Rozdiel medzi Koss The Plug a Koss Spark Plug

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 3xP053r 6. 1. 2006 16:50

Zdravim,
vie niekto aky je rozdiel medzi tymito sluchadlami?

V jednom obchode su za takmer rovnaku cenu, tak sa neviem rozhodnut ktore.... Dakujem.
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod mapupsa 7. 1. 2006 15:30

Možná jsou Koss Spark Plug novější, ale to jen tipuju.
MK
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod _BAZ_ 7. 1. 2006 15:53

tak parametrama se shodujou, oboje budou hrat skvele (ty prvni sem mel moznost slyset). S kosskama neudelas chybu... nejspis to bude jedno, ty druhy akorat vypadat jen trochu jinak
_BAZ_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sevenw 7. 1. 2006 16:34

no ja mam asi tak 2 tyzdne Sark Plugy, nemozem ich porovnat s The Plug, pretoze som nikdy ziadne nemal:(
No mozem povedat len tolko ze Sprak Plugy su novsie, mne sa ich dizajn paci viac ako Plugov, ale to je viac menej kazdeho osobny nazor. Myslim ze co sa tyka parametrov su zhodne.
Jedine v com si myslim je rozdiel je to ze maju asi lepsi ten "molitan" co sa pcha do usi - ono to neni ani molitan, je to zaujimavy material, len som niekde cital ze na Plugoch sa strasne rychlo vracia do povodneho stavu a ze sa preto problematicky nasadzaju do usi.
Na mojich si ta hmota drzi dlho svoj "spolsteny" tvat, cize sa relativne lepsie nasadzaju do usi (nemozem porovnat). Stale to nie je take rychle ako u klasickych sluchatkach, ale da sa na to zvyknut.
Na fotkach som videl Plugy a detail na ten "molitan" a sa mi zdal o dost odlisny od Sparkov - vyzeral ako ten material c obyva u klasickych skuchatok, Sparky maju uplne iny material, taky lesky, menej porezny. Ale je to prekvapive co dokaze ten material - ked som ich otvoril tak jeden z nahradnych "molitanov" bol totalne zdeformovany - splosteny od kablikov a vyzeralo to tak ze uz sa nikdy nevrati do povodnej formy - som bol sklamany. ale po par minutach/hodinach vyzera rovnako ako ostatne:)

Podla mna su to paradne sluchatka, maju fakt az prilis silne basy, musel som si znizit vsade ekvalizeri. Zevraj menej stihaju vysky, ja neviem posudit (nemam hudobny sluch) ale ked sa to nastavi tak je to parada!

A ta dozivotna zaruka to je na nezaplatenie, mozno trosku vysoka cena, ale som s nimi velmi spokojny.

Mozno co by som vytkol - je to ze ten plast sa spini tym mazom z usi - cize treba poctivo usi cistit:) ale zevraj neni problem ich opatrne umyt v teplej vode.
No a este spocitaku ma tlacili na usiach - ta biela cast mi tlacila na chupavku a tak po par hodinach ma z toho boleli usi, ale uz som si na to aj zvykol a davam si ich hlbsie do usi a uz neni problem.

Ja by som ti odporucil Sparky - mne sa viac pacia a maju asi lepsi ten material co ide do usi. Myslim ze obe maju pozlatene konektory, kabliky vyzeraju dost "titerne" cize asi vela toho nevydrzia - este ze ja zaruka:) Dobre izoluju vonkajsie zvuky, ale stale prepustaju zvuk zvonka - v MHD je to dobre, ale mohli by lepsie izolovat. Ale prakticky sa neda rozpravat s inou osobou - neni dobre rozumiet co ostatny hovoria a ja sam strasne kricim - nepocujem sam seba:)

snad som ti pomohol..
sevenw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roxbury 8. 1. 2006 01:12

ja vim jedno ze spunty pod 30 dolaru nehrajou dobre a moc dobre vim o cem pisu mam jich hromadu levnejch v bedne od bod vsechno kolem 10 az 30 dolaru a bohuzel hnuj az sony lp51 nebo tak nejak se jmenujou hrajou dost dobre stali 49 dolaru pak mam do prace senneheisser MX550 a MX300 550ty staly 25 dolaru a oproti tem sonacum slabota plechovej zalitej zvuk ale na stavbu dobry
super spunty jsou EC SHURE od 100 dolaru po 499 dolaru
roxbury
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod khihihi 8. 1. 2006 08:56

premazany offtopic
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sir_Killer 8. 1. 2006 09:37

sevenw píše:..myslis, ze je to taka hmota,ako sa pouziva cojaviem na spunty do usi v lietadlach, alebo na hlucnom pracovisku?
Sir_Killer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3xP053r 10. 1. 2006 14:36

sevenw píše:snad som ti pomohol..


Dik, pomohol. Idem objednat Spark Plugy.... :wink:
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod sevenw 10. 1. 2006 23:33

to hej, Spraky su v statoch mrtne lacne, len u nas su strasne predrazne,,,
Shure to je uplne o niecom inom, a ked chces byt presny tak cena je od 100 - 900dolacov:)

som spokojny s Koss, a este k tym Sony - u nich ked stratis tu gumicku co ide do usi, tak si v ***** - som videl viacero for, kde sa ludia stazovali ze ju stratili a nikde sa neda kupit.
Druha vec preco som nesil do Sony je to, ze kablky na nich odchadzaju tak po pol roku (vela staznosit na forach aj na vyssiu radu 71), takze nemam zapotrebi vyhodit 1800sk za Sony a potom sa mi ulomi kablik a som v *****..

Sir_Killer - no neviem co je to za hmotu, lietadlom som letel iba par krat a neboli v nich sluchatka cize neviem porovnat a ani som nemal este tie spunty do usi co sa pouzivaju na hlucnych pracoviskach. Akurat som cital ze vela ludi co stratilo, alebo im dobre nedrzali Plugy/Sparky tak pouzivali ako nahradu tie spunty do usi, co sa daju kupit v lekarnach ci kde - co su na tlmenie zvuku..
sevenw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Revan 11. 1. 2006 19:29

Tak co, už se našel někdo, kdo by to mohl porovnat. Položil jsem televizi na kabel od mejch Plugu a elegantně to přefik a přemýšlím, zda to zpájet nebo si nechat zaslat Spark Plug, a nedělaj je náhodou taky v černý barvě? Ty by se mi líbili víc.
Revan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sevenw 11. 1. 2006 22:19

myslis ze si mozes teraz vybrat ci chces Spark Plugy alebo The Plug? Predpokladam ze ich ides reklamovat (zaujimalo by ma ako to bude s reklamaciou u nas na SVK).
Som akurat pocul ze ked uz sa nevyraba isty produkt tak ti ho vymenia za novsi model - The Plug sa uz prestali vyrabat?

No ale to je jedno.. to som chcel ze nikde na nete som videl verziu co mala cierne kable, ale myslim ze samotne sluchatka boli stale biele, ak si dobre pamatam. Co sa ale tyka obchodov (aj netovych) tak som na ziadneu ciernu verziu nenarazil...

Este by som sa chcel spytat ze ci niekto nevie kde by na Slovensku predavali tie nahradne molitany. (clovek nikdz nevie kedy ich strati..)
sevenw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JodiBB 12. 1. 2006 17:07

reklamacia u nas na slovensku funguje tak ze to odnesies do predajne a oni to poslu na reklamaciu a potom za reklamacny poplatok 200sk ti poslu nove sluchadla.. prave dnes som bol v BIS audio a tam mi to chlap vysvetloval... plug sa myslim uz nevyraba a miesto toho je uz spark plug, takze ak posles na reklamaciu stare plugy tak myslim ze ti asi pridu nove spark plugy...
JodiBB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3xP053r 12. 1. 2006 18:46

sevenw píše:Druha vec preco som nesil do Sony je to, ze kablky na nich odchadzaju tak po pol roku (vela staznosit na forach aj na vyssiu radu 71),


Moje skusenosti su uplne rovnake, Sony som mal predtym, ten ich blby opleteny kablik je dost na houno, najskor sa to tak nejak slabo polame (proste kabel je zahnuty, akoby zalomeny, ale je v kuse a hra) a potom sa to na tych zlomoch z druhej strany prederie a zacnu vyliezat von kable... Sluchadla sice hrat neprestali, ale uz samotny poohybany kabel je neprijemny (navyse, kabel ma strasnu tendenciu vytvarat "kruhy", proste ak ho pretocite, tak kabel sa okamzite staca, nema ziadnu "volnost" v torznom skrute; toto gumenne kable nerobia) a kabel poobliepany izolepou nevyzera moc dobre...

Inac, k tym Spark Plugom -> silne basy, prijemne nastavce (v porovnani so sluchadlami dodavanymi SanDisk Sansa 140e, gumenny nastavec typu Sony), proste good :wink:

Akurat mam taky problem, ze ked sluchadla zatlacim trochu hlbsie, tak nepocujem zvuk, zrejme mam dalej zvukovy kanal uzsi a ten nastavec sa tak stlaci, ze sa uzavrie ten otvor.
Inac, ako su tieto sluchadla bezpecne? Myslim, ze ci ked napriklad dostanete uder do sluchadiel, ci vam to nevyrazi bubienky...

EDIT: Tak som si meral usi vatovymi sparadlami ( ;-) ) a zistil som, ze k bubienku je to cca dvakrat tolko ako zasunutie sluchadla, akurat zvukovod je zahnuty. Takze nevyzera, ze pri nasilnom zatlaceni by to mohlo sposobit tazku ujmu na sluchu :-B


K reklamacii: http://www.bisaudio.sk/faq.php?tema=1
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod JodiBB 13. 1. 2006 18:46

ake mate skusenosti s kazenim plugov??
mam moznost kupit ich za 600sk s dozivotnou zarukou ale uz bez zakonnej zaruky 2 roky. Myslite ze sa mi to oplati? Ak budem mat za 2 roky viac ako 3 reklamacie tak sa mi to neoplati. Ako je to s kazivostou u tych sluchadiel??
JodiBB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 14. 1. 2006 12:46

Já je mám už přes rok a zatim žádná vada a hrajou bezvadně. Já bych je bral. Jenom bude asi potřeba koupit si nový molitánky, úměrně stárí těm gumám klesá kvalita zvuku. Stojej asi 40 Kč. No a kdyby něco nefungovalo tak je reklamuješ a je velká pravděpodobnost, že ti pošlou nové Spark Plugy, jelikož Plug se už nevyrábí.
Revan
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků