FiiO UTWS3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 30. 9. 2022 08:41

Zdravím,
hledal jsem tu něco k tomuto zařízení FiiO UTWS3, ale kde nic, tu nic.
1) Máte s ním prosím někdo zkušenosti?
2) Jaké je to na nošení?
3) Kvalita zvuku?
4) Výdrž baterie a rychlost degradace?
5) Omezení v připojení sluchátek?
6) Jiné podstatné postřehy?

Přestávají mě bavit sluchátka Sony WH-1000xm3, protože jsou velká. Zvukově to nějak neřeším, využívám je hlavně k odseparování okolí, ale na léto je to peklo a asi bych i ANC oželel.

Hledal jsem tedy něco jiného bezdrátového a kromě klasických TWS jsem narazil i na FiiO UTWS3. To se mi líbí proto, že bych si k tomu mohl dokupovat kvalitnější (kolem 5 max. 10 tisíc Kč) sluchátka, byť chápu limity přenosu BT. Říkám si, že by poslech mohl být lepší jak u čistých TWS.

Zvukově mám raději neutrální či světlý přednes, a to i když poslouchám taneční hudbu. Extra po basech nejdu a raději si užívám detaily.

Díky moc za rady
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 9. 2022 09:53

Nějakou dobu jsem používal UTWS2, která se nijak výrazně neliší. Provedení a pohodlí super, zvuk je samozřejmě lehce limitován BT přednesem. V kombinaci s Fiio FH5 a FH7 to vůbec nebylo špatné, ale u FH7 již byl hodně znát rozdíl při poslechu přes BT a následně kvalitní mobilní DAC a kabel.

Pozor ale na rozměry, není to úplně malé a kapesní řešení. Výborné je ale na procházky a sport tam, kde nevadí špuntová sluchátka kvůli omezení sluchu.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 30. 9. 2022 15:10

Díky za reakci.
Pokud bych nedělal srovnání vůči propojení drátem, ale vůči TWS je někde limit pro jaká sluchátka to už nemá smysl?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 9. 2022 16:43

Osobně bych na trvalé používání nekupoval sluchátka nad 10tis. Jako ideální bych z u nás dostupných kousků viděl např. Fiio FH5s, FD5, případně za hezkou cenu bazarový kousek např. FH7 apod. U dražších sluchátek to může být zajímavý doplněk pro občasné použití, ale ne na trvalý poslech.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Marpa11 1. 10. 2022 12:39

Díky, mně nešlo o to zda někde jinde na webu existují, to si vygůglím sám, ale prostě jinam na fóra se mi chodit nechce. Je to pohodlnost a chuť si o tom pokecat s Čechy ��
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 1. 10. 2022 12:45

Chápem, avšak informačné zdroje tak budete mať značne obmedzené. Ak by som sa riadil pri nákupoch IEM a príslušenstva touto politikou, asi by som sa rozhodoval veľmi ťažko.
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 1. 10. 2022 12:56

Pro mě už je značným signálem to, že tu nikdo moc o tom neví a nikdo moc to nemá.
Nehoním se za zvukem, že bych potřeboval tolik recenzí a tolik zkoušet. Mám Grado rs2e a k tomu přehrávač Opus #1 a jsem maximálně spokojený.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 1. 10. 2022 13:16

Marpa11 píše:Pro mě už je značným signálem to, že tu nikdo moc o tom neví a nikdo moc to nemá.
Nehoním se za zvukem, že bych potřeboval tolik recenzí a tolik zkoušet. Mám Grado rs2e a k tomu přehrávač Opus #1 a jsem maximálně spokojený.


Som rád, že ste so svojou zostavou spokojný, vyzerá to na viac než len príjemný hardware.

Avšak vyvodzovať akékoľvek závery o kvalite FIIO adaptéra len na základe toho, že vám za 1 deň od vašej otázky nereagoval nikto (z tých pár desiatok ľudí, čo ju čítali) svojimi osobnými skúsenosťami, považujem za unáhlené.
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 1. 10. 2022 13:24

Nebojte, jsem trpělivý.
A navíc tahle blbost se mi tak líbí, že si asi udělám radost a stejně si ji koupím:-)
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 1. 10. 2022 13:56

Len na spestrenie, na trhu je aj upgrade tohto adaptéra od rovnakého výrobcu a rovnakej konštrukcie: FiiO UTWS5. Má výhodu hi-res kodeku APT-X Adaptive a ešte výkonnejšej zosilňovacej časti. Jeho cena je už však bohužiaľ približne dvojnásobná.
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 1. 10. 2022 14:06

Díky za upozornění.
Dvojnásobek nevadí pokud to pomohlo i zvuku.
Navíc se bavíme o "drobných"
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 1. 10. 2022 15:00

Marpa11 píše:Díky za upozornění.
Dvojnásobek nevadí pokud to pomohlo i zvuku.
Navíc se bavíme o "drobných"


Som rád, že som aspoň trochu pomohol. Keďže nemám osobnú skúsenosť ani s jedným z adaptérov, opäť môžem iba poukázať na zahraničné recenzie. Viaceré obsahujú aj porovnanie ich technických a zvukových rozdielov. Z porovnaní sa dá usúdiť kvalitatívna prevaha 5-ky nad 3-kou. Prajem pekný deň.

https://www.headfonia.com/review-fiio-utws5/

https://moonstarreviews.net/fiio-utws5- ... er-review/

https://primeaudio.org/fiio-utws5-review/

https://headfonics.com/fiio-utws5-review/

https://majorhifi.com/fiio-utws5-review/

https://www.head-fi.org/showcase/fiio-u ... 57/reviews
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod brrouk1 1. 10. 2022 21:06

Ahoj, já mám ty FiiO UTWS3 připojené k Hidisz Mermaid 4 a vcelku to poslouchat jde.
Co mě překvapilo, je dosah BT, 10 metrů bez problému a výpadků, dokonce i nějaké zastínění zdí to zvládlo. Komfort nošení je v pohodě, nevím jak na sport, ale na běžné nošení OK. Zvukově neurazí, ale kabel je kabel. Co jsem vypozoroval, tak pro mě lépe zněli po připojení k androidu AptX než AAC na Vohryzku. výdrž baterky nemůžu posoudit, do vybití jsem je neposlouchal, ale za ten necelý rok jsem to pouzdro dobíjel tak 3x.
No a jelikož jsou u mě totálně nevyužité, tak bych tern komplet pustil do světa .....
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod Trifidek 2. 10. 2022 09:39

Měl jsem FiiO UTWS5 což je novější verze, nehraje špatně ale jako s kabelem to samozřejmě není... jinak je to do kapsy pořád docela velká bedna, zvukově lepší variantou na ven asi bude BTR5...
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků