BT sluchátka k TV

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalkoo 28. 11. 2022 09:40

Ahoj, kedže som v tejto oblasti trochu nováčik, tak si zistujem informácie. Na googli som toho moc nenašiel tak snáď mi poradíte :)
Kúpil som TV od TCL rada C635. Som s ňou maximálne spokojný a v pomere cena/výkon vrelo doporučujem. Uvažoval som o zakúpení soundbaru ale asi by som nevyužil jeho potenciál, keďže nežijem v rodinnom dome (moji susedia by ma ukrižovali ak by som pustil vojnový film :-D ). Tak ma napadlo využitie BT slúchadiel. Pripojil som k TV svoje TWS sluchátka a pustil YT. Zvuk v pohode, nulový delay ale Netflix/Disney+ sa už nespustí. Je to kvôli tomu, že tieto streamovacie služby využívajú formát zvuku, ktorý bežné TWS sluchátka nedokážu prehrať? Aké parametre by mali mať BT sluchátka aby boli schopné prehrať Netflix/Disney+ v plnej kvalite?
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod Chroust11 2. 12. 2022 09:47

Co znamená, že se nepustí? Napíše to něco? Úplně si nemyslím, že připojená bluetooth sluchátka by měla mít za vliv, že nefunguje nějaká aplikace v TV. Mužeš vyzkoušet i jiná sluchátka?
Chroust11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalkoo 2. 12. 2022 09:52

Je to ako som si myslel... Disney+ sa na najvyššej kvalite nespustí ak mám k TV pripojené BT slúchadlá. V tejto kvalite musí Disney+ vysielať zvuk vo formáte s ktorým si slúchadlá neporadia. Ak znížim kvalitu na strednú, tak Disney+ funguje. Netflix funguje na najvyššej kvalite a zvuk v pohode, nulový delay.
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod Chroust11 12. 12. 2022 10:10

Tak to mi příjde zvláštní a ještě jsem se s tím nesetkal. Zkoušel jsem s tv taky několik sluchátek od různých značek. Jbl, lamax i sony a nikdy jsem se nesetkal, že by se tohle stalo. Říkám si, že když je televize schopná z těchto služeb přenést do reproduktorů, tak moc nevidím důvod proč ne do sluchátek.
Chroust11
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků