Univerzální drátová sluchátka do 3500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2022 13:28

Co se týká komfortu, jsem na uzavřené zvyklý. Jen je potřeba, aby se to netlačilo až do mozku. A lépe, když náušník obejme celé ucho. Samozřejmě jsou náušníky a náušníky.

No, takže Audio-Technica ATH-M50x jsou s nejvyšší pravděpodobností mimo hru. V rychlosti jsem si je zkusil a nesedí mně. Ani jsem neměl potřebu je nechat hrát.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 5. 2022 13:49

ATH-M50x je precenovana blbost, sorry, muj nazor, ale za tim si stojim, stary m50 nebo jak to bylo, okej, ale to byla taky jina liga, ty dnesni sou nepohodlny krumply s pritlakem jak ve sveraku, bohuzel se to neda moc povolit...

Hele zkus nekde ty 560s, mozna te to prekvapi...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 10. 5. 2022 14:05

Uzavřená máš Sennheiser HD569. Ta konstrukce pohodlná je, staré HD595 šly poslouchat doslova nonstop (a to jsem na to hódně citlivý). Máš k nim dva kabely pro různé použití. ...
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 10. 5. 2022 15:04

tenzor píše:Ad kostival Změna náušníků s sebou většinou nese změnu zvuku. Zvlášť při volbě hlubších a tedy změně pozice ucha vůči měniči. Jestli k lepšímu nebo horšímu lze dopředu těžko odhadnout. U většiny sluchátek výměna náušníků provést lze, protože je po nějakém čase nutná.


Ano, změna ve zvuku bývá, ale ne nějak zásadní, aby to sluchátka "změnilo". Zvlašť v této cenové relaci bych to moc neřešil. V audiofilních vodách se už vyplatí trochu nastudovat, kterým směrém, které náušníky, která sluchátka posunou :-)

-- 10. 5. 2022 16:09 --

Jinak M50X jsem chvili mel, zvukove se mi libily, s komfortem uz to bylo horsi. Osobne bych sahl po Shure SRH840 v teto cenovce. Pripadne otevreny Senn HD560s, nebo nejaky Hifimany z Drop.com (HE-X4, HE-4xx, HE-5XX), ty ale vyjdou trochu draz, kvuli doprave, DPH a CLO, ale zas nabidnou i lepsi zvuk.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2022 12:42

Neříkám, že Shure SRH840 nejsou zajímavý. Jen ta navýšená impedance pro účel použití není úplně vyhovující.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 13. 5. 2022 10:33

No tak je k nim treba nejaky zakladni DAC/AMP, takove FiiO KA3 bude idealni. Z telefonu ci notebooku zneji neposlouchatelne.

AKG K371 zneji na druhou stranu dobre i z mobilu.

Jinak Hifimany jsou za dobrou cenu spis tady https://store.hifiman.com/index.php/headphones.html?dir=asc&order=price myslim, ze do EU odesilaji z Polska a neplati se DPH a CLO.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davos8000 13. 5. 2022 14:54

Austrian Audio Hi-X25BT
Samsung Galaxy S23 Ultra 12 GB / 512 GB Phantom Black
TV Sony XR-48A90K
davos8000
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 13. 5. 2022 15:46

Kostival: K371 znějí dobře z mobilu za předpokladu, že jde o mobil se solidním sluchátkovým výstupem. Např. z mého Xiaomi Redmi Note znějí přímo hrůzostrašně.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 5. 2022 07:26

Díky za další informaci. Aktuálně čekám na dodání dvou až třech typů sluchátek z výběru na jednu prodejnu, abych si je mohl narychlo srovnat.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 14. 5. 2022 18:32

To me docela prekvapilo. Mel jsem m50 a ty byly fajn.
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davos8000 22. 5. 2022 18:47

Bose SoundLink AE II Wireless
Samsung Galaxy S23 Ultra 12 GB / 512 GB Phantom Black
TV Sony XR-48A90K
davos8000
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2022 20:45

Výrobky značky Bose mně rozhodně nevadí. Nicméně, pokud si přečteš zadání a následnou diskuzi... chci drátovou klasiku, žádné kodeky, blůtůty, wifiny a taky nechci mikrofon. Takže jako nabídka někam jinam OK, rozhodně by stálo za zvážení, ale aktuálně sem, pro zvažovaný účel, ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davos8000 14. 6. 2022 11:21

Rode NTH-100
Samsung Galaxy S23 Ultra 12 GB / 512 GB Phantom Black
TV Sony XR-48A90K
davos8000
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2022 17:04

TigiGold píše:Zdá se mi, že zadání výborně odpovídají AKG K371. Jsou cenově dostupná, uzavřené konstrukce, s vysokou citlivostí a odnímatelným kabelem, disponují čistými transparentními středy, s frekvenční křivkou laděnou blízko Harman křivky (tj. určitým způsobem zvýrazněné basy a potlačené výšky, z čehož plyne zábavnější neagresivní zvuk). Komfort nošení pro mě akceptovatelný (někdo může mít zde výhrady, ale v této cenové hladině nelze čekat zázraky), kvalita materiálů plně odpovídající účelu. Jediná moje výhrada se týká občasného efektu, který bych označil jako variabilní bas při pohybu hlavy, což plyne z nepřesného přilnutí náušníků k uším a uzavřené konstrukce (projev tohoto efektu je však dost individuální a zřejmě hodně záleží na parametrech hlavy/uší, někdo jej vůbec nezaznamenal).

Vadilo mně, že jsem doposud nedal zpětnou odezvu do vlákna, kdy si velice vážím Vašich precizních rad. Bohužel se, vzhledem ke zvláštní době, nepovedlo to, co jsem chtěl... tedy že si u jednoho prodejce, kterého mám poměrně blízko, půjdu odzkoušet troje/čtvery doporučovaná sluchátka, která jsem vybíral. Nevadí.

Aktuálně mám AKG K371, která zkouším a musím hned na začátku napsat, že TigiGold hodnocení napsal naprosto famózním stylem. Samozřejmě znovu děkuji i všem ostatním.

Ve stručnosti napíšu své hodnocení...

Klady...
+ basová část až neskutečná, famózní, přitom neobtěžuje nadbytečnou aktivitou a je disciplinovaně prokreslená. Hluboké tóny se mně neslévají v jeden dusot a dunění, ale lze je identifikovat
+ výborná vyváženost zvuku bez exhibování kterékoliv složky
+ vyměnitelné kabely (3 v ceně)
+ výborně hrají s mobilem, jen je nutné vybrat ze tří kabelů ten nejkratší. Alespoň tak to mám já
+ vybuzení mobilem více než dostatečné. Samozřejmě je třeba trochu jinak pracovat a hlasitostí než u špuntů atp.
+ perfektní poslech filmů, zřetelnost, basová část, prostor. Člověk najednou slyší i ruchy (a to jsem zkoušel na mobilu), které u běžného poslechu (na mobilu i TV) přeslechne
+ korektní poslech hudby... (někdo by možná chtěl přeci jen trochu přikrášlit)
+ slušně tlumí okolní zvuky, část frekvencí výborně, zbytek dostatečně
+ slušné zpracování
+ jemné a příjemné náušníky... škoda že nejsou hlubší o pár milimetrů

Zápory...
- potí se uši, byť to není extrémní a ne vždy se potí (ale potí se více než na herních Logitech s hadrovými náušníky)
- pohodlí by mohlo být ještě větší.. Paradoxně mě tlačí zadní část uší, přičemž zajímavostí je, že, mám ten pocit, záleží na milimetrově přesném posazení. Někdy je to lepší, jindy horší. A ano, lepší by bylo, kdyby se ucho vnitřku vůbec nedotýkalo
- ve hrách by mohlo být více zřetelnosti... byť je nemusím, tak přeci jen tam chybí určitá neagresivní krystaličnost výšek, respektive vyšších středů
- někdy u hudby, zvláště tam, kde je jeden zpěvák, nestojí pomyslně přede mnou, ale hraje mně z hlavy. Což je pro mě trochu nepřirozené
- u některé muziky mně jakoby schází citelnější projev středů a drobátko více výšek. Ne, opravdu nesnáším cinkající a břinkající výšky, ale tady bych si trošičku středů, vyšších středů a milimetrově i výšek přidal
- přidal bych trochu materiálu u polstrování hlavového mostu

A opravdu je vhodné je nechat chvíli rozehrát a pak začít dělat soudy. Nicméně příznivci hlubokých tónů budou nadšeni hned při prvním nasazení. Paradoxně se mně více rozehrávala středová a hlavně výšková část. A taky, což jsem již uvedl, není od věci prozkoušet všechny tři dodávané kabely.

Zkouším na technice, kterou používám... iPhone 11 (s adaptérem od Alza... AlzaPower) a u PC na externí zvukové kartě Focusrite Scarlett. Hudbu beru všechny žánry v různé kvalitě. Od MP3 přes streamovanou po FLAC a CD. A žánry od cimbálky, přes pop, rock až po jazz a vážnou... resp. i nahrávky „domácí“. Nemíním se omezovat a řešit nákup další techniky. Prostě to, co bude nejlépe hrát při mém využití, beru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 11. 8. 2022 22:17

polstrovanie mostu kúpiš na Ali aj keď na dizajne by mohli popracovať ,na výber sú pletené alebo koženkové na zips-kúpiš aj náušniky ale ovplyvní to zvuk
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků