pecky - ano či ne?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod origenes 9. 12. 2005 20:21

Konečně mi přišel - iAudio 5, 1GB :D Jsou 2 typy sluchátek - KOSS a OSTATNÍ. KOSS vyrábí sluchátka s uchycením s týlním mostem, do uší a za uši. Pro mé potřeby jako je cesta do školy, užívání šaliny (tramvaj) a jízda na kole či vlakem se ptám. Který typ sluchátek je nejlepší? Který si mám pořídit? Vymluvte mi někdo pecky. Ještě malý poddotaz - jak se jmenuje fce u sluchátek, která mi zajistí, že muziku poslouchám jen já a nikoliv celá šalina?
origenes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidak 9. 12. 2005 20:30

Sluchátka musej bejt uzavřenýho typu, to pak zvuk izolujou od okolí.
Pecky ti teda klidně vymluvim. Předpokládám, že iAudio sis zčásti vybíral i kvůli kvalitnímu zvuku, kterej tenhle přístroj bezpochyby nabízí. No a ten právě s peckama zdaleka nevyužiješ. Pecky už svojí konstrucí vypovídaj o kvalitě produkovanýho zvuku, ty basy a středy, to je prostě bída. Přešel jsem z pecek na polštářkový a najednou mám pocit, že hudbu nejen pasivně z nudy poslouchám, ale poslouchání se stalo pohlcujícím zážitkem, každý ráno se těšim na cestu do školy, až si zase něco pěknýho pustim a i v opráskaný Karose uslyšim krásný basy.
Existujou i polštářkový sluchátka, který opravdu dobře držej na hlavě, ale to bys si musel vyzkoušet.
Takže pecky ti jednoznačně nedoporučuju.
davidak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod origenes 9. 12. 2005 20:36

A tam můžou být jakákoliv sluchátka? Nezáleží na tom, že to má VKV tuner? Sluchátka s jakýmkoliv odporem (Impedance)?
origenes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidak 9. 12. 2005 20:39

Přehrávač využívá kabelu sluchátek jako antény, ještě jsem se nesetkal s typem, kterej by to nepodporoval. Impedance udává, jak velkej odpor budou sluchátka mít, čím nižší, tím budou hrát hlasitějc. To je ale podle mě jen teorie, moje sluchadla maj vyšší impedanci, než bratrovy a přitom hrajou mnohem hlasitějc. Pročti si diskuze tady na fóru, hodně věcí se tu už řešilo.
davidak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cicous 9. 12. 2005 21:00

prej ze nehrahjou vsecky sou na prd a vsadim se ze nikdo z vas poradne spunty nikdy ani nevidel natos slysel
Sony MDR EX 51LPnebo 71LP 39-49 dolaru takove pracovni
Ear technology uz si nepamatuju modellove cislo 199 dolaru
SHURE E2c 99 $
SHURE E3 179 $
SHURE E5 E5c 499 $
je jich dost jenomze v evrope se asi nedaj sehnat sem vlastnik Sonaku a Shure E3 Ty mam na kolo a do prace na doma mam KOSS UR40 za blbejch 40 dolcu je bohuzel pravda ze za super spunty super cena ale ten zvuk ale kdo si dovoly dat treba 2500 korun ceskych za spunty tu v USA to vyjde lip ale nerikejte ze snejsou kvalitni spunty
bo

>:-[] >:-[] :evil: :twisted:
DELL XPS 1645 STUDIO i7 4GB RAM 500GB ,ASUS 1005PR HD NETBOOK ATOM 1.6Ghz ,N8,SE k850i ,Panasonic X800
cicous
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidak 9. 12. 2005 21:10

No tak to je argument.. špunty za 100 doláčů ještě aby nehrály žejo.. Bavíme se přece o smrtelnickejch cenách, a za stejnou cenu máš u polštářků mnohem lepší poměr cena/výkon.
davidak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lolofon 10. 12. 2005 00:32

ja mam tiez iAudio 5, aj ked 2 GB verziu. dlho som rozmyslal medzi portami a sony MDR EX-71, ale nakoniec som zobrat tie sonace, lebo porty su na ulicu imho prilis velke a navyse ten zvuk nuti cloveka poriadne to vyhulit, no a potom to zasa otravuje okolie. Tie Sonace su samozrejme o nieco horsie (aj ked zacinaju uz na 15-20Hz, ak sa dobre pamatam), ale zatial spokojnost. su skladnejsie a to mi vyhovuje.
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cicous 10. 12. 2005 05:19

ale uz hodnekrat sem cetl jak spunty nemuzou hrat protoze to nedovoluje koncepce atd... jasne ze musis vic zaplatit ale neam rad jak nekdo rekne napise ze to proste nejde jdeto ale musis calovat jako u jinych veci cim menci tim drahsi a hlavne tady v e statech nebo i v zapadni evrope 100 dolacu neni moc jeden den v praci a zbyde i na pivko vecer :mrgreen: :roll: :P
DELL XPS 1645 STUDIO i7 4GB RAM 500GB ,ASUS 1005PR HD NETBOOK ATOM 1.6Ghz ,N8,SE k850i ,Panasonic X800
cicous
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 10. 12. 2005 08:27

Nebudu brat v uvahu kvalitu zvuku, ale jen ergonomii tak se zadne spunty nevyrovnaj klasickym sluchatkum typu KOSS PORTA PRO(apodobnym). Kdyz jsem nosil spunty tak me stale vypadavalytlacily, nemely dostatecny pritlak apod(zkousel jsem vice druhu). Ale co jsem si koupil KOSSY tak bych se uz ke spuntam nevratil.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 10. 12. 2005 09:17

Spunty su neprekonatelne v rusnom prostredi. Napr. vo vlaku je pre mna omnoho lepsie dat si spunty, ktore odizoluju hluk vlaku a tym padom pocujem omnoho lepsie aj pri nizsej hlasitosti.
To bezne sluchatka nedokazu :D
suah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbiba 10. 12. 2005 09:23

o ja bych rekl, ze spunty preci jen maji vice kladu, pro poziti v hmd apod... Neruší tolik okolí, hrajou hlasitěji, protože blokují o dost lépe okolní zvuky (muze byt i nevýhoda) A ruku na srdce, kdo z nás v mhd pozná, jestli hrajou líp než dejme tomu Porta PRO (a podobné)... Nemluvím o poslechu doma, tam je ten rozdíl opravdu znát...
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 10. 12. 2005 09:28

Ja ten rozdil poznam, uplne s prehledem. A co me jeste vadilo u pecek je ze me vypadavaly z usi coz bylo dost neprijemne hlavne napr. na kole.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal.Maniak 27. 12. 2005 18:13

záleží taky jakou hudbu posoucháš...
U některých typů hudby sníženou kvalitu reprodukce moc nepocítíš :lol:
Michal.Maniak
Junior

Odeslat příspěvekod origenes 27. 12. 2005 20:48

Takovou odpočinkovou hudbu. Landa, Rammstein, Eminem, Nohavica ... nemam hudebni sluch a sluchatka doma nepouzivam. To bych si kdyz tak uz poridil domaci a neprenosna. Jde mi hlavne o vlak a saliny.
origenes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pcdocent 27. 12. 2005 21:32

Vlastnim KOSS Porta pro a kdyz sem mel moznost vyzkouset tohle http://www.shurestore.com/earphones/ese ... l#overview (spunty za 15 tis.) skoro sem se po....
pcdocent
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků