PORTA PRO - skusenosti s outside nosenim

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 8. 8. 2006 10:09

Hehe.. Mně se taky velmi líběj, i když jsem byl zprvopočátku trochu rozpačitý, nicméně jsem si zvykl a teď ten design obdivuju. A je to přesně jak říká mr. Narcissus, již přes 20 let se vyráběj ve stejné podobě a jak je vidět, design není třeba měnit. To se ostatně několikrát zkoušelo v podobě různých "náhražek", ale stejně zvítězily klasiky.. A s tím, že nejsou moderní, neslouhlasím. Ono stačí na úhlu pohledu.. Pro někoho jsou designově zastaralé, ale pro někoho zase designově dokonalé, prostě vypadají jinak, než dnešní sluchátka a to je pro mě právě moderní styl :-)

A taky nepracuju pro Koss, i když bych chtěl :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 8. 8. 2006 20:39

Na designu Port je cosi futuristického.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pHp 10. 8. 2006 10:54

Trochu bych se Vám pokusil rozšířit sluchátkové obzory. Kvalitních sluchátek podobných Porta Pro je podstatne víc než jen PX 100. Jen je má u nás málo lidí, či je znají jen zasvěcení:
AKG 24/26 P, AKG 27 i
ULTRASONE iCans
Audio-Technica ATH-S5
Něco se z toho dá sehnat např. na headphones.cz nebo u Cybexu, něco bohužel jen "venku".
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 10. 8. 2006 14:29

Porta Pro - zkusenosti s outside nosenim.. Rozšířil jste nám je sice hezky, ale toto téma, je podle mého soudu o něčem trochu jiným :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zara 10. 8. 2006 14:41

jooo, na headphones uz maji Shure :shock:
zara
Junior

Odeslat příspěvekod ethyl 10. 8. 2006 15:07

ja som vlastnikom port asi 7 rokov a vyhovuju mi. co sa tyka nosenia, tak sa da stretnut celkom dost ludi, ktori ich nosia. nikdy sa mi nezdalo, ze by na mna niekto kvoli tomu vyvaloval oci. na druhej strane sa musim priznat, ze ja som raz oci na chlapika s koss porta pro vyvaloval mozno aj minutu v kuse - ale to len preto, lebo ich mal na hlave opacne :shock:
ethyl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 10. 8. 2006 15:16

Fajn, neda mi to a taky prispeju svou troskou ...

Porta Pro uz imho davno neni zalezitost pro zasvecene. S temato kosama uz po ulici chodi kdekdo a na me osobne to pusobi skoro az negativne.

Ano, maji mozna dobry zvuk, ale tak trochu bych to prirovnal k parfemum BOSS. Voni sice pekne, to ano, ale tak trochu odpovidaji na otazku : Jsi bez vkusu a mas na to (financne)? Jdi do BOSS!

Chapete ? V mnohem lepsim svetle u me vypada nekdo se Senama PX100. Je to clovek, ktery nepodlehl davove euforii vyrobku koss porta pro, orientuje se na trhu a nechce byt jen jeden ze stada, ackoliv "... tyhle retro sluchadla (porty) jsou fakt cool a kdyz na tebe nekdo cumi, jak na debila, je debil sam, bo vubec nevi vo co go, jasny, kamo ?" - (tak si predstavuju typicky rozhovor dvou koss maniaku).

Proste si myslim, ze koss porta pro jsou pro urcitou skupinu lidi tezce modni zalezitost, ktera si hraje na neco tezce out (asi jako vietnamske tenisky za 100,-, ktere si punkeri kupuji ve specializovanych obchodech za tisice ...)

Asi tak.
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 11. 8. 2006 12:20

Czulibrk píše: Chapete ? V mnohem lepsim svetle u me vypada nekdo se Senama PX100. Je to clovek, ktery nepodlehl davove euforii vyrobku koss porta pro, orientuje se na trhu a nechce byt jen jeden ze stada


No tak tady na to zase musím reagovat já. Vlastním Porty Pro a nemyslím si, že jsem ten Kossfanatik, co řekne, že když na mě čumí je debil sám.. O tom to ani není.. Je to spíš o tom, že ten člověk, co o nich nikdy neslyšel, je soudí podle vzhledu, který může mnohým připadat "out", ale neví, že nehrají zase tak špatně, jak mu připadají vzhledově.. Ale vy jste přesně ten případ.. Posuzujete podle vzhledu, viz. v lepsim svetle u me vypada nekdo se Senama PX100,... každému vyhovuje jiné "nastavení" zvuku, a tak nelze říct: Tenhle má Porty, je to jeden z mnoha, podlehl davove euforii, tak to vůbec není.. Prostě mu třeba vyhovují zvukově a spolu se zárukou, se rozhodl právě pro ně.. Je možné, že spousta lidí je má, ale myslím, že to ani není tou davovou euforií, ale tím, že už se vyrábějí 23 let. Spolu s doživotní zárukou je může mít ještě opravdu dlouho.. Takže příště, až budete chtít na něco reagovat, tak prosím smysluplně..
Naposledy upravil Jersey II. dne 11. 8. 2006 14:17, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 11. 8. 2006 13:57

ConPower píše:Na designu Port je cosi futuristického../quote]

už 23let :D

Jersey:plně stebou souhlasím.

Czulibrk: a co to sem pleteš přečti si titulek tohoto vlákna prosím. :evil:
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 11. 8. 2006 14:03

@ Jersey: Tak tak. Konkrétně u mne šlo u těchto sluchátek o soubor několika vlastností: kvalitní zvuk, bezkonkurenční komfort nošení na uších, bezkonkurenční design, záruka a možnost složení do kuličky. Pokud existují sluchátka v podobné cenové relaci převyšující Porty aspoň v jedné z těchto vlastností (a ostatní minimálně srovnatelné), začnu se o ně zajímat. Vím, že všechny tyto vlastnosti jsou subjektivní, ale pokud to někdo vidí podobně, nic jiného než Porta Pro mu nezbývá.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 11. 8. 2006 14:18

FaZZy píše:už 23let :D


/quote]


Pardon.. opraveno :)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 11. 8. 2006 14:24

All:

Ano, porad si melete tu svou ... ja prece nerikam, ze Porty jsou spatne sluchatka. Jen se mi nelibi ta "mlha", ktera se kolem nich vznasi.
Je skvele, a verim vam to, ze mezi mnou popisovane osoby nepatrite. Ja mam ale ze sveho okoli jine zkusenosti :/

Fazzy:

Pletu to sem, protoze se cele forum tak trochu takovym smerem rozjelo, jestli kvuli tomu nemuzes spat, tak se ti (jen a jen tobe) omlouvam za OT.
(Zkus si precist ostatni prispevky. Imho jsou to OT podobneho kalibru, tak nevim, kde je najednou problem ...)

Jersey:

Asi jste me spatne pochopil. V zadnem pripade neposuzuji sluchatka podle vzhledu ("v lepsim svetle" neznamena "lepe" po strance esteticke, ale "sympaticteji" ;) Doufam, ze jasno ). Priznavam, ze moje sympatie patri Sennheiseru (ostatne kazdy ma nejake) a trochu jsem se nechal unest, na druhou stranu ale znam lidi (a z tech jsem puvodne vychazel), kteri maji porty, bo sou "cool" a o nejakem Sennheiseru ani neslyseli (takze pada ono "vyhovovani", co se tyce zvuku.). Proste maji kossy, protoze uz se vyrabi x desitek let, maji dozivotni zaruku, supr zvuk, osobity design, atd, atd. (tyto duvody umi vyjmenovat rychlosti blesku, i kdyby je o pulnoci vzbudili ... )

Skromne si myslim, ze moje prispevky jsou smysluplne, i kdyz s nimi nesouhlasite... tak to ale obcas chodi :/ Pustil jsem se do trochu jine (uvahove) roviny, nez "jaky je nejlepsi mp3 player? E5 !" a "jake jsou nejlepsi sluchadla? porty !" tak typicke pro zive.cz ... omlouvam se, priste nebudu ...
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 11. 8. 2006 14:34

když jsem si vybíral já sluchátka tak jsem se nedíval na vzhled a bylo mi jedno zda jsem "in"("cool") nebo ne. Zajímala me hlavně kvalita zvuku. Vybral jsem si proty né proto že jak vypadají ale proto že se mi zamlouval jejich zvuk(mám rád bassy) a přemýšlel jsem i nas PX100(200). Není dobré soudit ostatní lidy jen kvůli pár "Cool maníku".
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 11. 8. 2006 14:46

Omlouvám se, za tu poznámku o smysluplnosti, zpočátku se mi zdálo, že jste prostě jen ten zarytý "Sennheiserista", jako jsou někteří "Kossáci" a že chcete jen rozpoutat názorovou válku.. Musím s Vámi souhlasit v tom, že existují tací, kdo si myslí, že Porty jsou nejlepší sluchátka světa a že lepší neexistují, ale také musím říci, že jsou i takoví lidé, kteří uznají, když má někdo např. PX100 na uších.. Já se mezi ně směle řadím a dokonce uvažuji o tom, že si zakoupím i Senny, spíš ale s uzavřeným systémem, proto jsem se tak ohradil proti Vašemu názoru, kdy je přirovnáváte k parfémům Boss a tvrdíte, že si je koupí člověk bez vkusu, ale s dostatečnými finančními prostředky. Jsou asi i tací, ale toto nemůžete tvrdit o každém a všechny házet do jednoho pytle..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 11. 8. 2006 15:02

Toho hazeni do jednoho pytle je mi lito, priznavam, ze tam je ;) Jinak souhlas.
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků