Jaký máte názor na AirPods Max?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TonekBrno 20. 9. 2022 20:00

Zdravím,

kdo měl možnost vyzkoušet nebo vlastnil AirPods Max od Applu, tak skutečně stojí za to? :hm

Začínám shánět sluchátka pod stromek na Vánoce pro přítelkyni a chtěl bych slyšet názory, popř. tipy na nějaké podobné sluchátka (třeba Sony WH-1000XM4 /M5, značky Sennheiser, Bang & Olufsen, Technics). Jen pro srovnání, tak nyní máme doma Beats Solo Pro a poslouchá hity 90 let (třeba Masterboy). :D

Díky moc! :oboze
TonekBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 9. 2022 20:03

Pokud má iPhone, bude to dobrá volba. Pokud ne, budou lepší volbou ty Sony.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 21. 9. 2022 10:13

Podívej se na Shure Aonic 50, jsou výborně hodnocené.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 9. 2022 18:24

AirPods Max jsou velmi dobrá sluchátka, ale dle mého mají neadekvátní cenu. Zásadní je jejich spojení s iPhonem. Osobně mi vadila jejich relativně vysoká hmotnost (385 g), naopak je plus otevřená konstrukce - to ale někomu může vadit.
Osobně bych raději volil Sony WH-1000XM5, i přes uzavřenou konstrukci, protože nakonec rozhoduje hlavně pohodlí a výrazně nižší hmotnost (250 g). Zvukově mají jiný, pro někoho zábavnější, charakter. WH-1000XM4 jsou velice podobné, ale mají ostřejší projev (důrazné vyšší pásmo), což nemusí přítelkyni vyhovovat. Pokud jí tedy není 45+ :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2022 02:37

Ono u Apple má "neadekvátní" cenu většina zařízení. Do doby, než zjistíš, že na konkurenčních platformách je sice cena na 70% Apple, ale co se týče podpory a funkčnosti, tak dosahuje hodnoty tak 30% toho jabka. Samozřejmě ne u všeho. Ale roky tady píšu, že Apple a kvalitní zvuk nejdou do hromady a musím říct, že jsem manželce nedávno kupoval AirPods Pro a je to naprosto super. Velice příjemně mě zvuk překvapil. Jako IEM na cesty, do posilovny atd. plně postačující, vše funguje, vše je pod kontrolou a spousta funkcí, které konkurence vůbec nenabízí a pokud ano, jsou polofunkční. A zvuk rozhodně neurazí, spíš naopak.
Jak píše Emil, asi bych taky raději volil Sony, pokud to nebudu připojovat k iPhone, Macu. Ovšem v případě, že jsem v Apple ekosystému bych určitě pořídil AirPods Max, těch benefitů je tam hromada.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 9. 2022 19:39

Tuhle posedlost “ekosystémem” nechápu. Sám mám iPhone 13 a k němu Sony WF1000XM4. Připojí se hnedka.(pokud byly spárovány) dtto k TV a tak… proč si kupovat horší sluchátka, jen kvůli “ekosystému”. Appka taky funguje, lepší kodeky to má…

Nevím ale jak jiná ne-apple konkurence, já šel cíleně do Sony… a teď jsem čučel, že true wirelles dělá už i HiFiman…
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků