Audio Video Show Praha 2022

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 6. 2022 07:31

pavel1756 píše:Myslím si, že v současné době asi neexistují lepší sluchátka pro moderní hudbu. Zde předvádí neskutečné věci. Hromový neuvěřitelně taktilní bas, celkově velmi tvrdý a fyzický zvuk, špičkové rozlišení a velikou hudební scénu, která je nadstandardně dobře odsazena od posluchače. Na druhou stranu si nejsem jist, zda je to úplně dokonalá volba pro klasickou nebo i jinou akustickou hudbu.

Co konkrétně máš na mysli tou moderní hudbou?

Ptám se proto, že:
- Většina pop/rock/metal/edm a podobných nahrávek v sobě příliš prostorové informace nesnoubí, tudíž pro ně veliká hudební scéna nebo jinak prostorově prvotřídní reprodukce až tak klíčová nebude. (Pokud tedy nechceš mít vše uměle nafouknuté ve stadiónový zvuk skrze akustickou konstrukci sluchátek - což je v pohodě, samozřejmě.)
- Veliké části moderní hudby dominují vokály - navíc často nedokonale nahrané - takže si neumím představit, že by sluchátka s tak rozkolísanými středy měla u náročných posluchačů takovéto hudby šanci.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 6. 6. 2022 09:04

MHOE píše:Veliké části moderní hudby dominují vokály - navíc často nedokonale nahrané - takže si neumím představit, že by sluchátka s tak rozkolísanými středy měla u náročných posluchačů takovéto hudby šanci.

Veliké části moderní hudby dominují bicí a úderná dynamika. To je parketa jako připravená pro tato sluchátka. Mimochodem, odkud víš, jaké středy má kus, který jsme poslouchali na výstavě ? Z měření sluchátek, starých dva roky ? Abyss se netají tím, že průběžně provádějí na sluchátkách změny, které přitom nikterak neohlašují. Tedy tehdejší sluchátka mohou znít jinak, než ta dnešní. Navíc, na výstavě, kde je okolo spousta hluku, a za zády už čekají další, až je ke sluchátkám pustíš, a jseš závislý na cizím zdroji hudby, můžeš získat jen první dojem z toho, jak sluchátka hrají. A ten byl velmi dobrý.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 6. 2022 09:39

Pokud je pro tebe moderní hudba jen o trojkopácích a bass dropech, rozhodně by mi směřování k Abyss smysl dávalo. Velká část soudobé hudby však ve svém ústředí stále má vokální linky a nástroje, které s nimi hrají v harmonii (od Adele/Ed Shearan přes Green Day/Paramore po Sabaton/Epica). Zajímalo by mě tedy, zda i pro tuto moderní hudbu pavel považuje AB-1266 TC za to nejlepší, co existuje.

Můj dojem vychází z měření i recenzí poslední doby. Např. člověk z Reviews by WaveTheory youtube kanálu má obecně hodně podobné názory těm mým. Podobně jako on bych za univerzální high-end sluchátka pro moderní hudbu považoval spíš něco typu LCD-5 nebo Utopia než Abyss, proto se pavla ptám.

Jinak není v tom žádný hejt. Klidně si ty Abyss AB-1266 Phi TC z Audiga ihned koupím, pokud jsou TAK božská - ostatně ve své sbírce mám hodně rocku a metalu. Risk, že by mi jejich středy dlouhodobě neseděly (a tedy bych sluchátka vracel), však vnímám za vysoký.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 6. 2022 10:49

Měl jsem se vyjádřit přesněji. Moje chyba. V zásadě je můj názor shodný s tím, co potom napsal hustakF. Tedy na rock, metal, hip hop apod. jsou ta sluchátka jak dělaná. Ale třeba u popu, kde hrají prim vokály, to je otázka. Mně se to jako celek hodně líbilo, ale je pravda, že určitá rozkolísanost tam patrná byla, byť mi přišla o poznání menší, než jak se jeví na naměřených grafech. Ve srovnání s LCD-5 byly ty vokály zejména v pásmu nižších středů tenčí a obecně trošku zastřenější. Každopádně pokud bych víc poslouchal moderní hudbu napříč žánry, AB-1266 bych téměř určitě koupil.

Audigo je také bude mít v Půjčovně. Vlastně se divím, že je tam ještě nedali. Takže doporučuji sluchátka zapůjčit a poslechnout na vlastní uši. Stojí to za to. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 6. 6. 2022 11:11

Recenze Resolva s grafy je zde (z 8/2021): https://forum.headphones.com/t/abyss-ab ... tc/3896/89 . Lze se domnívat, že základní tvar frekvenční charakteristiky asi zůstal i u tohoto (výstavního) kusu zachován. Tedy není to ideální, otázkou je, nakolik rušivé. To nebylo možno ve výstavních podmínkách poznat. Jinak Resolve uvádí, že sluchátka mají vynikající detaily a separaci nástrojů, skvělou údernost (pouhá dvě další jsou srovnatelná - LCD-4 a HE-6), a průměrně širokou hudební scénu (ve srovnání s LCD-5 z výstavy byla určitě širší). Ale tato sluchátka nejsou za pár drobných, takže se lze domnívat, že každý zájemce si je asi doma vyzkouší na své sestavě, se svými nahrávkami, než vysolí takříkajíc prachy na dřevo :-) .
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 6. 2022 11:26

@pavel
To zní dobře :-) Je fakt, že Audigo půjčovně jsem šanci ještě nedal, tak to napravuju - LCD-5ky zarezervovány.

@introvert
Jen tak pro zajímavost: V jedné recenzi byly LCD-4ky označené za "intimate AB-1266", což mi přišlo jako zajímavý způsob popisu. Chápu to tak, že oba modely dokáží dát takový ten "club feeling" skrze hřmotný tvrdý bas a masivní kožené náušníky, LCD-4ky však zřejmě oplývají menší scénou a přítomnějšími středy oproti expanzivnější scéně a upozaděnějším středům Abyssu.

Mně se LCD-4ky pro to výše napsané vždy líbily, proto jsem si jistý, že bych našel pozitiva i na AB-1266.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 6. 2022 11:45

Určitě zkus ty LCD-5 s nějakým EQ profilem. Za mě to jsou po všech stránkách výborná sluchátka až na tu jejich nešťastnou tonalitu. Sám jsem se v minulosti téměř vždy ekvalizaci vyhýbal, ale tady to má fakt hodně pozitivní přínos. A z toho, co jsem zkusil, mi nejvíc vyhovuje profil Oratory1990.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 6. 6. 2022 17:13

Pokud by někoho zajímalo, jak to vypadalo na výstavě v Mnichově, zde je reportáž týmu headphones.com https://youtu.be/2eIukbts6Js . Autory jsou Resolve (Andrew Park) a DMS. Kromě celkového přehledu se můžeme dozvědět skutečná jména různých známých audio youtuberů - DMS = Douglas Stephens, Golden Sound = Cameron Oatley. A seznámit se třeba s Lukaszem Feliksem z Feliks Audio. Docela kuriozní mi přišla nekonzistentnost v používání / nepoužívání roušek u obou autorů.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 6. 2022 18:07

cb490763 píše:Pavle nemyslíš, že by se to třeba výměnou zdroje zlepšilo? Ja měl tu možnost je poslouchat skrz hugo 2 a hrálo to za mě skvěle. Tady byl podle mě problém ten jejich zdroj T+A a neznámá muzika. Podle mě kdybys to připojil k TT2 tak by to byla změna. Mě zase třeba moc nenadchly ty abyss. Jinak grado hrály skvěle, ale byly tam nějaké zvuky potlačené, ovšem srovnávam s elite na tt2.


Tak možné to samozřejmě je. Ale co se týče hudby, nechal jsem si pustit vlastní skladby.

introvert píše:Pikantní otázkou je, zda TT2 má dost výkonu pro Abyss AB1266 Phi TC (ale i třeba pro HE-6). Je nepochybné, že u slaběji nahraných skladeb (jak PCM, tak zejména DSD) bude nutno vytočit regulátor hlasitosti na maximum.


Za mě je (AB-1266) TT 2 bez problému utáhne i přes klasický přední jack výstup.

============================
@MHOE:

Ještě jedna věc k tomu zkušebnímu kusu LCD-5. Očividně ne každý se k těm sluchátkům v průběhu doby, po kterou byly testovány a půjčovány, choval adekvátním způsobem (myšleno ještě před samotnou výstavou - tento kus už nabízí k vyzkoušení víc než půl roku). Následkem jsou neskutečně opotřebované spoje mezi hlavovým mostem a měniči. Projevuje se to tak, že když je držíš v rukou, stačí vyvinout sebemenší tlak a sluchátka přestanou držet normální tvar. Jsou prostě hodně rozviklané. Ale potom, co se ti je podaří správně usadit na hlavě, sedí dobře a jistě.

Můj kus je v tomto aspektu stále jako nový. Což je dáno tím, že se k nim náležitě chovám, respektive, že se k nim nechovám jako "dobytek"! :roll:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 6. 2022 19:11

No naštěstí u těch LCD-5 o moc nejde - kdybych o nich vážně uvažoval, spíš bych pořídil nový kus. Ale aspoň se uvidí, nakolik je ta Audigo půjčovna použitelná.

Je to jednoduché - pokud ty LCD-5ky nebudu schopen rozumně používat a zrecenzovat, tak by to byl ze strany Audiga za zálohu 75k CZK totální fail.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dado71615 6. 6. 2022 19:15

Mám otázku mimo slúchadiel ale týka sa tiež výstavy. Mal niekto možnosť počuť Heeskof Christopher ? Ako na Vás pôsobili ? Momentálne nemám možnosť si ich ísť vypočuť ale zaujali ma aj na základe recenzie menšieho modelu Rosie na hifi-voice. Ak ich už niekto počul dajte vedieť aké sú vaše dojmy. Ďakujem.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 6. 6. 2022 19:24

Ja jsem se je snazil chvili poslouchat, ale to fakt nema cenu moc komentovat, akustika byla dost hrozna. Nicmene pusobili poctive, prostor asi podaji velmi dobre, rozliseni pusobilo taky dost dobre. Basy nevim, to neslo nejak zhodnotit. Ja bych se jich urcite nebal, ale idealne nekde poslechnout. Nicmene od takto maleho lokalniho vyrobce vzdycky dostanes o dost vic, nez od standardni tovarni znacky. Pokud to neni vylozene nejaky prusvih, coz tohle jiste nebude.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dado71615 6. 6. 2022 19:30

Ďakujem za odpoveď. Určite si ich pôjdem vypočuť, len momentálne na to nemám čas, tak som chcel aspoň nejaké dojmy. Možno niekedy na jeseň bude na to konečne čas.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 7. 6. 2022 07:40

jak pise kolega, tezko hodnotit, nicmene kdyz jsem porovnaval jednotlive pokoje, tak zrovna heeskof me uplne nezaujal...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků