Zapojeni sluchatek PC+TV

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod asessino 19. 5. 2022 04:16

Ahoj,
Potreboval bych poradit jak zapojit jedny sluchatka na dve zarizeni?
PC+TV.

TV pres BT a PC normal na kabel do zvukovky.

Sluchatka mam dratove DT990. Koupil jsem si BT zesilovac fiio btr5 a rozdvojku na jack.
Predstava byla takova, ze na sluchatka pripojim tu rozdvojku a jeden konec rozdvojky zapojim do PC a na druhy konec pripojim Fiio do kteryho budu poustet zvuk z TV pomoci BT.

Kdyz jsem to zapojil tak bud jede Fiio potichu a kdyz prohodim zarizeni u rozdvojky tak zase hraje PC potichu.
Nemam spatnou tu rozdvojku? (prikladam link).

Nebo nevite o nejakym lepsim reseni treba bez toho Fiia? Preci jen stalo 2k a mam to fakt jen na tohle zapojeni.

https://www.alza.cz//vention-2x-3-5mm-m ... kZEALw_wcB

Obrázek

Dekuji.
asessino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2022 05:37

šmarjápano...... Takhle se to nezapojuje, jak jsi jako na takovýhle zapojení přišel?
USB kabelem připoj PC k Fiiu a z TV budeš do Fiia posílat signál přes BT, sluchátka píchneš do sluchátkovýho výstupu Fiia a to je celý, pak už jen budeš přepínat vstupy (USB nebo BT) podle toho jestli budeš zrovna poslouchat z PC nebo z TV. Tu rozdvojku zahoď.
anonymni

Odeslat příspěvekod asessino 19. 5. 2022 07:19

Ahoj,
No ale ja mam v PC extra zvukovou kartu, tu chci vyuzivat misto integrovane.
Pokud bude Fiio pripojeny pres USB, pojede to jako pres tu zvukovku?
Nevim o tom ze extra zvukovka muze mit vystup do USB.

Diky za info.
asessino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2022 08:21

Tou propojkou jsi elektricky spojil výstupy dvou zesilovačů, proto ti to nefunguje. A jestli jsi tím ještě nepoškodil sluchátka nebo jeden či oba ty zesilovače, tak věz, že dalším používáním takhle popropojovaných zařízení se to brzo a snadno může stát, takže tu propojku zahoď a v žádným případě už takhle ty zařízení neprovozuj.

Pokud chceš používat jedny sluchátka a dvě vstupní zařízení, tak buď budeš muset pořídit například externí DAC/Amp s USB vstupem pro PC a zároveň BT přijímačem, nebo DAC/Amp alespoň s USB vstupem a analogovým vstupem, k tomu bys pak ještě přikoupil nějakej další samostanej BT přijímač, kterej bys připojil na analogovej vstup toho DAC/Amp.

Nebo si nechat to co máš a pořídit nějakej přepínač (+ k němu potřebný kablíky na propojení), například něco jako tohle:
https://www.suntech.cz/produkt/409250-d ... bousmerny/
Do tohohle přepínače bys zapojil pomocí dvou kabelů "jack - jack" jak výstup z Fiia, tak výstup z PC zvukovky a sluchátka bys zapojil na výstup toho přepínače a jen bys vždycky přepnul ten přepínač aby hrálo právě požadovaný zařízení.
anonymni

Odeslat příspěvekod asessino 19. 5. 2022 11:24

A to jak píše kolega nahoře je možné provozovat ale pojede to z integrované?
Jako nechce se mi vyhazovat další peníze...
asessino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2022 12:21

Ten "kolega nahoře" jsem pořád Já. A ne, nepojede to z integrovaný zvukovky, když to zapojíš jak píšu v prvním příspěvku. To Fiio co máš je DAC/Amp, takže když to zapojíš jak jsem psal v prvním příspěvku, neboli když propojíš Fiio USB kabelem s PC, tak se to Fiio bude v PC chovat jako další zvuková karta a zvuk pojede jen přes to Fiio, integrovaná nebo jakákoli jiná zvukovka v PC se tím obejde, zvuk přes ní vůbec nebude procházet.
Já nevím jakou máš zvukovku, přesně jsi to nenapsal, ale jestli jen integrovanou a už nechceš dál nic kupovat, tak bude nejlepší zapojit to tak jak říkám v prvním příspěvku a tudíž integrovanou zvukovku obejít a hrát přes Fiio připojený k PC USB kabelem. Pokud máš nějakou lepší ZK, která třeba hraje líp než to Fiio a chceš hrát přes ní, tak by možná bylo lepší koupit ten přepínač co zmiňuju ve druhým příspěvku.
anonymni

Odeslat příspěvekod asessino 19. 5. 2022 14:20

Ja jsem kkt, sry psal jsem na rychlo z mobilu.
Ted jsem to testoval a zvuk je o dost horsi a to mam obyc sound blaster fx.
Ja si to asi budu vzdy prepojovat, proste vytahnu jack z PC a zapojim ho do Fiia.

Kazdopadne moc diky za rady.
asessino
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků