Nejlepší BT sluchátka pro hovory

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 14. 5. 2022 11:41

Mám sluchátka Sony wh 1000xm3. Jsem však nespokojený s kvalitou hovorů, konkrétně snímáním mého hlasu. Také mi vadí velikost sluchátek, raději bych něco do uší.

Můžete mi prosím doporučit levná, tj. max. do 3 tisíc Kč, bluetooth sluchátka do uší? Jde mi hlavně o to, aby mě druhá strana dobře slyšela při konferenčních hovorech v kanceláři.
Děkuji
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 15. 5. 2022 14:53

Hlas snímaný mikrofonem BT sluchátek zní hrozně z libovolného modelu. Je to dáno omezeným datovým tokem který je přidělen mikrofonu při simultánním provozu spolu se sluchátky. V době kdy tento protokol vzniknul to zas tak nevadilo - při použití s mobilními telefony pro klasické GSM hovory kde datový tok byl taky pěkně ořezaný.
Dnešní protokoly ať už při mobilních hovorech nebo telekonferencích přes počítač, dokáží přenést hlas s podstatně lepší kvalitou než je schopen dodat BT.
Pro mne to byl důvod přejít z BT pecek na klasické drátové sluchátko s mikrofonem poté co jsem zjistil jak zahuhlaně zní můj hlas oproti ostatním.

-- 15. 5. 2022 16:05 --

Ještě jsem zkusil něco pohledat a pokud jde o problém při použití uvedených sluchátek s Windows 10 kdy protistrana slyší slabě váš hlas, tak tady jsou nějaké tipy https://techcommunity.microsoft.com/t5/ ... -p/1315948
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 15. 5. 2022 17:04

Na hudbu nechat Sony a na hovory Plantronics Voyager 5200... Pokud máš zájem ověřit kvalitu hovoru písni do SZ Tvé číslo a zavolám z Plantronics...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 16. 5. 2022 05:41

marts píše:Ještě jsem zkusil něco pohledat a pokud jde o problém při použití uvedených sluchátek s Windows 10 kdy protistrana slyší slabě váš hlas, tak tady jsou nějaké tipy https://techcommunity.microsoft.com/t5/ ... -p/1315948


Omlouvám se, zapomněl jsem říci, že jsem připojen přes mobil. Na počítači mám drátová.
Na rozdíl od pána v odkazu mi to dělá i při hovorech. Říkal jsem si, že to je dáno modelem sluchátek, že mají špatný snímač hlasu, že je daleko od úst.

-- 16. 5. 2022 06:47 --

muchacho píše:Na hudbu nechat Sony a na hovory Plantronics Voyager 5200... Pokud máš zájem ověřit kvalitu hovoru písni do SZ Tvé číslo a zavolám z Plantronics...


Díky za tip. Věřím ti, protože jinak bys to nenabízel.
Nemáš tip i na sluchátka na cesty? S tímto bych si mimo kancl připadal jako mimoň :-)
Marpa11
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků