Univerzální drátová sluchátka do 3500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 2. 5. 2022 19:24

Ahoj,

hledají se co nejuniverzálnější sluchátka do 3500 Kč. Použití je kombinace monitoring nahrávek, poslech hudby, hraní akčních her. Mělo by se jednat o uzavřenou konstrukci, typ kolem uší, pohodlná, bez nadměrného pocení, byť je jasné, že tam, kde je uzavřeno a nejde vzduch, asi bez pocení není zcela možné.

Sluchátka mají být drátová a bez mikrofonu. Ten není třeba, využívá se jiný - samostatný. Zvuk by měl být neutrální, ale ne plochý, či sterilní. Určitě bez agresivních štiplavých výšek a bez zvýrazněných středů. To už raději s mírně posílenými basy.

Na netu bylo viděno... Audio-Technica ATH-M50x, ovšem nikde nebyly vyzkoušeny. Vzhledem k tomu, že se využívá mikrofon stejné značky, tak se obrátila pozornost i na ně.

Je jasné, že na každou věc se hodí cosi jiného. Nicméně předpokládám, že cosi alespoň trochu ideálního by bylo možné najít.

Máte nějakou radu, tip a typ? Link a proč zrovna Vámi doporučené?

Díky
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 5. 2022 07:02

Osobně si myslím, že volba těchto ATH bude jedna z nejlepších. Napadly mě hned po první větě. Ale chce to zkusit, je to trošku véčko bum cink, zvuk je basovější, nemusí to každému vyhovovat, středy jsou spíš utopenější.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 3. 5. 2022 10:56

Někdo píše, že nejsou úplně pohodlný a i jak uvádíš, že tam není neutrální zvuk.

Chtěl jsem nějakou adekvátní alternativu. Jenže jak nevybíráš sluchátka za 60t, tak smůla, žádné doporučení :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 5. 2022 11:11

S tym nepohodlim suhlasim, nezniesol som ich na hlave. Do tejto cenovej kategorie spadaju aj Beyerdynamic DT 770 PRO, ale ci by som ich nazval univerzalne? Treba vyskusat, ale s pohodlim to je ovela lepsie (mozno by som DT770 nazval najpohodlnesie, ake som mal), no pravda, v lete sa v nich potit budes. Sam asi tusis, ze v tejto cenovej kategorii to bude o velkej miere kompromisov.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 3. 5. 2022 11:12

Já mám tip na Shure SRH840, stará dobrá uzavřená klasika. Výhody: optimální impedance, odnímatelný kabel, dobrý zvuk, náhradní náušníky. Za ty prachy do 3tis. Kč moc nevýhod nevnímám, občas vrznou, kroucený kabel nemusí každému vyhovovat, ale jak píšu, dá se vyměnit, plastové zpracování.

https://www.muziker.cz/shure-srh840
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 3. 5. 2022 12:44

Zdá se mi, že zadání výborně odpovídají AKG K371. Jsou cenově dostupná, uzavřené konstrukce, s vysokou citlivostí a odnímatelným kabelem, disponují čistými transparentními středy, s frekvenční křivkou laděnou blízko Harman křivky (tj. určitým způsobem zvýrazněné basy a potlačené výšky, z čehož plyne zábavnější neagresivní zvuk). Komfort nošení pro mě akceptovatelný (někdo může mít zde výhrady, ale v této cenové hladině nelze čekat zázraky), kvalita materiálů plně odpovídající účelu. Jediná moje výhrada se týká občasného efektu, který bych označil jako variabilní bas při pohybu hlavy, což plyne z nepřesného přilnutí náušníků k uším a uzavřené konstrukce (projev tohoto efektu je však dost individuální a zřejmě hodně záleží na parametrech hlavy/uší, někdo jej vůbec nezaznamenal).
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarešek 3. 5. 2022 15:49

I když nemám hlavu jak kýbl od Primalexu, tak Audio-Technica ATH-M50x opravdu nejsou pohodlná.
Dost velký přítlak a po chvíli jsem z nich měl nervy a šly jak z hlavy, tak z domu.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 5. 2022 20:38

Děkuji moc za reakce s vysvětlením, i nástřel případných kandidátů. Vážím si Vašich názorů a pomoci. A nejen to, myslím, že se zde sešly opravdu velmi zajímavé modely. Minimálně vzhledově, ale i parametry. Ano, jsem si vědom, že při podobném výběru v této ceně je to o kompromisu.

jarešek píše:I když nemám hlavu jak kýbl od Primalexu, tak Audio-Technica ATH-M50x opravdu nejsou pohodlná.
Dost velký přítlak a po chvíli jsem z nich měl nervy a šly jak z hlavy, tak z domu.

Musím přiznat, že dost dobře nechápu ten extrémní rozdíl v názorech lidí na pohodlí u těchto sluchátek. Někteří jsou nadšeni, jiní je nedávají. A ti, kteří je nezvládli, tak tvrdí, že mají menší hlavu. Nemůže tam být problém v jakési počáteční pevnosti, která po několika použitích odezní a sluchátka se více „otevřou“ pro posazení na hlavě? Samozřejmě - nejlepší je to vyzkoušet. Jen najít kde a mít čas a nejlíp tam nahnat víc lidí, aby se každý vyjádřil :-D

TigiGold AKG K371 koukám a musím najít pořádný web, kde budou technické parametry, protože někde se uvádí, že mají integrovaný mikrofon, což nepotřebuji, možná ani nechci. Tvarově se mně zdají velmi oválná s rovnou střední částí. Rád bych aby sluchátka příjemně pohltily laplouchy i dospělého muže a přitom (pokud možno) se ucho nedotýkalo průzvučné tkaniny. Tedy aby náušníky s vnitřním prostorem vytvořily dostatečný objem pro „dotek free“.

Kuba4 Shure SRH840 má impedanci krapet vyšší, 44 ohmů, což by snad nemuselo vadit, byť 32 je míň než 44 :-) Určitě zajímavá nabídka. Náhradní náušníky jsou taky plus. Cena taky.

_daRK schválně jsem je sem nedával a čekal, jestli Beyerdynamic DT 770 Pro někdo uvede. Trochu se u nich obávám právě toho navýšeného opocení. Nicméně když koukám na různé weby, tak někde je fotka s šedými „chlupatými“ náušníky, jinde ale mají černé (?) Co bleskově při unaveném večeru studuji, tak se barva asi váže k impedanci. Mají 32 ohmovou variantu, což je ta, kterou bych bral. Jen si říkám, zda jejich kruhový tvar náušníků pojme skutečně kompletně ucho i dospěláka. A ještě jedna věc. Jestli v rychlosti dobře koukám na parametry, některé weby uvádějí, že mají aktivní potlačení hluku ANC? Opravdu? Web výrobce nic takového nepíše. ANC se nechce, nepotřebuje, není požadováno. Jedině snad, kdyby se vypínalo. Nejlépe napořád. Jo a je škoda, že zrovna u 32 ohmové varianty je přiložen jen 1,5 kabel, byť zřejmě nekroucený... navíc je napevno.

Omlouvám se za vyjádření v rychlosti. Měl jsem náročný den i pozdní odpoledne. Nechci aby to vypadalo, že nevděčně hodnotím „z patra“ Vaše návrhy. Ne, fakt je tu zajímavá sestava. Jakmile bude chvilka, tak se na to podívám znovu a pořádně. Kdyby Vás cokoliv napadlo, nebo jste měli ještě doplňující info k mým poznatkům, rád se nechám obohatit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada5 3. 5. 2022 21:49

DT770 mám jako taková náhradní sluchátka pohodlné s velur.náušníky jsou možná pohodlnější než t5 3g kabel na pevno ale verze 250ohmů zvýrazněné basy i výšky ale po půl roce se to docela rozehrálo ale když jsem je slyšel poprvé tak jsem myslel že je zahodím agresivita na výškách.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 3. 5. 2022 22:16

MgX píše:Jen si říkám, zda jejich kruhový tvar náušníků pojme skutečně kompletně ucho i dospěláka. A ještě jedna věc. Jestli v rychlosti dobře koukám na parametry, některé weby uvádějí, že mají aktivní potlačení hluku ANC? Opravdu? Web výrobce nic takového nepíše. ANC se nechce, nepotřebuje, není požadováno

Kruhový tvar náušníků uši opravdu nepojme, protože naše uši nejsou kulaté, a náušníky DT770 Pro zase až tak velké. Takže horní a spodní část ucha nebude zcela uvnitř. Kupodivu to nevadí, například na bas to nemá zásadní vliv, a pocitově si na to lze zvyknout. A ANC se v DT770 Pro nevyskytuje, jde o klasická, pasivní sluchátka (není v nich žádná elektronika).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 5. 2022 08:00

MgX píše:Trochu se u nich obávám právě toho navýšeného opocení. Nicméně když koukám na různé weby, tak někde je fotka s šedými „chlupatými“ náušníky, jinde ale mají černé (?) Co bleskově při unaveném večeru studuji, tak se barva asi váže k impedanci. Mají 32 ohmovou variantu, což je ta, kterou bych bral. Jen si říkám, zda jejich kruhový tvar náušníků pojme skutečně kompletně ucho i dospěláka. A ještě jedna věc. Jestli v rychlosti dobře koukám na parametry, některé weby uvádějí, že mají aktivní potlačení hluku ANC? Opravdu? Web výrobce nic takového nepíše. ANC se nechce, nepotřebuje, není požadováno. Jedině snad, kdyby se vypínalo. Nejlépe napořád. Jo a je škoda, že zrovna u 32 ohmové varianty je přiložen jen 1,5 kabel, byť zřejmě nekroucený... navíc je napevno.

Ano, myslim, ze ta 32ohm verzia ma cierne kozenkove nausniky. Nie som si isty, ze to bolo od zaciatku. Zo vsetkych troch verzii 32/80/250 ju podla recenzii doporucuju z pohladu zvukoveho prejavu najmenej, ale ak to chces napr. k mobilu, tak 32ohm je jasna volba. Velkost kruhoveho nausnika podla mna pojme takmer cele ucho (konfekcnej velkosti). Uz ich daaavno nemam, aby som vyskusal. Pohodlia by som sa fakt u tychto nebal, nic pohodlnejsie som na hlave nemal.
Co sa tyka potenia, v teplych obdobiach sa budes potit v akychkolvek neotvorenych nahlavnych sluchatkach, ale ani tie otvorene vtedy nie su uplne bez potenia. V lete pouzivam in-eary (alebo klimu :-) ).
A k tomu ANC - vsimol som si, ze tam teraz udavaju BT kodedy a dokonca aktivne potlacenie hluku. Akoze, bola by to sila a zvazil by som namiesto Sony WH, ale podla mna len nejaky distributor spravil chybu v popise a dalsi to len prebrali.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 4. 5. 2022 09:02

MgX píše:AKG K371 koukám a musím najít pořádný web, kde budou technické parametry, protože někde se uvádí, že mají integrovaný mikrofon, což nepotřebuji, možná ani nechci. Tvarově se mně zdají velmi oválná s rovnou střední částí. Rád bych aby sluchátka příjemně pohltily laplouchy i dospělého muže a přitom (pokud možno) se ucho nedotýkalo průzvučné tkaniny. Tedy aby náušníky s vnitřním prostorem vytvořily dostatečný objem pro „dotek free“.

K371 žádný integrovaný mikrofon, pokud vím, nemají. Existují dvě verze, normální a pak bezdrátová (bluetooth). Ano, ty mušle jsou oválného mělčího charakteru, což nemusí každému vyhovovat. Neřekl bych však, že jde o nepohodlná sluchátka. Podrobný popis lze najít třeba zde: https://www.akg.com/Headphones/Professi ... K371-.html
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 5. 2022 10:02

Tie AKG ma kolega, mal som ich na usiach, vyslovene netlacili hned ako pri tych ATH-M50X, ale cely den by som ich asi na usiach nechcel mat.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 4. 5. 2022 10:09

3 otázky:

1. musí být sluchátka nová?
2. co je důvodem uzavřené konstrukce?
3. zdrojem bude i mobil, resp. proč preferuješ nízkou impedanci?
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2022 11:42

Kuba4

1. Ano, nová. Důvodů je víc.
2. Důvodem je sklon k pocitově výraznějším basům a snaha nerušit okolí. Dokážu si představit i jinou alternativu, ale uzavřená sluchátka jsou krapet blíž představě o “ideálu” v rámci jejich využití.
3. Univerzálnost znamená i teoretickou možnost je píchnout do mobilu. Netvrdím, že to bude jejich hlavní určení, nicméně je příjemné mít takovou možnost.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků