Reklamace Koss

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Seiceach 13. 8. 2005 18:19

Zdravím.
Rád bych se optal na Vaše zkušenosti při reklamaci, respektive výměně sluchátek značky Koss.
Kdysi jsem slyšel, že "použitá sluchátka" stačí "nasypat" do pytlíku a čtrnáct dní si počkat na nová. Čtyři roky jsem přešťastným majitelem PortaPro - ovšem rozsednutí, které je potkalo minulý týden už jen těžko rozchodí - ulomené reproduktorky od zbytku sluchátek (ten kloub je úplně pryč) - dá se i na tohle uplatnit ona doživotní záruka?
Předem díky
Seiceach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod homomorfismus 13. 8. 2005 18:32

no, řekl bych, že se na to nedá uplatnit ani doživotní ani jakákoli jiná záruka. na druhou stranu před asi čtyřmi roky si kamarád šlápl na svoje PortaPro Junior, zlomil si temenní most (doufám, že se tomu tak říká) a jelikož neměl co ztratit, šel se zeptat na reklamaci. řekl jim, že je vůl, že si je rozšláp a že co s tim a světe div se, oni mu to v rámci záruky dali zadarmo dohromady.
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Martiner 13. 8. 2005 18:44

zdar.. tak záruka se dá uplatnit urcite... je to doživotní záruka .. t.j. cokoli se sluchatkama provedeš tak za manipulacni poplatek asi 150-200kc dostaneš nový pokud se tvuj model už nevyrábí dostaneš novej... ale tyhle jedou porad. takže hura na reklamaci
Martiner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod a 13. 8. 2005 18:51

Martiner: a neslo by si doplatit a zobrat lepsi model?
a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod homomorfismus 13. 8. 2005 18:52

no jo, ono to je fakt tak, že se fantazii při destrukci meze nekladou :shock: . klobouk dolů
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Seiceach 13. 8. 2005 18:55

Nádhera...škoda, že to takhle nefunguje u všeho HW :-) Moc díky - hned mám lepší náladu :-)
Seiceach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 13. 8. 2005 18:56

Martiner píše:zdar.. tak záruka se dá uplatnit urcite... je to doživotní záruka .. t.j. cokoli se sluchatkama provedeš tak za manipulacni poplatek asi 150-200kc dostaneš nový pokud se tvuj model už nevyrábí dostaneš novej... ale tyhle jedou porad. takže hura na reklamaci /quote]

To si teda mimo.

Doživotná záruka neznamená to, že keď si ten produkt poškodíš/zničíš svojou blbosťou, tak že ti to vymenia. Na to sa nemôže vzťahovať žiadna záruka. To si nejako pletieš. Doživotná záruka sa vzťahuje na to, že ti ten produk "sám od seba" odíde (konštrukciou zariadenia, únavou materiálu a pod.).
Chupacabras
Junior

Odeslat příspěvekod Narcissus 13. 8. 2005 18:57

Já mám Porty Pro, měl jsem zlomený hlavový most, a bez problému mi jej vyměnili, k tomu přidali nový kabel a molitany, na počkání. Platil jsem pokud si pamatuju 200 Kč. Tedy spokojenost :)
Narcissus
Junior

Odeslat příspěvekod Worm 13. 8. 2005 19:04

homomorfismus píše:čtyřmi roky si kamarád šlápl na svoje PortaPro Junior, zlomil si temenní most (doufám, že se tomu tak říká)...
Worm
Junior

Odeslat příspěvekod Seiceach 13. 8. 2005 19:05

Narcissus píše:Já mám Porty Pro, měl jsem zlomený hlavový most, a bez problému mi jej vyměnili, k tomu přidali nový kabel a molitany, na počkání. Platil jsem pokud si pamatuju 200 Kč. Tedy spokojenost :)>/quote]

Můžu se zeptat, jestli jsi to posílal do Gothicu (do Ostravy), nebo jestli to šlo do autorizovaného servisu v Praze?
Seiceach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod homomorfismus 13. 8. 2005 19:09

Chupacabras: je to jako z jiného časoprostoru, ale je to tak - http://www.eurostar-ostrava.cz/verze04/ ... sp?menu=45
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod cache 13. 8. 2005 19:12

Chupacabras: to mas sice pravdu, ale ked kupujes "kossy", tak mas na letacku napisane cca:dozivotna zaruka - nech sa stane so sluchatkami cokolvek, dostanete nove..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior

Odeslat příspěvekod AstorLights 13. 8. 2005 19:23

Mám dojem že u jakýchsi nožů co inzerujou v nějakém teleshoppingu či co říkaj nemlich to samé - ikdyž bude jakkoli zničený, pošlem vám novej.

Edit: ... to že u těch kossů píšou že nezáleží na cenové relaci ... hmm... to může znamenat jen to že mají extrémně levné náklady na výrobu i těch nejdražších modelů :lol:
Naposledy upravil AstorLights dne 13. 8. 2005 19:25, celkově upraveno 1
Behold, AstorLights had spoken !
AstorLights
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 13. 8. 2005 19:24

Worm píše:Jelikož je temeno část hlavy, tak asi ne.n/quote]

No a prave proto ze ten most je v oblasti temena tak se mu rika temenni. Kdyz neco nevis tak radsi mlc.
Wikan
Junior

Odeslat příspěvekod Narcissus 13. 8. 2005 20:36

Seiceach píše:Můžu se zeptat, jestli jsi to posílal do Gothicu (do Ostravy), nebo jestli to šlo do autorizovaného servisu v Praze?r/quote]

Zavezl jsem si je osobně do Ostravy, nechtělo se mi je posílat a čekat.

tquote="AstorLights"]
... to že u těch kossů píšou že nezáleží na cenové relaci ... hmm... to může znamenat jen to že mají extrémně levné náklady na výrobu i těch nejdražších modelů :D
y/quote]

Náklady na výrobu jsou určitě nízké, když jsem kdysi, coby nemajetný asi dva roky po Porta Pro marně slintal, představoval jsem si ohromně nabušená sluchátka (znal jsem je jen z fotek), pak jsem si je koupil a ceně dva a půl tisíce použité materiály fakt neodpovídají. Ale na druhou stranu to nic nevypovídá o kvalitě. Jsem spokojen jak se zvukem a s designem, tak i s kostrukcí a ergonomií.
Narcissus
Junior

Odeslat příspěvekod a 13. 8. 2005 21:20

AstorLights píše:to může znamenat jen to že mají extrémně levné náklady na výrobu i těch nejdražších modelů :lol:!/quote]

a co si cakal? jasne ze to tak
a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Seiceach 13. 8. 2005 21:38

AstorLights píše:Zavezl jsem si je osobně do Ostravy, nechtělo se mi je posílat a čekat.
a/quote]

Tak to já si zase osobně zajdu do toho servisu v Praze :-) Díky moc.
Seiceach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AstorLights 13. 8. 2005 22:26

Seiceach píše:
AstorLights píše:Zavezl jsem si je osobně do Ostravy, nechtělo se mi je posílat a čekat.
a/quote]

Tak to já si zase osobně zajdu do toho servisu v Praze :-) Díky moc.o/quote]

Jen pro pořádek - to napsal Narcissus.
AstorLights
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Narcissus 14. 8. 2005 01:05

Jo, to jsem psal já :D

Ale jinak kossí přístup je super, Porty Pro mám asi šest let, používám je téměř denně a díky doživotní záruce stále vypadají jako nová.
...ale taky se o ně starám, že :)
Narcissus
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 14. 8. 2005 02:30

AstorLights píše:to že u těch kossů píšou že nezáleží na cenové relaci ... hmm... to může znamenat jen to že mají extrémně levné náklady na výrobu i těch nejdražších modelů :lol:g/quote]

Nevim, proc si myslis, ze vetsinu ceny vyrobku tvori vyrobni naklady - tak to temer nikdy neni (at uz jde o CocaColu nebo motherboard).
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AstorLights 14. 8. 2005 10:09

[quote="Lukáš Mach"tNevim, proc si myslis, ze vetsinu ceny vyrobku tvori vyrobni naklady - tak to temer nikdy neni (at uz jde o CocaColu nebo motherboard).[/quote]

Mě je to jasné, spíš jsem chtěl poukázat na to, že to ta firma dává tak očividně najevo. Mám takové tušení že ledaskterý zákázník pocítí jakousi nechuť platit 18set za "pojištění" (když je pak servis vyměňuje za 200).

Že by si mohl myslet že vlastně draze kupuje docela levnou věc - což budí nedůvěru ke kvalitě "nojo, paní, já se nedivím že to mění jen za 2 stovky, na to kolik to stojí peněz, to bude asi pěknej šmejd co je furt rozbitej a tak se snaží ještě tahat peníze za opravy."

Kdyby ve vedlejším obchodě někdo začal prodávat ty samé sluchátka řekněme za poloviční cenu bez té možnosti výměny... odhaduju že by většina šla tam "Koukněte paní, tady je prodávají taky a slyšela jsem vod Kropáčkové, vona u nás dělá domovnici, že ty co nakoupíte u nich, mají dráty dovezené z německa, kdežto tamti to prej vozí levně z číny, nebo có..."

Nadruhoustranu tuším že si to Kossí bratři velmi dobře spočítali.
AstorLights
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 14. 8. 2005 14:13

AstorLights: No nevim, jestli muzes na rohliky uplatnovat stejny uvahy jako na hardware. Ja si nekoupil konkurencni Sennheisery mj. proto, ze byly moc levny.
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puck 14. 8. 2005 14:42

dozivotna zaruka sa vztahuje na kvalitu zvuku
2 rocna zaruka je na vsetko ostatne

ked sa na ne posadis, tak to asi velmi tazko zreklamujes, ale za pokus to stoji :-)
puck
Junior

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 14. 8. 2005 15:45

homomorfismus píše:Chupacabras: je to jako z jiného časoprostoru, ale je to tak - http://www.eurostar-ostrava.cz/verze04/ ... =454/quote]

puck: :roll:
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filo 14. 8. 2005 16:05

Moje zkusenost : Kossy Porta Pro mam uz 10let. Za tu dobu byly v ramci dozivotni zaruky 4x na "reklamaci" v Eurostaru (Ostrava). Dvakrat se mi povedlo vytrhnout pripajene kabely u sluchatka a mel jsem prosoupane molitany, jednou jsem ulomil umelohmotny drzak a naposled mi zacal reproduktorek vypadavat z nahlavniku (vychechlal se). Vysledek ? VZDY bezproblemova reklamace, naposledy mi dokonce vymenili cela!! sluchatka za fungl nova + pridali nahradni polstarky, protoze bylo videt, ze se mi v dohledne dobe zase prosoupe molitan. To vse prosim za 150,-Kc.
Kudy chodim, tudi Kossy chvalim, protoze to je jedina mi znama firma, u ktere opravdu dozivotni zaruka funguje a navic se mi vstupni investice cca 2000,- za ty roky bohate vratila.
Filo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Seiceach 15. 8. 2005 09:58

Já jsem taky maximálně spokojen - nemám k nim jedinou výtku.
Zde ještě přidávám off vyjádření Gothicu:

...doživotní záruka se zvtahuje ja jakoukoliv závadu. Žádné doklady nepotøebujete. Oprava Vás bude stát jen paušál z doživotní záruky (200Kè)...

Takže hurá - po třechl letech budu dnes mít nová sluchátka...super.
Seiceach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mim0 15. 8. 2005 10:32

Jasne mam taky portyPro uz asi 2 roky jednou sem na ne stoupl a ulomil sem jedno sluchatko poslal sem to tam a do 2 tydnu me poslali uplne novy zabaleny,,,hehe.Zadny jiny sluchatka nez kossy bych si uz nekoupil a to prave proto, ze se nemusim bat
Mim0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lzap 15. 8. 2005 10:37

lzap
Junior

Odeslat příspěvekod wind of light 1. 6. 2007 13:33

Ta jejich pausalni cena za opravu cca 200,- opravdu funguje. Nejedna se ale o reklamaci. Jinak mne uz omrzelo porad je posilat na opravu kazdych pul roku, protoze to je zhruba doba po ktere u nich dochazi ke zhorseni reprodukce basu. Podobnou zkusenost jsem slysel od vice lidi.
wind of light
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xray0045 4. 6. 2007 01:00

Koss sluchatka jsou skutecne na cely zivot. V zaruce je samozrejme opravi bez mrknuti oka a po zaruce je opravi taky. Opravi na nich cokoliv bez jakehokoliv dotazu co a jak jste s nima delali. Proste zaplatite 200,- a dostanete opraveny nebo dokonce novy sluchatka. Tohle plati urcite pro PortaPro nevim jak pro ostatni. Takze jejich sluchatek pokud je neztratite se uz nezbavite, taky kdo by to delal, hrajou suprove :D
xray0045
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod divotvorca 6. 6. 2007 16:17

Tak aj neviem...mam zakupene sluchatka Koss Porta Pro...v ramci zarucnej reklami mi ich neuznali (povytiahnuty kablik tak ze je odkryty drot)a vraj ich musim poslat do servisu za 200sk aby mi ich opravili...pritom ten samy servis mi ich vratil spat tak nechapem naco ich mam posielat tam teraz opat...to uz mohli ved opravit a na poste by som ich vyplatil..ale o tom po tom.. na zive.sk sa rozprudila vesela diskusia kedze zaviedli novu formu a ceny za servis v ramci zivotnej zaruky 150/400Sk..a ja nemam original blocik..len prefoteny...tak som pisla do BisAudia ze co a ako...ale mam z toho nahovby pocit...myslim ze ak toto sa neako nevyriesi tak Kossy tu skoncia...
today will be a good day
divotvorca
Junior