Viackanalove sluchadla

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zdenoeddie 13. 3. 2022 17:28

Ahojte,

nema niekto skusenosti a tip na dobre viackanalove sluchadla (5.1 minimum)? Idealne kupitelne u nas.

Pozeral som nejake recenzie atd. vacsinou to ale boli herne sluchadla... otazka je, ako to bude fungovat a hrat s filmami. A asi lepsie budu true surround.

Dalsi fakt je, ako to bude fungovat s Dolby Atmos?

Ako je to s pripojenim? Cakal by som pripojenie napr. USB-C aspon u novych modelov...

Dakujem.
zdenoeddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 13. 3. 2022 22:17

Úplný nezmysel.

Ak chceš aktívne mapované Dolby Atmos priestorové efekty, Apple Airpods Max je afaik jediná možnost
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenoeddie 13. 3. 2022 23:04

Dakujem.

A ak z toho Atmos vynecham? Cize len klasika 5.1 alebo 7.1 apod?
zdenoeddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 3. 2022 23:08

Používá se to zejména u herních sluchátek. Různé Asus Rog a podobně:
https://www.alza.cz/asus-rog-theta-7-1- ... OLEALw_wcB

-- 13. 3. 2022 23:18 --

A funguje tam i Atmos. Dokonce celkem solidně funguje na Xboxu i u klasických dvoukanálových sluchátek. Patrně podobná simulace prostorového zvuku u dvoukanálu, jako Dolby ProLogic. Jen to není díky licencím zadarmo. Musíš si Atmos koupit do svého OS, tedy předpokládám Windows.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 14. 3. 2022 08:43

Na surround v sluchátkach nestačí ani není potrebné mať viac než 2 kanály.

Pre surround v sluchátkach je nevyhnutná HRTF, buď dodaná binauralnym mikrofónom do nahrávky, alebo dopočítaná v viacerých kanálov filmu/hry. V hrách to už dávno bežne existuje jednoducho ako nejaký headset mode. Pre Atmos hudbu a filmy to afaik funguje len u Apple.

Viac kanálové sluchátka sú nezmysel vzniknutý pre marketing.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 3. 2022 09:33

Neocakavaj od toho zazraky. Uz roky mam Sony DS6500 viac kanalove sluchatka. Hlavne kvoli tomu, ze mam cas na filmy len vecer. Nie je to uplne zazitok ako z klasickeho 5.1/7.1 kina, ci dokonca Atmos. Ale na druhej strane, pri priamom porovnani so stereom je to urcite lepsie a ten priestor tam je a ja aj tak inu moznost nemam. Ak mi casom odidu (popravde som cakal, ze uz davno sa to stane), co som na rychlo pozeral, asi trh momentalne nic podobne adekvatne neponuka. resp. ako pises, su dostupne len tie herne sluchatka.
Uz dlhsie sa chystam vyskusat Dolby Headphones na receiveri, malo by to nieco pomoct a stacili by obycajne stereo sluchatka. Ked bude cas, porovnam tie Sony s tym Dolby Headphones.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 3. 2022 10:08

:d jen u applu fakt ne, ty dobre sluchatka se skutecnym 5.1 zvukem je jak safranu, nedej boze 7.1

realita je ale takova, ze 3d engine hry ti poda skoro stejny vjem, jako 5.1 sluchadla i na stereu, jen je potreba mit slusne stereo sluchatka a adekvatni zvukovku
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenoeddie 14. 3. 2022 15:48

Dakujem za vsetky reakcie.

Ide mi hlavne o koncerty a filmy (a par audio DVD ktore su 5.1).

Skusal som sa hrat s nastaveniami v Power DVD tak nejake vysledky su pocutelne, otazka je, ci je to to, co chcem :D Asi to este necham trochu odlezat.
Nejake nastavenia su aj vo Win priamo, dokonca sa daju dokupit zo storu nejake mody - Atmos a DTS, len ak som tomu spravne pochopil, je to prave pre viackanalove sluchadla.

Debatu neuzatvaram, za kazdy vecny nazor dakujem.

-- 14. 3. 2022 16:18 --

Este k tomu Power DVD. Okrem sterea su mozne 2 mody, TrueTheater - ten spravi zo vsetkeho akoze viackanal,
a potom Dolby Surround Compatible Downmix - tento zase prehraje aj viackanalov do sterea (ale hraje to horsie, ako ked navolim original stereo...).

Otazka znie, co navolit, aby mi to prehralo viackanalove medium do sterea ako viackanal? Pripadne ist hlbsie do nastavenia vo Win?
zdenoeddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 3. 2022 17:52

Tak zrovna Atmos pro windows není jen pro vícekanálové sluchátka. Jak jsem psal, používám to na Xboxu (což je Microsoft, tedy windows a funguje to stejně) a je to opravdu výrazné zlepšení zvuku. Otázka jestli takové jako čekáš. Protože ty chceš aby ti ze sterea lezl vícekanálový zvuk, ale to nikdy nepoleze. Vždy to bude jen jakási náhražka - simulace prostorového zvuku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenoeddie 20. 3. 2022 09:42

Ano, to je mi jasne, ze je to len oblb doslova na mozog.
Asi to casom risknem s viackanalovymi sluchadlami, ale najprv skusim trial verziu vo win DTS a Atmos... mozno to bude postacujuce.
Dakujem za nazory.
zdenoeddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 20. 3. 2022 11:06

Otazka znie, co navolit, aby mi to prehralo viackanalove medium do sterea ako viackanal? Pripadne ist hlbsie do nastavenia vo Win?

Tohle ale prave resi zvukovka, typicky nastavis treba input jako 7.1 nebo 8channel a vystup jako sluchatka nebo stereo, az teprve pak se resi zbytek v softwaru nebo hre jako takove.

Ale pokud zapnes ty "*****" tak to bude znit vzdy o neco hur, nez bez, ale uznavam, ze u nekterych her a filmu to udela temer dokonalou iluzi prostoroveho zvuku.

viz. https://imgur.com/a/9fBUPxB
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 20. 3. 2022 13:24

Na to potrebuješ channel downmix.
Windows to nemá, ten jednoducho použije len 2 predné kanály.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevil 20. 3. 2022 14:17

Já používám tyto Sony MDR-HW700DS. Měl jsem i Sony DS 6500, které tu někdo zmiňoval. No musím říct, že to byl skok minimálně o 2 třídy výš. A myslím si, že tohle je vrchol, který můžeš na sluchátkách mít (co se týče prostorového zvuku). Bohužel už se neprodávají a i já jsem je sehnal pouze jako bazarové... Nevím, co budu dělat, až mi odejdou �
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 20. 3. 2022 14:47

:D mno, aspon je videt, co rikam, marketing je mocna carodejka.

Díky 9.1k virtuálnímu prostorovému zvuku. To slovo virtualni je to dulezite. Jinak receno je tam cip, co te oblbne. tak stejne to zvladne obyc slusna zvukovka a kvalitni sluchatka.

Kdyz to teda hodim uplne na zem. Kolik mas usi? 2 nebo 9+1?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevil 20. 3. 2022 15:13

SmokeMan píše::D mno, aspon je videt, co rikam, marketing je mocna carodejka.

Díky 9.1k virtuálnímu prostorovému zvuku. To slovo virtualni je to dulezite. Jinak receno je tam cip, co te oblbne. tak stejne to zvladne obyc slusna zvukovka a kvalitni sluchatka.

Kdyz to teda hodim uplne na zem. Kolik mas usi? 2 nebo 9+1?

No pro mě je důležité, že to opravdu hraje o dost a znatelně lépe než ty předchozí, které jsem používal spoustu let před tím. Takže pro mě to "strop" je. To že mě oblbne chip, budiž, dělá to dobře :)
Jestli tohle umí i nějaký software a zvukovka? O tom se s tebou nemůžu přít, neslyšel jsem. Ale zase je to řešit spoustu věcí okolo, jako PC se zvukovou, nějaký SW a pak to nějak ladit. Za mě je tohle (prostorová sluchátka) lepší řešení...
eevil
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků