Univerzální drátová sluchátka do 3500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 5. 2022 15:25

Pokud by nebyl tak nízký cenový limit, tak výborné recenze jsou zatím na nový model Beyerdynamic dt 700 pro x. Ale jsme cenově o podstatný kus výš. Nicméně zvukově i komfortem jsou hodnocena jako jedny z nejlepších v poměru cena/výkon.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2022 17:43

hanysek3099 když se půjde výš, tak bude zase jiný výběr. A tak se může jít dál a dál. To není žádoucí. Myslím, že 3500 je pro zamýšlený účel adekvátní částka. Samozřejmě... kdyby byla sleva nějakých sluchátek, která stojí 4999 a budou za 3599 a přitom skvělý nákup - není problém. Ale šplhat výš a ještě takto výrazně - ne.

Andy Kraus proti Číně nic nemám, ale pokud je to jakási ověřená Čína. Toto už je moc :-)

Mimochodem díval jsem se chvilkově na audigo.cz a ty Audio-Technica a mají tam v popisu skutečně uveden zvuk do V. To není úplně ideál. Ale jasně - člověk musí vyzkoušet. Nechce se mně kupovat a vracet. Proto se ptám jako Lojza abych si udělal nějaký žebříček, něco zkusil odzkoušet, popřípadě rovnou koupil. No a když by se jednalo o velký průšvih, vrátilo by se (což opravdu nemám rád) a vzalo se druhé v pořadí.

Kuba4 když ses ptal na potřebu uzavřenosti sluchátek, která jsi měl na mysli?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 4. 5. 2022 17:52

Žádná, ptal jsem se jestli je důležitější nerušit okolí nebo nebýt rušen. Odpověď jsem dostal. Basy s tím nesouvisí a tu poslední větu asi nechápu.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2022 17:56

Dokážu si představit i neuzavřený typ, avšak uzavřený je blíž požadovanému určení a prostorům, kde se budou využívat.

A psal jsem o pocitových basech.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 4. 5. 2022 18:34

Ještě jeden tip místo teorií.

Trochu pr keců:

https://www.audioreporter.cz/na-cem-pos ... vka-zvuku/

A odkaz na lepší cenu:

https://www.mironet.cz/1more-h1707-trip ... +dp410229/
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 5. 2022 18:50

1more jsem vlastnil dokonce 2x a zvukově je to velmi povedený kousek. Trochu problém může být s velikostí náušníků - je to na rozhraní on-ear a over-ear kategorie. Jinak ale velmi zajímavá volba a v případě Mironetu za moc pěknou cenu.

Každopádně DT770 by byla super volba, pokud nevadí kabel, a určitě doporučím případnou výměnu za velurové náušníky ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jike 4. 5. 2022 19:14

Případně odkazuji na https://crinacle.com/rankings/headphones/, jsou tam stručně popsány a seřazeny snad všechny zvažované modely, dá se rozkliknout i grafy frequency response sluchátek.
jike
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 5. 2022 19:40

jike: Jen to pořadí je sestaveno patrně pod vlivem drog...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 5. 5. 2022 08:23

Jo, tam to obcas hapruje...

Jinak se divim, ze tu neni ani jednou zminen Sennheiser, co takhle 560s? Jasne, je to otevrenej model, ale zase bez poceni, ultra pohodlnej a jen lehce zabavne naladenej...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 5. 2022 10:40

martas38 píše:jike: Jen to pořadí je sestaveno patrně pod vlivem drog...

Možná Tě potěší, že Crinacle rozšíří pole své působnosti, a bude též recenzovat klávesnice .. :shock: https://youtu.be/V3dA4JM7MII . Skončí nakonec u kartáčků na zuby ? :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 5. 5. 2022 15:58

Pokud Sennheiser, tak z VIP DROPu jedině uzavřené HD 58X closed back za 139$.
Přílohy
20220505_164759.jpg
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 5. 2022 17:55

Zatím pořád koukám na tři prvotně nabízená sluchátka + ty údajně nepohodlný Audio-Technica. Pocitově jsou mně tyto modely blíž než zbytek následně nabízený. Kdyby chyby... ale kdyby Beyerdynamic měly oddělitelný kabel (bez pomoci násilí, či nožíku), tak už jsou zřejmě na cestě pro vyzkoušení. Drobně překáží tvar mušlí, kdy jsem se domníval, že by mohly obejmout celé ucho, což jste zde částečně zpochybnili. Taky přemýšlím, jak moc je 32 ohmová varianta v reálu pro zamýšlený účel, tedy ne pro poslech sluchovým radikálem, skutečně horší než 80/250 ohmová.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 5. 2022 19:34

Ještě doplním, že jsem četl pár názorů na AKG K371, které navrhuje TigiGold a dle toho, co se kde psalo se skutečně prezentací zvuku (dle některých načtených postřehů), blíží projevem mému požadavku.

Je opravdu zajímavé, jaké tři modely jste primárně doporučili a tyto teď tvoří pomyslné „špice“ trojúhelníku, ve kterých tvrdě lítám :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada5 5. 5. 2022 20:05

Tak napiš odkud jsi a jestli v okolí někdo nemá uvedené modely na vyzkoušení
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků