jaká in-ear sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jowi 10. 8. 2006 12:52

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu/zkušensoti: rozhuduji se mezi sony mdr-ex51 lp-n, sennheiser cx300, creative ep-630 a koss spark-plug. Nehledě na cenu, by mě zajímala kvalita zvuku, bohužel jsem neměla možnost si žádná z těch sluchátek vyzkoušet, tak se musím spolehnout zkušenosti ostatních. Hledám co nejvyváženější zvuk. Nechci nic co je přebasované na úkor středů a výšek, ani nic co basy neumí. Poslouchám všechny možné hudební styly - od minimalismu, folku přes emo,rock po punkrock a metal. Sháním je k přehravači stormblue a9. Můžete mi prosím nějak poradit?Děkuji T.
Jowi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 10. 8. 2006 15:18

Takze Kossy mozes hned vyciarknut. Basuju najlepsie, no na ukor vysok a stredov. Najlepsie vychadzaju pomerom kvalita/cena tie Creative EP-630, vela uzivatelov si ich pochvaluje. CX300 by mali byt s EP-630 velmi podobne, len su o dost drahsie. Osobne by som zobral Sony, no MDR-EX71SL. Su to prve sluchatka tohto druhu, su na trhu uz niekolko rokov a stale patria medzi najlepsie. Tie Senny ani Creative som na vlastne usi nepocul, no tieto Sony hraju paradne, basy super, vysky a stredy zahraju tiez velmi dobre. Kedze cena nie je problem, urcite by som zobral tie Sony: http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S ... ONMDR-EX71
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 10. 8. 2006 16:00

Tak hentake sluchatka urcite naplno vyuzije.... Taketo rady mam najradsej....
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zara 10. 8. 2006 16:09

uved duvody, proc by je nevyuzila.
Samozrejme pro socky to neni.
zara
Junior

Odeslat příspěvekod Jowi 10. 8. 2006 16:23

Ad ty sony... docela se mi líbí, ale párkrát jsem narazila na to, že si lidi stěžovali, že jsou špatně technicky řešený a že se jim trhá pokrývka kabelu a že se to často ani nedá vyreklamovat... nějaké zkušenosti s tímto?
O kossech slýchám 2 názory: 1) jsou to ty nejlepší špunty(mimo shure atp., které považuju za pro mě příliš drahé - když si chci něco poslechnout pořádně pustím si to doma na soustavě) nebo názor 2) jsou strašně přebasované, středy a výšky na nic a ten zvuk se může líbit jenom tomu, kdo se v tom nevyzná nebo poslouchá trance. Co si o tom myslíte vy?
Na creative potkávám celkem kladné ohlasy...
A o Sennech jsem toho moc neviděla... jenom několik testů, kde skončili pod kossákama... nevím nakolik byly objektivní
Těžký si vybrat, když si to jeden nemůže ozkoušet... nebo víte o nějakém obchodě v Praze, kde i tenhle typ sluchátek nechají vyzkoušet?
Ď, T.
Jowi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jowi 10. 8. 2006 16:25

ještě poznámka... přijde mi zbytečný kupovat sluchátka, která jsou dražší a pravděpodobně i kvalitnější než sám přehravač... tím nechci do nikoho rejpat navíc třeba se pletu:)
Jowi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 10. 8. 2006 19:24

zara píše:uved duvody, proc by je nevyuzila.
Samozrejme pro socky to neni.

Pretoze ich chce k prehravacu a naco by jej boli k prehravacu sluchatka, ktore stoja viac jak cely prehravac a vonku ich kvalitu aj tak naplno nevyuzije. K prehravacu by som kupil sluchatka za max 4tis. a na domace pouzitie je takyto typ sluchatok zbytocny. Su to velmi dobre sluchatka, no ja by som si ich v zivote nekupil (hoci mam v izbe zostavu za vyse 50tis a v PC zvukovku M-Audio Audiophile)...

2 Jowi: To so Sony je pravda, clovek musi narazit na kvalitny kus, alebo sa o ne velmi dobre starat. Mne zatial funguju, no uz som vyhodil 3 sluchatka Sony, co ma nakoniec donutilo siahnut po Koss Porta Pro. A k tym Kossom: priklanam sa k nazoru cislo 2, to, ze su to najlepsie spunty musia tvrdit len ludia, co su bud hluchi, alebo ine sluchatka nepoculi.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jowi 10. 8. 2006 20:25

jj... takže mi zatím z toho nejlépe vychází ty senny... co myslíte? i když jsou cenově asi trošku nadsazené a doplácí se na značku...
mmch taky jsem někde na zahraničních diskusních fórech narazila na názor, že tyhle senny a creative ep-630 prý hrají skoro stejně a používají i stejné technologie... tak nevím, kdyby to byla pravda, tak není důvod váhat... na druhou stranu tomu zase moc nevěřím
Jowi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Setet 10. 8. 2006 20:30

Pouzivam Sony. Kvalita zvuku je supeeeer. Zial kpil som si biele a tak to teraz aj tak vyzera. Kablik je cely sivy a neda sa to umyt resp da, no potom to chyta este viacej spinu. A ten kablik je nejaky suvix. Guma uz ma v sebe zarezy a tak.... Mozno cierne by boli lepsie
GSM : gsmhosting.com
PC: pcforum.sk , forum.zive.cz
Setet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mapupsa 10. 8. 2006 20:36

Podobný "problém" jsem nedávno řešil i já. Viz thread http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=33365 . Z mého podpisu už možná tušíš, které vyhrály :) .

Creativy=Senny: Prý jsou stejné, mají jenom trošku odlišné kabely (zlatý x stříbrný jack, jack do I x L, symetrický x asymetrický kabel). Jsem stejného názoru, tudíž že i hrají stejně (Senny jsem neslyšel), jenom Senny jsou prostě dražší kvůli značce. Na druhou stranu nějaký člověk je zkoušel oboje a prý Creativy hrají hůř - odkaz na to je někde ve výše uvedeném dredu.

Kossy bych si nekoupil kvůli nadměrným basům a té pěně - ta se mi ze začátku líbila, ale zdá se, že gumy poslouží stejně dobře a snáz se vsazují do ucha.

Tak přeji šťastný výběr! 8)
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 11. 8. 2006 08:41

Ještě se dají sehnat tydle od Future Sonics za velmi slušnou cenu:
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 9&level=59

Jinak, ve světě se za běžné IEM považují kousky za stovky USD (Etymotic, Weston, UE, FS). Ty KOSSy a Senny jsou trošičku "šidítka" (o číňanech ani nemluvě). Zase poměrně málo lidí je ochotno dát za tak mrňavý sluchátka deset litrů (u nás skoro nikdo). Ale ta možnost tady je! ;o)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b!ologic 12. 8. 2006 13:51

pHp píše:Ještě se dají sehnat tydle od Future Sonics za velmi slušnou cenu:
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 9&level=59
=/quote]


A ty jsi mel moznost je slyset? Dost by me zajimalo jak hrajou, ponevadz si uz delsi dobu chci koupit nejaky IEM a byl jsem rozhodnut pro etymotic er-6i. Myslis ze bude kvalita zvuku srovnatelna?
b!ologic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 14. 8. 2006 08:39

Jistě, mám je kousek od sebe. Zvuk mě přijde vcelku přirozený, žádné úžasné dunění či zvonivé výšky se ale nekonají. Ale u těhlech sluchátek jsou názory extrémně individuální. Já navíc v uších nesnáším ani pecky.

Pokud bys ale sehnal Ety za 1500 tak je určitě ber (nemáš-li problém se zárukou a náhr. díly).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b!ologic 15. 8. 2006 10:27

Tak jsem se rozhodnul koupit sy ty IE3, ponevadz jsem je nasel jeste za nizsi cenu zde.

Zaroven jsem ale nasel i tento novy model IE4, ktery se vsak bohuzel dodava jen se silikonovymi nastavci a navic mi silne pripomina model cx300.
b!ologic
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků