikrofonu koupil externí zvukovku pro hudebníky RODE-AI1 (cca stejná cena jako předchozí SB-zx) a v plánu bylo prostě dál používat na přehrávání SB. Jenže po připojení low cost sluchátek Sennheiser PC310 mi spadla čelist. Zvuk o třídu lepší. Tyhle sluchátka už se mi rozpadají, tak zkusím HD 599. IMHO na sluchátka za 10k+ bych musel mít zase adekvátně drahou zvukovku, aby to mělo smysl. Pokud nepoužíváš nějaké speciální featury na hry (já mám vše off i na fps hry) nebo 5.1 repro, tak bych raději nejprve vyměnil/přidal jinou zvukovku (na pc může být připojeno klidně víc zvukovek a přepínat si je).
Podobno wow efekt jsem zažil i s repro v autě, když jsem vyměnil rádio.
blepta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 19. 9. 2022 18:38

Jenom to doplním, zvukovky nemusíš vyloženě přepínat, ale můžeš si pro každou aplikaci nastavit, kterou bude používat.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blepta 2. 10. 2022 12:48

Opravuji, co jsem si původně myslel. Zašel jsem do prodejny vyzkoušet pár lepších sluchátek a je to v ******, protože slyším brutální rozdíly i na běžném zesilovači (DENON PMA 900, prodejce říkal, že to má na sluchátka zesík tak za 1k, takže spíš horší). Zkoušeno Hifiman HE400SE, HD650 a Hifiman Ananda.

HD650 pro mě byly neposlouchatelné kvůli nepříjemným výškám a to i přes to, že po x operacích uší slyším max 12kHz a z metalu bych měl být dávno hluchý. Hifiman HE400SE celkově nějaké zahuhlané. Pak jsem zkusil Hifiman Ananda a to je úplně jinej vesmír. Tam kde HD650 některé zvuky nástrojů spojily nebo zastřely, Ananda přehrála naprosto jednotlivě a čistě. Napadá mě, že HD650 ten zesilovač nedokázal pořádně vybudit a proto hrály hůře. Nebo to tak opravdu má hrát. Každopádně je tohle velký brouk do hlavy. Ananda budou hrát dobře zřejmě na čemkoliv a tím pádem přichází v úvahu i BT verze. Jen škoda, že k BT verzi nejde připojit externí zesík. To by byla jasná volba.
Naposledy upravil Nick Cave dne 2. 10. 2022 13:35, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna zbytečná vulgarita
blepta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada5 2. 10. 2022 16:27

Anandy mají podle mne jeden z nejlepších poměrů výkon cena,jsou už to sluchátka která hrají. :-)
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků