Koss Spark Plug vs. Creative EP-630 vs. další ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cicous 16. 7. 2006 20:19

jak muze nekdo rict ze koss spark plug hrajou nejlepe ze spuntu ,ten clovek asi neslisel normalni spunty jak muzou spunty za 18 dolaru hrat dobre proste nemuzou zadne spunty do pod 40 dolaru nehrajou dobre ,investoval sem do spuntu hodne moc dolaru a z 12 ruznych druhu co mam pouzivam dvoje Sony EX51LP a SHURE E2c a to nejsou nejlepsi a nejdrahsi spunty ale proste uz hrajou dobre a sem snima mooooc spokojenej .
DELL XPS 1645 STUDIO i7 4GB RAM 500GB ,ASUS 1005PR HD NETBOOK ATOM 1.6Ghz ,N8,SE k850i ,Panasonic X800
cicous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The_mike 16. 7. 2006 21:13

tak ta Creative EP 630 me docela zajimaj ...a to jsem tedka chtel vzit SENNHEISER MX51...,ale chci nejakou zmenu v podobe plug-in

..............

Creative EP 630
672KČ

dobra cena za solidni plug-iny
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior

Odeslat příspěvekod mapupsa 17. 7. 2006 11:44

Mám otázečku pro dta i další, kteří mají in-ear typ sluchátek:

Jsou tato sluchátka opravdu tak sebevražedná, jak psal dta? Poslouchal bych je třeba kdybych šel do města, tím pádem taky na cestu tramvají :lol: . Takže zásadní otázka - přežil bych takový výlet? Zdá se mi, že přes moje pecky taky skoro nic neslyším, a pořád žiju.
Když v in-ear nehraje hudba, je slyšet okolí stejně jako když si ucpeš uši prsty?

A druhá otázka:
Kde byste mi doporučili koupit ty Creativy EP630? Nejlépe v E-shopu, který má osobní vyzvednutí v Brně. Nebo rovnou kamenný obchod (taky v Brně). Když ne to, tak aspoň nějaký důvěryhodný a spolehlivý E-shop (český).
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod dta 18. 7. 2006 00:25

mapupsa: Nejsou, stačí se rozhlédnout, když vstupuješ na silnici. Na chodníku je to jedno a do tramvaje (BTW: tramvají? jsem myslel, že v Brně jezděj šaliny ;)) jsou přímo ideální.
Při tichu to je asi tak jako ty prsty. Okolí je slyšet, ale špatně. Když na tebe někdo mluví, tak už si musíš trochu domýšlet co řiká, protože to není moc srozumitelné. Ale většinou (čti pořád) mám puštěnou hudbu, takže tohle moc ozkoušené nemám.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod The_mike 18. 7. 2006 13:52

tak jsem si nakonec objednal Creative EP 630 ... no nez jsem zacal cist tento thread tam jsem si byl 100% jisty ze to vyhraji SENNHEISER MX51 ...kua to jsou zmeny pro precteni par radku ...
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior

Odeslat příspěvekod mapupsa 18. 7. 2006 20:39

dta píše:BTW: tramvají? jsem myslel, že v Brně jezděj šaliny...n/quote]

No já nevim, tohle slovo prostě nějak nemám rád :roll: - i když jsem brňák. Místo "šalinkarta" radši říkám "tramvajenka" :lol:

btw nejseš taky brňák?

2 The_mike: Kdes je prosímtě objednal a za kolik :?: Narazil jsem jen na pár E-shopů, který je maj. Dta mě teď potěšil tím, že nejsou až tak sebevražedná, takže jsem zase o něco blíž jejich koupi.

Až ti přijdou, okamžitě sděl první pocity a napiš podrobnou recenzi :D
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod dta 18. 7. 2006 21:25

The_mike: Dobře jsi vybral ;).

<offtopic>
mapupsa: šalinkarta - LOL! Já jsem právě pražák a příjde mi to divné, tak jen tak ze srandy rejpu :). A když jsem čet tohle, tak jsem myslel, že chcípnu :lol: http://trific.ath.cx/texts/absurd/nejelysaliny/
</offtopic>
dta
Junior

Odeslat příspěvekod mapupsa 24. 7. 2006 19:00

Zdarec!
Dneškem končí jedna dlouhá kapitola mého života! Konečně mám nová sluchátka. Koupil jsem si Creative EP-630.
Jako správný člen tohoto fóra se pokusím napsat malou recenzi. Takže tady je:

Balení:
Sluchátka jsem objednal a vyzvedl v Brně za 714 Kč. Jsou zabalená v normální plastové krabičce, vypadají v ní dost malé, žádný obal na cesty k nim není. Jsou přibaleny ještě dvoje gumové nástavce - menší a větší, střední je už nasazený.

Vzhled:
Skořápky jsou kulaté, z tvrdého plastu (kov to asi není). Kromě stříbrného proužku mají černou barvu, takže se skvěle hodí k mému černému E2. Na obrázcích se mi zdály větší.

Nástavce:
Jsou gumové, tři velikosti. Do ucha je strčím všechny, ale nejlepší budou střední. Nejdřív se mi vyměňovaly špatně, ale teď už jsem se to naučil a výměna jde rychle. Uprostřed je z tlustší gumy "tunýlek" a vnější strana je měkčí, aby se přizpůsobila uchu. Řekl bych, že nástavce nijak neovlivňují celkový zvuk. Možná s většími jsou trochu hutnější basy.

Kabel:
Rozdělení je do Y, čehož jsem se bál, ale dá se na to zvyknout. Pokud chcete asymetrický, prostě dáte jeden drát za krk :lol: . Po spojení obou drátů klasickou sponkou (nebo co to je) následují dále jako dva slepené (není to jeden tlustší kulatý kabel). Naštěstí jsou vyrobené z trochu "lepší" hmoty, takže nevypadají, že by se měly trhat. Konec není do L, je rovný, ale taky nevypadá nijak chatrně. Jack je pozlacený (to mám rád :) ). Délka kabelu, prý 1,2m, dosáhne pohodlně do kapsy u kalhot. Nevýhoda související s kabelem: slyšíte každé jeho otření o oblečení a podobné pohyby. Když ale pustíte hudbu, už nic takového neslyšíte, už neslyšíte vůbec nic 8) .

Zasunutí do uší:
Do zvukovodu se dávají po kovový proužek - takže celé gumy. Zasunutí je jednoduché, musíte ale použít menší sílu na zatlačení. Po vsunutí slyšíte jako se zacpanýma ušima (když je vypnutá hudba) a chvíli sluchátka cítíte. Za chvíli na ně zapomenete, ale zatím mi připadají v něčem jiné než pecky. Asi bubínek ví, že jsou k němu blíž - nicméně není to nic nepříjemného. Ušní maz se na nich moc nezachytává, a když už, tak jde lehce setřít.

Zvuk:
Teď to nejdůležitější. Předem upozorňuji, že je mám jen jeden den a že nejsem žádný audiofil, takže rozeznám tak maximálně noname pecky za 20 korun od Shure za 10 tisíc :D . Nicméně můžu se o zhodnocení aspoň pokusit: Po prvním spuštění (nechal jsem ekvalizér na Bass) se mi zvuk zdál mírně zastřený. Po pár minutách ale tento pocit zmizel a už jsem jen vychutnával úžasné basy. Basy jsou opravdu výborné, takové "plastické" a silné. Nejlíp se ke sluchátkům hodí ekvalizér Normal, kdy jsou basy trošičku slabší, ale zvuk je vyváženější. Nicméně pořád mám nastavený Bass :P . Zvuk se mi líbí, nezklamal mě, ale viz začátek, kromě lepších basů rozdíl od pecek Philips za 400 skoro nepoznám - to je ale můj problém :) . Hlasitost mám na 18-21, v hluku počítám tak na 23-25.

To je vše. Měli byste vědět tato fakta:
1. Mám je teprve den a na zkoušení nebyl moc čas. Když objevím něco nového, napíšu.
2. Nenasadil jsem je "naostro" při cestě do města, zatím hrály jen doma.
3. Testoval jsem je na Emgetonu E2 Cult.
4. Různé velikosti nástavců jsem zkoušel jen v rychlosti, zatím nevím, jak se které osvědčí "v terénu".
5. Nejsem audiofil, opravdu nic nepoznám. Takže je možné, že tato sluchátka jsou naprosté šunty :lol: .
6. Tohle je moje první "recenze", tak mě prosím neukamenujte. Děkuji! :oops:

Pokud chcete vědět něco konkrétního, klidně se ptejte.
Děkuji všem za pomoc. Hlavní poděkování patří dta, který mě na tato sluchátka "navedl" a odpověděl mi na všechny otázky.

Ahoj, MK
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod dta 24. 7. 2006 20:15

mapupsa píše:Basy jsou opravdu výborné, takové "plastické" a silné. Nejlíp se ke sluchátkům hodí ekvalizér Normal, kdy jsou basy trošičku slabší, ale zvuk je vyváženější.e/quote]Na mě jsou ty basy až moc. Pohrál jsem si s User EQ a basy jsem musel stáhnout, jinak mi duněla hlava.lquote="mapupsa"]Nenasadil jsem je "naostro" při cestě do města, zatím hrály jen doma.d/quote]
Tady právě uvidíš jejich sílu.

Jinak si je užij a dík za pěkný popis prvních dojmů.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod Danka111 2. 8. 2006 19:37

Ahoj, tak ja som dost dlho vahala, ktore sluchadla si mam vybrat. Nech ta nepletie, ze som zena. Som velmi narocny posluchac. Vyzadujem vynikajuce basy, vysky ako aj stredy. Mesiace som hladala recenzie na rozne znacky. Nakoniec som sa rozhodla pre Creative EP 630 a bola som mimoriadne milo prekvapena....vynikajuco izoluju okolite prostredie...az tak, ze si na to treba trosku zvyknut. Fakt skoro nic nepocut. Proste sa vezies v buse a len podla otrasov vies, ze ides :) No a basy....uzasne. Konecne aj basgitarista ma v skladbach vyznam :) Treba vsak brat na vedomie, ze kvalita zvuku zavisi od mp3 prehravaca. Pokial ten nie je dobry, tak tie sluchadla viac nedaju. A samozrejme aj tok kB/s. Pokial je teda skladba zle nahrata, tak ani najlepsie sluchadla na svete z toho zazrak neurobia. Ja som sa radila s jednym odbornikom. A on mi z troch moznosti: SONY, KOSS, CREATIVE poradil Creative. A dobre som spravila. Tak dufam, ze sa rozhodnes spravne ;) Danka.
Danka111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XMike1 2. 8. 2006 20:02

Len takú poznámočku. Nejak mi nejde dokopy keď niekto tvrdí, že je náročný poslucháč a potom sa uspokojí so štuplami a ešte k tomu buď creative alebo koss. Možno by som povedal ok, ak by to boli nejaké Etymotics, ale takto... Mne osobne ani moje Porta Pro nevyhovujú, cítim, že to nie je ono. A viem si predstaviť aj lepší zvuk ako Senny PMX200, čo som si nedávno kúpil. Takže ľudia, skúste si vypočuť väčšie slúchatká (tento mesiac idem do Sennov HD555, aj keď je to len stredná trieda) a potom ten zvuk skúste porovnať so svojimi štuplami a zamyslieť sa nad tým, ako strašne nároční ste museli byť, keď vám vyhovoval ich zvuk. Nechcem sa týmto nikoho dotknúť, ale naozaj rád by som čítal nadšené reakcie ľudí na trochu väčšie prenosné sluchátka ako na štuple. Potom konečne začnú všetci používať 320kbit bitrate pri mp3 alebo nejaký bezztratový. Pretože z väčšími sluchátkami (už aj s Portami) je dosť badateľný rozdiel medzi 320kbit a Audio CD. Čo potom 192kbit, s ktorým sa uspokojí väčšina akože náročných poslucháčov, čo používajú štuple?
XMike1
Junior

Odeslat příspěvekod markjag 2. 8. 2006 20:09

192kbit? naco? staci 128 :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Naposledy upravil markjag dne 2. 8. 2006 20:09, celkově upraveno 1
markjag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ynd0r (novy) 2. 8. 2006 20:09

XMike1: Zkus se trochu zamyslet - proc si asi lidi kupujou ty "štuple"? Na doma asi tezko, doma si muzou pustit poradnej zvuk na poradnejch bednach (nebo v noci na poradnejch sluchatkach). Ale kdyz si jdes treba zabehat nebo se projet na kole, to jsou velky sluchatka trochu nesikovny... a neni ani moc prakticky mit s sebou neco extra drahyho, protoze nikdy nevis, kde s tim trisknes. Presto chces mit co nejlepsi zvuk - a sluchatka, co nevypadnou z usi.
Ynd0r (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XMike1 2. 8. 2006 20:11

No, také senny PMX ti tiež len tak ľahko z hlavy nespadnú. A ja osobne aj keď cestujem, tak mám rád dobrý zvuk. Čo sa týka behania, ok, ale nemyslím, že si štuple kupujú ľudia hlavne na šport. Pre 90% sú to jediné mysliteľné sluchátka, lebo väčšie už podľa nich na hlave vyzerajú trápne.
XMike1
Junior

Odeslat příspěvekod markjag 2. 8. 2006 20:13

Ja len pre tych co to nepochopili, to bol joke ;) , nechcem to editovat.
markjag
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka