Jak se u sluchátek projeví hodnota impedance?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HeyJoe 22. 6. 2006 16:19

Jak se u sluchátek projeví hodnota impedance?


// decried - upraveny nazov temy.
HeyJoe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 22. 6. 2006 16:23

CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mapupsa 22. 6. 2006 16:26

Takže zkráceně předchozí thread:

Sluchátky s menší impedancí poteče větší proud - vyšši hlasitost, větší zkreslení
Sluchátky s větší impedancí poteče menší proud - nižší hlasitost, menší zkreslení
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod Wracker 22. 6. 2006 18:10

hlasitost...
Wracker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 22. 6. 2006 18:27

Wracker píše:hlasitost...


Teoreticky tohle samozřejmě platí ... tedy mělo by to platit i prakticky... ale je tu jedno ale ... a to že asi taky záleží na provedení sluchátek.

Nedávno jsem měnil sluchátka s impedancí 16Ω (pecky) za sluchátka s 60Ω (os) ... a můžu říct, že o nějakém poklesu hlasitosti nemůže být řeč! A nebo je ten pokles nepostřehnutelný.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
portaProfesionál
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mapupsa 22. 6. 2006 18:38

Přesně tak. I když budou mít dvoje sluchátka úplně stejné všechny parametry, tak můžou a asi i budou hrát jinak.
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 22. 6. 2006 20:09

Impedance se sice projeví, ale třeba na tom, kolik ti vydrží baterky v přehrávači, a jak moc budou zatěžovat zesilovač. Zesilovače jsou stavěný na nějákou impedanci na zátěži ¨, při kterou pracujou nejlíp. Ale pokud nemáš hifi za 100 tisíc a sluchátka aspoň za pět, tak to nepoznáš.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kwak 28. 6. 2006 21:07

Mam mp3 kni byli přibaleny pecky hráli ukrutně měli implementaci 16ohmu tak sem je vyměnil za sennheisery HD201 ty maj podle výrobce 32ohmu a hrajou opoznani tišeji zato nadherne ale jeden kamos mi říkal ze ten odpor muze ničit tu MP3ku se mi zdá ze je to blbost muzetemi to nějak vysvětlit jestli nekecal blbosti. dýk
kwak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sr2053 28. 6. 2006 21:16

Nižší odpor by vadil, větší ne.
sr2053
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 29. 6. 2006 10:13

Nižší odpor by vadil, větší ne.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 13. 7. 2006 20:39

Nedávno jsem měnil sluchátka s impedancí 16Ω (pecky) za sluchátka s 60Ω (os) ... a můžu říct, že o nějakém poklesu hlasitosti nemůže být řeč!
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 7. 2006 09:45

Spíš bych řekl, že větší roli hrál typ sluchátek ;)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
portaProfesionál
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 14. 8. 2006 13:20

U hlasitosti dále hraje (může hrát) roli i:
- konkrétní elektrické zapojení sluch. zesilovače a výstupu
- frekvenční průběh impedance/citlivosti

Udávaná citlivost navíc v praxi bohužel často nekoresponduje se skutečností (poslechem)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků