Koss Spark Plug vs. Creative EP-630 vs. další ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mapupsa 13. 7. 2006 22:18

Zdarec,
už asi rok se rozhoduji, že si koupím sluchátka - pecky, do 1000,-.

Pořád se motám kolem Koss Spark Plug / the Plug. Podle všeho hrajou z pecek nejlíp, jen mě trochu děsí ty molitany (prý nepříjemné v uchu), větší basy (aby mi z těch uší něco zbylo a abych slyšel i středy a výšky) a taky vyšší cena (v ČR, do USA kvůli nim nepojedu :wink: ). Zhodnoťte je prosím, jak na tom jsou s výše uvedenými věcmi?

Teď jsem ale narazil na Creative EP 630: http://www.pcfoto.cz/detail.php?id=6058&cid=75. Jsou levnější, prý dobře zpracovaná a prý se špatně shánějí. Líbí se mi vzhledově a z těch gum nemám takový strach jako z molitanů :lol: . A značka Creative by nemusela být špatná, ne? Tak co na ně říkáte v porovnání s Kossy. Máte s nimi nějaké zkušenosti?

Pak jsem viděl ještě takové Sony, podobné Creativům, asi za 1500,-. A potom ještě Senny "Sport line": http://www.audioexpert.cz/prenosna-sluchatka/sennheiser-mx-70-sport - ty se mi líbí jen kvůli tomu, že jsou zelené :D . Co na tyhle dvoje říkáte?

Měl bych si vybrat úplně jiné? Doporučte prosím. Ale myslím jen z pecek a nechci tady vidět příspěvky typu "Ber Porty, sou nejlepší" apod. :D

Díky za rady a připomínky
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 13. 7. 2006 22:23

chce si to oposlouchat, ale ty creative prej hrají dost dobře. ty senny mají problém s koncovkami.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Azbas 13. 7. 2006 22:49

mam ty koss spark a hrajou na muj sluch dokonale :-) na ty molitany si musi clovek 14dni zvykat ale pak sou uz v pohode a dokonale drzej v uchu. jinak basy jsou nejlepsi jaky jsem u sluchatek slysel :-) opravdu BASY a ne naznak... sted a vysky taky uslysis
jsou to vysoce kvalitni sluchatnka ktery muzu jen doporucit a maj celozivotni zaruku
Azbas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dta 13. 7. 2006 23:26

O Creative EP-630 jsem něco málo psal na 1 a 2. Jinak nevím co k tomu říct. Mám je a neměnil bych. Kdyby se s nimi něco stalo, koupil bych znova ty samé. Se ptej co chceš vědět.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod XMike1 14. 7. 2006 00:14

No, mám Porty a aj Sparky. Tie sparky basujú až príliš na úkor ostatných tónov. A aj keď pridám na EQ výšky, stále to nie je také ako cez Porty. Nechcem ti radiť porty, to si ani nechcel počuť. Počúvam hlavne metal a tam sa podľa mňa sparky nehodia. To skôr na nejakú tuc tuc hudbu. Pozri si radšej nejaké shure (ak chceš teda lepší zvuk z peciek), na pixmanii som ich videl od 3000SK.
XMike1
Junior

Odeslat příspěvekod dta 14. 7. 2006 00:26

XMike1: A co takhle zůstat u těch Creative, viz. můj dřívější příspěvěk.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod XMike1 14. 7. 2006 00:52

Som len napísal môj dojem zo sparkov. Creative pecky nepoznám a ani nespoznám. Najbližšie slúchadlá budú už len upgrade (asi Senny HD555+PMX200), takže downgrade nechystám.
XMike1
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 7. 2006 07:52

A co něco takového?
http://www.alzasoft.cz/sennheiser-omx-9 ... d62146.htm
http://www.alzasoft.cz/sennheiser-mx-75 ... d62135.htm

Nevím teda jak hrajou, píšu to jen pro inspiraci.. Někde by se musely poslechnout..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod zara 14. 7. 2006 08:59

XMike1 píše:No, mám Porty a aj Sparky. Tie sparky basujú až príliš na úkor ostatných tónov. A aj keď pridám na EQ výšky, stále to nie je také ako cez Porty. Nechcem ti radiť porty, to si ani nechcel počuť. Počúvam hlavne metal a tam sa podľa mňa sparky nehodia. To skôr na nejakú tuc tuc hudbu. Pozri si radšej nejaké shure (ak chceš teda lepší zvuk z peciek), na pixmanii som ich videl od 3000SK.n/quote]

Shure ale basy neposkytnou, jinak jsou vyborny.
zara
Junior

Odeslat příspěvekod dta 14. 7. 2006 10:34

Neslyšel jsem, ale příjdou mi dost drahá.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 14. 7. 2006 10:40

tady je takové jejich představení
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dta 14. 7. 2006 11:03

To jsem četl, ale pořád mi příjdou předražená. Dát 1500Kč za pecky ze kterých bych v metru/autobuse stejně moc neslyšel mi příjde dost. Myslím, že když už bych chtěl něco od Sennheiser, tak CX 300 (ale i ty jsou oproti poloviční ceně Creative EP-630 drahá).
dta
Junior

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 14. 7. 2006 15:54

Urcite by som sa este kukol na Sony MDR-EX71SL - http://www.audioexpert.cz/prenosna-sluc ... r-ex71sl-b . Su urcite lepsie ako spominane Kossy a v porovnani s EP-630 su niekde hodnotene lepsie, niekde horsie. EP-630 som na usiach nemal, no Sony maju velmi dobre basy, stredy a aj vysky. Uz vo viacerych casopisoch a neviem kde este som cital, ze MDR-EX71SL su najlepsie sluchatka tohto druhu, ake kedy Sony spravili...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dta 14. 7. 2006 19:17

mapupsa mi poslal soukromou zprávou dotazy ke Creative EP-630, tak to dám sem, aby ostatní nebyli ochuzeni.
mapupsa píše:Ahoj dta,
psal jsi, že se můžu ptát na věci okolo těchto creativů, tak mě tady máš :lol: :

1) Teprve teď jsem zjistil, že je rozdíl pecky vs. špunty (in-ear). EP630 jsou právě in-ear, takže asi něco jako ty Plugy, ne? Tak se ptám: kam až se do ucha strkají - jen o kousek dál, než klasická nebo se zapichují přímo do mozku :) ?

2) Souvisí s 1: jak jsou ty gumy asi vysoké v cm - gumy samotné / i s pevnou částí?

3) Nebolí z toho uši?

4) Našel jsem jakési "recenze" uživatelů:

První - http://reviews.cnet.com/Creative_EP_630 ... &tag=uolst - Je celkem chválí, ale jako mínus píše něco o kabelech. Píše cosi o tom, že když se kabely třou o oblečení, tak se ten zvuk tření zesiluje a přenáší do sluchátek - ale je možný, že jsem to pochopil blbě. Takže opravdu je ten zvuk zesílený?

Druhý - http://reviews.cnet.com/Creative_EP_630 ... &tag=uolst - je zase porovnával s na pohled stejnými bratříčky Senny CX300. Došel k závěru, že se neliší jen drobnostmi, ale hlavně zvukem, který je u EP630 horší než u Sennů - takže poloviční cena odpovídá i kvalitě. Co si o tom myslíš?

5) Nevíš o nějakém místě, kde by se daly vyzkoušet jak Creativy, tak i jiná v Brně?

6) Přečetl jsem si pár článků o tom, jak špunty strašně ničí uši. Nevíš o nějaké jednoduché metodě, jak zjistit, jestli je hlasitost už škodlivá nebo ne? Někde psali, že prý musí být slyšet přes hudbu cinkání tramvaje.

To je vše, jestli jsem na něco zapomněl, tak ještě napíšu.
Díky za odpovědi, ahoj

Mapupsa
dta
Junior

Odeslat příspěvekod The_mike 16. 7. 2006 20:03

easy reseni ... SENNHEISER MX51
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior

Další stránka