Jak správně ukládat velká sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pege1012 24. 5. 2022 11:37

Ahoj všem
momentálně používám jako velká sluchátka Focal Elegie. Po každém poslechu je ukládám do přepravního pouzdra, vytahuji kabely a tak podobně.
Vím, že se dají koupit různé stojany na sluchátka a tak mne zajímá, co používáte Vy? Mít je na stojanu je asi pohodlnější, jenže co všudypřítomný prach? Z dlouhodobého hlediska asi nevhodné?
Na druhé straně každodenní vytahování jacku ze sluchátek, jak moc hrozí, že se postupně kontakt v pohárcích vychechlá?
Jak to máte Vy? Díky moc za postřehy.
Přes hlavu: Focal Stellia
IEM: Sennheiser IE600
DAP: Fiio M17, Fiio M11,
Pege1012
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 24. 5. 2022 11:48

Zajdi do Alberta, kup tam za 2,50 Kč plastikovou tašku. Sluchátka ukládej v ní, i s připojenými kabely. Budou chráněna proti prachu, a částečně i proti poškození. Jednou za měsíc tašku vyměň. A to je vše. :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 5. 2022 12:01

Já sluchátka ukládám do vystýlky z krabice od sluchátek, nebo na molitan, používá se například i podložka pod myš.. Podle mě je lepší, když se na ně práší, než likvidovat neustálým odpojováním konektory a nebo ničit hlavový most stojanem. Samozřejmě záleží na konstrukci mostu, ale pokud je tam kožený pásek ala Audeze, tak tomu stojan opravdu nedělá dobře.
Pokud bych se bál prachu, dělal bych to jak popisuje introvert, nebo to zakrýval nějakou dečkou a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 24. 5. 2022 23:07

Myslím že to je přehnaná starostlivost. Technika má sloužit člověku, ne abych já byl otrokem techniky.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 5. 2022 00:39

Ale jo, technika má sloužit člověku, taky to až tak neprožívám. Ale proč si ji zbytečně ničit, když stojí desetitisíce a následně platit další peníze za její opravu? Lidí, co si poškodili části hlavového mostu skrz stojan, nebo zničili konektory v mušlích častým vypojováním jsou mraky a od určité hladiny už tyto opravy opravdu nestojí 120Kč, ale často stonásobek...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jarešek 25. 5. 2022 04:54

Já radši sluchátka ani nepoužívám, mám je od koupení v origo krabici. Celou dobu si představuji jak krásně hrají. Nechci je opotřebovávat, nedej bože, aby se do nich prášilo.
Tak to mám se vším, s autem, židlemi i postelí. Platí to i pro trenky a kalhoty.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 25. 5. 2022 06:26

Ukládám je vždy do originální krabice. Je to tak lepší nejen kvůli prachu, ale i s ohledem na zvířata a děti. Naštěstí u žádných není při skládání potřeba vytahovat kabel z mušlí.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skeptický 25. 5. 2022 20:57

jarešek píše:Já radši sluchátka ani nepoužívám, mám je od koupení v origo krabici. Celou dobu si představuji jak krásně hrají. Nechci je opotřebovávat, nedej bože, aby se do nich prášilo.
Tak to mám se vším, s autem, židlemi i postelí. Platí to i pro trenky a kalhoty.

:D
Skeptický
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků