Výběr otevřených sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ox1997 5. 12. 2022 08:28

Zdravím.
Doteď jsem vlastnil jen uzavřena sluchátka, naposled beyer. Dt770 a chtěl bych zkusit něco nového. Lákají mě otevřená sluchátka, ale zajímá mě jak moc proniká zvuk do okolí. Četl jsem jsem, že to je jak kdybych měl puštené malé reproduktory. To je to vážně tak hrozné? Nerad bych moc rušil spolubydlící. Na druhou stranu mě ta konstrukce láká.
A abych přivodil nějaké typy, tak mě láká značka sivga, konkrétně model phoenix, který jde sehnat za 3,5k.
Další mě padly do oka hifiman sundara, která jsou pro mě už docela drahá. Mate s nimi někdo zkušenosti, popřípadě mate nějakou alternativu?
Chtěl bych aby měly přirozený projev. Nevadí mi trošku povytažené basy, výšky nebo středy. Ale nic by nemělo výrazně vyčnívat.
Sluchátka by byly připojena k ifi zen dac air.
Ox1997
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 5. 12. 2022 08:47

Všechno je slyšet ven, všechno je slyšet dovnitř. Svého času se mi takto dařilo budit manželku přes zavřený dveře. Takže pokud s tebou bude někdo v jedné místnosti, zaručeně ho rušit budeš.
Na druhou stranu je otevřená konstrukce co se zvukových vlastností týče podstatně lepší než uzavřená.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 5. 12. 2022 18:38

Je to počuť do okolia, ale na koľko to vadí druhým v domácnosti je asi dosť individuálne. U mňa doma to nejak nevadí nikomu, teda aspoň neviem o tom že by sa niekto sťažoval. Skôr by som povedal, že pri tichších pasážach v skladbe mne vadí ruch ktorý sa dostáva z okolia, ale prežijem to. Pred tým som mal Beyer. DT 1770 Pro a teraz mám Sennheiser HD 660 S. Súhlasím s "martas38" že "Na druhou stranu je otevřená konstrukce co se zvukových vlastností týče podstatně lepší než uzavřená."
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 12. 2022 18:48

Pri otvorených zabudni, že naplníš svoj cieľ "Nerad bych moc rušil spolubydlící". Takisto budú rušiť oni teba, stčí, aby si niekto pustil TV. Na druhej strane, použiteľných modelov s otvorenou konštrukciou vo vyšších cenových reláciách (povedzme od 600 Eur vyššie) je v ponuke viac ako uzavretých, je len zopár dobrých uzavretých modelov.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Otakar 197 6. 12. 2022 07:43

Díky moc za rady. Asi nakonec zůstanu u uzavřených sluchátek. Ještě jsem našel meze 99 neo a classics tak je asi vyzkouším, myslím, že by mohly vyhovovat.
Otakar 197
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TigiGold 6. 12. 2022 14:50

Jak tu bylo zmíněno, nabídka dobře hrajících uzavřených sluchátek je omezenější, ale mají své nezanedbatelné výhody. Z těch zvukově povedených za křesťanský peníz lze uvést AKG K371 nebo Shure SRH940.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků