DT 900 PRO X vs Fidelio X3 vs HD 600 / iné odporúčania

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomas.exe 25. 1. 2023 12:26

Zdravím
Ako užívateľ Hifiman HE400i 2020 mam v plane skusiť niečo nové resp. inak povedané neviem čo od radosti a mám v hľadáčiku hore uvedené modely slúchadiel.
Slúchadlá sú výhradne používané pri pc (tidal/gaming) v skratke ťažký univerzál na všetko a napájané aktuálne z Fiio K10 DAC/AMP (v dohladnej dobe upgrade na Topping DX1/DX3).
Do užšieho výberu sa dostali Beyerdynamic DT 900 PRO X, Sennheiser HD 600 pripadne mi včera známy spomenul ze mal velmi dobrú skúsenosť s Philips Fidelio X3. Všetky uvedené sú v rozmedzí 200-250€ aktuálne resp v tej cene ich mam k dispozici. Poprosil by som Vás teda o radu prípadne skúsenosti s uvedenými modelmi prípadne ak máte iné odporúčanie na otvorené/polootvorené slúchadlá v podobnej cenovej relácii nechám si poradiť.
ROON / Tidal Hifi+
SCANSONIC S5 BTL / Audioquest Dragonfly
Hifiman HE400i2020 ↦ Sundara ↦ HE-R9, X2HR, AQ Nighthawk Carbon / Micromega Mydac w Myzic , Galileo IEMs/HIBY FC3
Tomas.exe
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 25. 1. 2023 12:41

ja mam treba philips fidelio x2hr, ktera v testu vychazeji lip nez x3 a kupoval jsem je - myslim -nekde kolem 100Eur na amazonu... a jsem s nima teda naprosto spokojeny, shodou okolnosti predtim jsem mel ty same hifimany, co ty
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas.exe 25. 1. 2023 12:57

u tych Philips´ov ma trošičku odráza ten typ hlavového mostu ale inak som milo prekvapený ako vychádzaju tie sluchatka v testoch ... takze si snimi spokojnejší ako s HE400i ?
ROON / Tidal Hifi+
SCANSONIC S5 BTL / Audioquest Dragonfly
Hifiman HE400i2020 ↦ Sundara ↦ HE-R9, X2HR, AQ Nighthawk Carbon / Micromega Mydac w Myzic , Galileo IEMs/HIBY FC3
Tomas.exe
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 25. 1. 2023 15:57

ja urcite jsem, ale hodne zalezi na zdroji. Tim, ze ja mam jenom telefon a lotoo, coz je super treba pro IEM, ale jinak je to na vykon nic extra, tak mi prijde, ze ty Philipsy rozehraje do takovy jakoby stavnatejsi podoby nez byly ty hifimany...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas.exe 25. 1. 2023 17:12

Na veľa fórach a v komentároch pri videách som sa ale dočítal že pri tých X2HR sú trošičku problém stredy ... ako to bolo po prechode z HE400i bolo to znatelne horšie ? Pretože už samotné HE400ky niesu žiadny šampión čo sa týka stredov ... soundstage by mal byť lepší, bassy tiež ale "detaily výšok a stredy" sa vraj kus strácaju pri tých X2HR
ROON / Tidal Hifi+
SCANSONIC S5 BTL / Audioquest Dragonfly
Hifiman HE400i2020 ↦ Sundara ↦ HE-R9, X2HR, AQ Nighthawk Carbon / Micromega Mydac w Myzic , Galileo IEMs/HIBY FC3
Tomas.exe
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 26. 1. 2023 09:10

no stredy jsou lehce vzadu, ale uprimne ja to takhle uplne neporovnaval, protoze byla nejaka doba mezi tim, kdy jsem prodal hifimany a koupil philipsy...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas.exe 26. 1. 2023 14:59

tak dík za radu ... nakoniec som sa odsekol po niekolkych hodinach researchu a uvedomil si ze som uplne zabudol na Sundary (ktoré sa dajú momentalne nové poriešiť za 300€) :D takze volba pada na ne a vlakno sa môze zavrieť
ROON / Tidal Hifi+
SCANSONIC S5 BTL / Audioquest Dragonfly
Hifiman HE400i2020 ↦ Sundara ↦ HE-R9, X2HR, AQ Nighthawk Carbon / Micromega Mydac w Myzic , Galileo IEMs/HIBY FC3
Tomas.exe
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 26. 1. 2023 16:41

Open box z Hifimanu za ještě míň.

https://store.hifiman.com/index.php/sun ... enbox.html
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas.exe 26. 1. 2023 16:50

SSakul píše:Open box z Hifimanu za ještě míň.

https://store.hifiman.com/index.php/sun ... enbox.html

Uz som na to pozeral a kus mi tam zarezonovalo aj HE560 ale neviem či su na tom lepšie a potom dalsia vec ak náhodou ako je to s reklamaciami
ROON / Tidal Hifi+
SCANSONIC S5 BTL / Audioquest Dragonfly
Hifiman HE400i2020 ↦ Sundara ↦ HE-R9, X2HR, AQ Nighthawk Carbon / Micromega Mydac w Myzic , Galileo IEMs/HIBY FC3
Tomas.exe
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 26. 1. 2023 19:05

Hifiman má sklad v Polsku, takže případné reklamace posíláš tam. A jinak můžeš do 30 dnů sluchátka vrátit.. Proto nabízí ty open boxy
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 26. 1. 2023 20:57

Akorát bych teda možná být tebou zvážil, jestli jít vůbec do Sundar, pokud ti nevyhovujou He400i 2020 a hledáš změnu. Pokud se ti líbí jejich projev a chceš se v něm nějak jen dostat dál, tak Sundary smysl dávat můžou, ale stejně bych být na tvém místě buď došetřil na Hifiman edition XS/Anandy za 400$, abys pocítil větší skok ( pokud ti teda sedí moderní Hifiman house sound ), nebo bych možná vzal ty Sundary tady na bazaru, kde jsou teďka za 4.5k abys ušetřil.

Jinak si už připadám trošku jak kolovrátek, ale než výše zmíněné Anandy/ XS ( pokud vyloženě nelpíš na hifimanech ) bych mrknul buď na levnější Verumy z audiga, nebo na dražší Sash Tres z Ukrajiny ( které jsem měl už možnost taky konečně slyšet)
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas.exe 27. 1. 2023 09:43

SSakul píše:Akorát bych teda možná být tebou zvážil, jestli jít vůbec do Sundar, pokud ti nevyhovujou He400i 2020 a hledáš změnu. Pokud se ti líbí jejich projev a chceš se v něm nějak jen dostat dál, tak Sundary smysl dávat můžou, ale stejně bych být na tvém místě buď došetřil na Hifiman edition XS/Anandy za 400$, abys pocítil větší skok ( pokud ti teda sedí moderní Hifiman house sound ), nebo bych možná vzal ty Sundary tady na bazaru, kde jsou teďka za 4.5k abys ušetřil.

Jinak si už připadám trošku jak kolovrátek, ale než výše zmíněné Anandy/ XS ( pokud vyloženě nelpíš na hifimanech ) bych mrknul buď na levnější Verumy z audiga, nebo na dražší Sash Tres z Ukrajiny ( které jsem měl už možnost taky konečně slyšet)

On prave spominaný prejav hifimanu mi sedí veľmi ja to totižto ako som písal nemam vyslovene len na hudbu ale ako širší záber proste general use pri pc preto pozerám po niečom čo bude aj kus "zábavné". Spomínaný verum som pozeral no svieti mi tam veľký red flag v podobe že som videl asi 7 recenzii a v 5tich z nich každý šomral na nekonzistentné/nekvalitné spracovanie a niektorý na to že to museli reklamovať a doťahovať sa... inak by som rad popdporil chalanov na ukrajine... dokonca som tušim videl porovnanie zo sundarami kde ich chlap označil ako jasneho víťata (viem ze to je subjektívne) ... s tými HE560 v4 skusenosti nemas ?
ROON / Tidal Hifi+
SCANSONIC S5 BTL / Audioquest Dragonfly
Hifiman HE400i2020 ↦ Sundara ↦ HE-R9, X2HR, AQ Nighthawk Carbon / Micromega Mydac w Myzic , Galileo IEMs/HIBY FC3
Tomas.exe
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 27. 1. 2023 11:26

HE560 v4 jsem bohužel neslyšel, ale v recenzích co jsem četl se přirovnávaly dost sundarám, když vyšly. HE560 v4 jsou o něco náročnější na zesílení a mají mít i výraznější bass a subbass bez rolloffu než Sundary, které jsou ale pohodlnější, mají bytelnější zpracování a krom rolloffu subbasu i lepší lazení a víc smooth zvuk.
Jinak ze starších Hifimanů se mi líbily HE500, které mají teplejší, zábavnější a taky lehce basovější projev, jak moderní Hifimany, ale seženeš je jen bazar a komfort nic moc.

Co se týče QC Verumů, problémy s výpadky, rozdílnou impedancí atd měly jen některé kousky první verze ještě s jiným hlavovým mostem a to už je přece jen nějaká doba. Když mrkneš na recenze za třeba poslední rok nebo dva, kde už je jen verze MK2 s kulatým mostem, tak problémy nejsou.

Z Audiga máš navíc MK2 hned, žádné posílání v případě problémů do Ukrajiny neřešíš, máš klasicky 14 dní na vrácení a 2 roky záruky u Audiga.

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Otevrena/Verum-1-Carbon

Pokud bys byl v ČR, tak má Audigo službu půjčovna, kde není problém složit vratnou zálohu a jak Sundary, tak Verum si poslechnout společně jen za uhrazení poštovného. Protože přece jen není nad vlastní zkušenost. Bohužel, jak jsem psal, narozdíl od prodeje je půjčovna dostupná jen pro ČR.

https://www.audigo.cz/Specialni-nabidky ... /?strana=2
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas.exe 28. 1. 2023 22:13

Zdarec
tak 560ky som si nastudoval a nasledoval čo sa týka recenzií ... je to tak ako píšeš aspon teda z toho čo som sa dozvedel sú oproti sundaram viac basové ale veľa ludí malo prave problémy stým že im prišli nepohodlné ... každopádne u mna uzavreté v bode že predávajú za 220€ sluchátka s pôvodnou cenou 900€ a nejdu to vypredať (niečo na tom bude- sundary sú drahšie)
ohladne verumu je to tak ... ja sa viem odosobniť od vzhľadu ktorý mi pri nich absolútne nesadol a ak sa snažili kopírovať audeeze tak im to vobec nevyšlo ... každopadne neviem budi to vo mne velku neznámu a je mi luto ze tu na SVK nemáme práve firmu ako audigo kde by som si to vedel skúsiť možno tým o veľa prichádzam ale bohužial tadiaľ cesta nepojde ...
takže v skratke dohodol som sa s pánom čo tu mal inzerát na sundary a idem do nich a vlastne som už po kúpe HE400i slintal nad tým ako to môže hrať vyššie rady a práve Sundary ktoré sa mi páčia takže som zvedavý ... každopádne budem v dohladnej dobe riešiť dac/amp v podobe ifi zen air / ifi zen air dac / Topping DX1 / Topping DX3 prípadne si rád vypočujem akýkoľvek iný návrh v rozmedzí 100-200€
po tom čo si užijem sundary pojdem postupne do vyššej kategorie XS/Ananda ak boh da tak Arya(skáčem pokial možem resp. nieže by som nemohol kupiť 800-1000€ sluchatka z ruky ale tu cestu k nim a tie rozdiely si chcem vychutnať a musím vedieť do čoho a pre čo idem) ale každopadne viem že u mna na istu dobu bude hifiman cesta a ked sa dopracujem k "high-endu" skusim iný magnetoplanare v podobe audeeze napr a budem vediet posudit ...
ROON / Tidal Hifi+
SCANSONIC S5 BTL / Audioquest Dragonfly
Hifiman HE400i2020 ↦ Sundara ↦ HE-R9, X2HR, AQ Nighthawk Carbon / Micromega Mydac w Myzic , Galileo IEMs/HIBY FC3
Tomas.exe
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 28. 1. 2023 23:38

Super, myslím že ty Sundary tady z fóra za ty peníze jsou super kauf, určitě se posuneš a než tě přestanou pořádně bavit, máš hromadu času na případný upgrade :) Sundary jsou pořád myslím právem jedny z nejoblíbenějších otevřených sluchátek kolem 300€. Tak ať slouží a určitě se nezapomeň pochlubit.


Verumy jsou sice fajn, ale lámat nad nimi hlavu si určitě nemusíš, i oni mají své mouchy :) Krom mizerného kabelu poslední dobou nechodí s původními děrovanými koženými náušniky a s tou plnou koženkou nezní až tak dobře, jak zněly... což je škoda :)

Jinak na CZ scéně právě ale vznikají úplně nové planáry od Filipa Hanouska, které dělá komplet sám včetně měničů a které zatím sbírají na Facebook skupině sluchátkek jen chválu a nadšení a myslím, že se neskutečně povedly. Zpracování na vyšší úrovni jak třeba zmíněné Verumy a hrajou taky fakt parádně, právě na FB skupině koloval první prototyp ( chtělo by to už založit topic i tady ) a jejich největší problém je, že zatím nemají jméno a cenovku :)

Takže třeba bude tvůj upgrade časem směřovat tady :)
SSakul
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků