Univerzální drátová sluchátka do 3500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 6. 5. 2022 07:56

Kuba4 píše:Pokud Sennheiser, tak z VIP DROPu jedině uzavřené HD 58X closed back za 139$.


Podle fotek předpokládám, že tato sluchátka vlastníte.
Jak jste spokojen s kvalitou použitého materiálu, jejich provedením a zvukem?
Měl jste možnost je porovnat s originálními Sennheiser HD580?

Ptám se proto, že jsem obecně uvažoval o nákupu na DROP. Zeptal sem na stejnou otázku ohledně kvality kopie ve srovnání s originálem.
Dostal jsem 3 druhy odpovědí.
Podle prvního byla nějaká sluchátka provedením i použitými materiály prý lepší než originál. Tento typ překvapivě lehce převládal.
Ve druhé druhu odpovědí bylo uvedeno použití levnějších materiálů (plast i nenalakovaný) na kopii ve srovnání s originálem (kov), s tím, že celková kvalita kopie je dobrá, resp. akceptovatelná.
Třetí druh odpovědí nebyl s kvalitou kopie spokojen.

Předem díky za odpověď.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 6. 5. 2022 08:24

Omlouvám se, ale úplně nevím, jak bych měl reagovat. Nechápu to. Na MassDropu se přece žádné kopie neprodávají? Kopie čeho?

Sennheiser HD580 se vyrábějí už asi 30 let, mají několik různých provedení i zvuku. Vyrábějí se v různých zemích. Varianta z DROPu s přídavkem Jubilee, má více basů a v podstatě celým provedením je to dost jiné. Vyrábějí se tuším v Rumunsku.

Na fotce jsou ale úplně jiná sluchátka, tato raritní uzavřená varianta hraje o dost jinak, výhodu má právě v té uzavřenosti, kterou tady Admin požaduje a i zvukem by vyhověla požadavkům. Dal jsem to sem spíše jako perličku, myslím, že sehnat nepůjdou. Já jsem s nimi samozřejmě velmi spokojen.

Obecně na DROPu nakupovat má velký smysl ve slevách a samozřejmě když víte, co kupujete.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 6. 5. 2022 12:15

Včera jsem po delší době zase vyzkoušel AKG K371 a měl bych pár letmých postřehů:
- Klade-li někdo u sluchátek velký důraz na pohodlí, nebudou pro něj ideální. Hlavový most je celkem příjemný, velikost lze dobře regulovat, přítlak se zdá být v normálu, ale uši se příliš dotýkají vnitřku mušlí, na což může být leckdo háklivý.
- Zvuk se mi jeví jako světlý, detailní a zároveň s dostatečně silným a hlubokým basem. Jejich projev bych také označil za syrový, realistický, analytický, možná mírně "ostřejší", ukazující posluchači kvalitu nahrávky. Nezapřou, že se prodávají v profi segmentu a nedělají záznam pro ucho příjemnějším jako některá hifi sluchátka (třeba Sennheiser HD555, HD650 nebo Beyerdynamic T1). Působí přesvědčivě ze zvukově-technického pohledu a z hlediska zkreslení jim subjektivně vůbec nečiní problém zvyšování hlasitosti až na hranici snesitelnosti (jinými slovy, při vytáčení volume doprava se dříve zhroutím já jako posluchač než sluchátka a jejich zvukový projev).
- Jsou moje oblíbená sluchátka pro poslech sólo klavíru. Jejich vlastnosti, jako monitorově nezabarvené transparentní středy a hluboké basy, je k tomu zjevně předurčují. Poslouchal jsem včera nahrávku z živého koncertu Vladimira Horowitze v Berlíně z května 1986 (mimochodem tento záznam je podle mého názoru ze zvukového hlediska vydařenější než slavnější nahrávka Horowitzova koncertu v Moskvě z dubna téhož roku) a to náhlé otevření zvukového okna do historické hudební události a její atmosféry mě přišpendlilo k židli. Zejména strhující provedení klavíristovy oblíbené Skrjabinovy etudy Op. 8 No. 12 s ohromující živelnou dynamikou, dechberoucími akordy, bleskovými úhozy levé ruky coby údery Héfaistova kladiva a melodickým tahem skladby, která se nekompromisně jako odbrzděný parní válec řítí do svého orgastického závěru ve fortissimu, přineslo tak intenzivní hudební zážitek, že jsem měl chuť přidat se k následnému frenetickému potlesku obecenstva a v roce 2022 křičet do noci "Bravo!".
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 6. 5. 2022 12:33

Neví někdo, zda model K371 má stejný zvuk, jak K371-BT (přes kabel) ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 5. 2022 15:53

lada5 píše:Tak napiš odkud jsi a jestli v okolí někdo nemá uvedené modely na vyzkoušení

Zcela jistě nemám v úmyslu kohokoliv z fóra zneužívat. Když už, tak budu otravovat prodavače, kteří za to dostávají peníze. Nicméně díky za nabídku. Kdyby bylo nejhůř - napíšu sem do vlákna.

TigiGold výstižný popis. Díky. Dotek s vnitřkem není úplně žádoucí.

Mám tu stará herní obyčejná sluchátka Logitech a ta jednak slušně obepnou ucho a druhák se ucho nedotýká vnitřku. Zvuk je samozřejmě podřízen hraní ve všech směrech, takže o nějakém umění a preciznosti ve směru k hudbě nemůže být řeč. Nicméně zmiňuji je kvůli tomu „pohodlí“. Kompletně jsou pro mě pohodlná, nepotím se v nich tolik, ale náušníky jsou trošku hrubší, což při kombinaci dlouhé nasazení/teplo a opocení už je trochu poznat.

-- 6. 5. 2022 16:55 --

Výměnný kabel by byl ideální, protože na externí zvukové kartě mám velký vstup/velký jack a na PC atp. zase klasický malý. Teď jsem zkoušel redukci a zasunul do ní koncovku právě od zmíněných Logitechů a není to ono. Musí se to trochu poškádlit, aby se zvuk chytl a nechyboval, což mně vadí. Z druhé strany si říkám, že u kvalitnějších sluchátek by koncovka snad měla odpovídat nějaké normě a tak by kvalitnější redukce (kterou snad mám - nevím), nemusela činit problémy.

-- 6. 5. 2022 17:00 --

hanysek3099 píše:Pokud by nebyl tak nízký cenový limit, tak výborné recenze jsou zatím na nový model Beyerdynamic dt 700 pro x. Ale jsme cenově o podstatný kus výš. Nicméně zvukově i komfortem jsou hodnocena jako jedny z nejlepších v poměru cena/výkon.

Abych nic nevynechal při samostudiu, tak jsem se díval i na Tebou navržené. Člověk by měl vědět, o co teoreticky přichází. Dle názorů a popisů vypadají velmi nadějně. Pro mě je tam navýšená impedance a zřejmě neobepnou úplně uši a cena za hranicí chuti ji akceptovat, tedy akceptovat pro daný účel. Jinak zvuk prý více než OK a odepínací kabeláž.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 5. 2022 17:07

Ak toto je fakt jediný dôvod na výmenný kábel, to radšej zakúp poriadnu pozlátenú redukciu v Muzikeri alebo v inom audio shope (presne takom, kde nepredávajú Logitech ;-) ) a nie je dôvod, aby "to nebolo ono". Navyše myslím, že väčšina náhlavných sluchátiek už takéto redukcie majú v balení.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Odeslat příspěvekod MgX 6. 5. 2022 18:47

_daRK píše:Ak toto je fakt jediný dôvod na výmenný kábel, to radšej zakúp poriadnu pozlátenú redukciu v Muzikeri alebo v inom audio shope (presne takom, kde nepredávajú Logitech ;-) ) a nie je dôvod, aby "to nebolo ono". Navyše myslím, že väčšina náhlavných sluchátiek už takéto redukcie majú v balení.

Jediný důvod to není. Nicméně teď jsem si odzkoušel, proč je lépe mít oddělitelný. Z druhé strany každá sluchátka mají nějaký mínus a nějaký klad.

Redukce nebyla za desetikorunu a kupovaná je v obchodě s hudebními nástroji. Jedná se o značku Adam Hall. Přes sto vočí za kousek čudlíku mně nepřijde úplně málo. Teď po jednom pivu se mně lehce rozsvítilo. Mám totiž aktuálně doma dvě. Zkusil jsem druhou a konektor od Logitech uvnitř redukce sedí viditelně pevněji, než v té druhé. Takže budu muset vyměnit. Zřejmě vadný kus.

//tak jsem teď schválně měl pár desítek minut sluchátka na uších a puštěný zvuk a s původní redukcí v pohodě. Takže novější jde na reklamaci/výměnu. Už ani tak jednoduchá věc není bez chyby >:-(
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 9. 5. 2022 10:40

Koukam, ze K371 maji snadno vymenitelne nausniky, timpadem neni problem sehnat nejaky hlubsi (Brainwavz), aby se ucho vnitrku musle nedotykalo. Vyresil jsem to takhle se Shure SRH840 a ani zvukove se dle meho nic k horsimu nezmenilo.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 5. 2022 19:24

Ještě si dovolím dotaz.

Občas padne slovo na jiný typ sluchátek... otevřená/polootevřená. Kdyby se netrvalo na uzavřeném stylu, jaká by byla případně Vaše doporučení? Tj. doporučení se stejnou cenovkou, stejné určení.

Neberte mě za prudiče, co neví co chce. Zvažuji nejlepší možnou variantu „pro všechny strany“.

kostival děkuji za doporučení. Napadlo mě to, jen samozřejmě netuším/netušil jsem, zda lze podobnou výměnu provést jednoduše a bez problémového osazení náhradními... pakliže se nejedná o originál.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 5. 2022 19:26

hehe :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 5. 2022 19:31

Napadlo mě řešení, kdy by se teoreticky mohl akceptovat jiný typ sluchátek. Ono rušení okolí by v té chvíli tolik neplatilo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 9. 5. 2022 23:46

Ad kostival Změna náušníků s sebou většinou nese změnu zvuku. Zvlášť při volbě hlubších a tedy změně pozice ucha vůči měniči. Jestli k lepšímu nebo horšímu lze dopředu těžko odhadnout. U většiny sluchátek výměna náušníků provést lze, protože je po nějakém čase nutná.

Jinak si myslím, že klíčová slova "budget (overall, audiophile, gaming,...) headphones" by Ti měla dát dostatečný přehled. Neber to zle, to jen že když tady doporučím 3 modely, tak v prvním seznamu, kterej Ti na googlu vyběhne, budou taky uvedena (i s popisem).
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2022 11:29

Ne, opravdu se nezlobím. Nabídku dle původního zadání zde mám.

Ono někdy samozřejmě nejde jen o tip na konkrétní typ :-) Ale hlavně o soubor osobních postřehů.

Jak jsem psal už dříve. Myslím, že doporučené modely jsou pro konkrétní účel zajímavě navolené.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 5. 2022 11:54

Vyzkousej ten

https://www.mall.cz/sluchatka-bez-mikro ... er-hd-560s

Ja vim, je to mimo zadani, ale sam uz rikas, ze tady asi cesta nevede. JE to tezky, najit zavreny sluchadla bez kelimku a bez poceni a pohodlny. Ty akg, co nekdo nabizel jsou fajn, ale ja to treba nedokazu mit na hlave dyl, jak hodinu (a to je mozna moc)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků