Ativace 360 Audio Reality Tidal se sony wf-1000xm4 android

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cujou2 1. 12. 2022 10:15

Ahoj, mám krátce tyto sluchátka. Nedaří se mi ale optimalizovat 360reality audio s Tidalem. Uši jsou nasnímané vše ok. Kliknu na Optimize apps - tam vidí aplikaci TIDAL - kliknu na to - launch to optimize - a otevře se mi prohlížeč - app.apple.com....... - prostě mě to přesměruje na App store a tam mi to napíše že je tato app jen pro Ipohne. To zavřu a napíše se v apliklaci Sony Completed your 360 reality a svítí u Tidalu optimized. Což ale není pravda!! Otevřu tidal a v něm : Optimized device : no device.

Takže nechápu co mám dělat. Jakoby nepoznala aplikace Sony že mám android a Tidal nainstalovaný? nechápu... Mám Samsung Galaxy S21FE

Děkuji
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 1. 12. 2022 13:33

S20Fe + WF XM4 jsem řešil chvíli taky . Nakonec byl u mě problém v prohlížeči, když jsem nastavil defaultně chrome, už se to povedlo
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 1. 12. 2022 14:40

No jo , to mne taky napadlo, zapomněl jsem zmínit že jsem to taky přepl z Opery na chrome a stále to cpe na app store....

Jinak sluchátka ale vážně uvažuji že vrátim do 14 dní.... čekal jsem lepší zvuk - přecházím z galaxy buds +, a ty výšky jsou, no nevím....

-- 1. 12. 2022 14:47 --

Tak jo díky, napadlo mne ještě že mám desktop verze aktivované. Už to jde. Díky :). No a tedy Ty jsi spokojen se zvukem??
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 1. 12. 2022 15:07

Wf XM4 se pořádně rozzáří až s jinými nadstavci. Ty hybridní pěny žerou celkem výšky. Sluchátka mají klasický krček, takže na ně pasuje hromada silikonových nadstavců, které zkus místo těch pěn.

Pokud bys k nim chtěl fakt top, tak Azla sedna crystal, případně levnější symbio mandarines peel.

Mám k ním radši azla, líp drží v uších, ale oboje jsou super.

Co se týče nastavení, nejradši je mám bez ANC, který přidává celkem dost spodků..

V BT nastavení mobilu zkontroluj, jestli máš zapnutý LDAC


V sony appce Headphones
BT priority on sound quality
DSEE extreme Off

V Music Center appce v settings
Prioritize LDAC + Priority sound quality.

Co se týče 360/dolby .. Zkoušel jsem a vypnul jsem. Dolby atmos od Samsungu je na něco fajn, na něco mi v některých skladbách spíš vadil. Kdyžtak si nech zapnutý, ale zkus popřepínat mezi Auto, Hudba atd

V nastavení mobilu ještě mrkni na Kvalita zvuku a efekty a ideálně vypni Adapt sound a EQ na normální, případně si tady zkus pohrát s nastavením podle preferencí.

Jinak z pokud bys vracel a nevadí ti slabší ambient, můžeš místo WF4 mrknout na Galaxy Buds 2 pro
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 2. 12. 2022 06:26

Tak vše co jsi vyjmenoval mám zaplé/nastavené. Dolby Atmos je hrůza, 360 reality taky nic moc.....
Nahodil jsem právě i silikonové nádstavec a zde vidím mírně zlepšení..... Takže nevím jestli kupovat jiné - to mi připadá risk i když jdou taky asi vrátit....
Ale Samsung Buds+ hrály prostě čistěji - ale odešlo mi levé sluchátko - jinak bych zůstal dál spokojený. Když se pak dívám na recenzi na rtings tak je to ono : trebble accuracy mají ty Sony 2.9 bodů, což je hrůza.....
https://www.rtings.com/headphones/tools ... shold=0.10

Zde ve srovnání vychází vlastně ve všem hůře......
Takže ano uvažuji nad Buds 2 Pro - bojím se ale že nebudou lepší než Buds+
Buds+ jsem kupoval za 1500kč což oproti Sony drahotě je snad vtip....
Ještě zvažují Sennheiser Sport TW a Momentum 3 TW
Bohužel u těch Buds+ to je asi výrobní vada to levé sluchátku - takže nevím jestli to risknout a koupit zase tyto (viděl jsem je za 1300kč a za tu cenu prostě nemají konkurenci)
Takže jsem tak celkově zklamaný. Poslouchám multižanr - Rock, Brit Rock, ale i DNB atd. Na ty drumy by ty Sony asi šly, ale i tam slyším jakoby "špinavé" výšky .
A co už pak nechápu, je jak je pan Březina z Hifi Voice vychvaluje do nebes při ceně 7500. To je vrchol....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 2. 12. 2022 23:07

Březina vychvaluje všechno je za to placenej. :-)
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 12. 2022 23:28

Asi tak... Koho recenze píšeš, toho písně zpívej. Na druhou stranu mají ty jeho recenze úroveň a dá se podle toho orientovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 3. 12. 2022 08:35

Tím Rtings bych se u výběru sluchátek zas až tak moc neřídil. Ale je fajn tam vidět i grafy, build atd. Co se týče Buds Pro 1 a 2, je k nim určitě lepší Samsung, který má SSC kodek. Jinak zajímavá alternativa na WF 4 je i Linkbuds S. Nehrajou vůbec špatně a jsou jedny z nejpohodlnějších a nejmenších tws na trhu. Dá se nimi i ležet na boku. Mají lepší ANC než WF4, horší ambient, o dost horší baterku (daň za mini tělo), horší separaci detail a menší soundstage, ale stojí o dost míň, mají přirozenější tonalitu a ta velikost je fakt pecka. Buds+ jsem už hodně hodně dlouho neslyšel, ale uživatel Dark mi ohledně nich psal, taky má buds+ a je z linkbuds S nadšený, tak se snad taky připojí do diskuze.

Jinak u WF4 ti na výšky ještě můžou pomoci co největší silikony a plytké usazení, popřípadě zkus EQ v appce Sony. Co se týče nádstavců, na redditu jsem právě několikrát narazil na WF4 + Azla sedna crystal jako super kombinace a mě samotnému také vyhovuje nejvíc. (Klasické dlouhé Sedna crystal, ne TWS crystal )
Linkbuds S jsou fajn a myslím, že patří k těm fakt povedeným kouskům, ale člověk při poslechu pořád slyší tws, Ldacu navzdory. U WF4 se mi jako poprvé u tws stalo, že člověk i zapomněl, že poslouchá tws a ne drát. Ten detail a separace je fakt na bezdrát super, takže si určitě nechám oboje
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 7. 12. 2022 14:06

Tak jsem tedy našel ještě starší sluchátka Sony (co jsem kdysi dostal k Xperia Ultra) a zvuk je teda o hodně lepší. Vyjasnilo se to. Je to celkem zábavný ten zvuk. Líbí se mi funkce speak to chat. Mám je v práci a představa byla, že jak mi někdo vejde do kanclu a promluví na mě tak s eto chytne - no zatím spíše ne teda. Až když promluvím já..... Mám to i zesílené tu citlivost. A focus on voice taky. Nemůže to být ANC?
Jinak Samsung mne překvapil..... Sluchátka Buds+ po záruce, napsal jsem jim takový mail jakože jsou fajn mám S21FE, měl Samsung TOP plazmu atd. :D. Tak mi napsali že je mohu donést na reklamaci i po záruce. Tak uvidíme :)
cujou2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků