Koss Porta Pro vs. AKG 26 P

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LuKoCH 1. 10. 2006 10:17

anio: Odzkouším.
Takový to tunelování jak si tam popisoval-to znám z mých sluchátek na PC a je mě to docela nepříjemný

Uvidím zítra na Starce.
LuKoCH
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaem 1. 10. 2006 10:19

jednoznacne radim koss. a na http://www.megafoto.cz ich kupis este lacnejsie, ako akg.
Carpe diem
HP Compaq nx5000, HP Compaq nx9420, iPaq rx3715
Jaem
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 1. 10. 2006 10:28

To rozhodne ne, ale i tak diky :D
Jasne ze bych Porty kupoval na Megafoto, tam to kupoval aji Fazzy, ze jo ?!? :D
Porta Pro - i s poštovným 1300Kč
AKG - rovný 1000Kč s osobním odběrem
LuKoCH
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 1. 10. 2006 10:46

ee já si je nechal dovézt z německa :wink: vyšlo mě to o dost laciněji než přes obchod. Jinak jsem Porty zkoušel i na jiných přehrávačích iRiver t10, SENCOR SFP 3540 a hlasitost bylo dostatečná.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 1. 10. 2006 10:53

Jo z nemecka to vyjde tak na 800,-
LuKoCH
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 2. 10. 2006 17:17

Dneska jsem teda zašel do obchodu na Rokycanové v Brně, tam kde pracuje pHp.
Děkuji mu za ochotu a možnost si vyzkoušet sluchátka.
No napsal bych to asi takhle:

Koss Porta Pro:
Čekal jsem od nich víc. Nějaký ten měsíc o nich čtu jak se perfektně hodí na rock, punkrock, metal atd... Mě vynikali spíše v moderní hudbě. Bassy měly to jo. Vzhledem jsou moc pěkný, ale Comfort Zone není takovej jak jsem si ho představoval. Hráli v místnosti docela dobře, nevím jaký by to bylo venku. S Custom EQ uplně vše naplno tedy hráli o docela dost hlasitěji a používal bych to na ven. Na hlavě sedí bombově.
Nejsem z nich uplně zklamaný, ale potvrdilo se mi to co se všude píše a co mi říkal i pHp. Sluchátka nasazujete na sovje uši a jedině vy to dokážete posoudit. Vliv na to mělo i to, že jsem do obchodu vlezl s blbou náladou (něco mě nevyšlo) a že jsem přebassovanej..bassy slyším denně a furt

AKG 26 P:
Bassově jsou na tom líp než Porty. Na hlavě sedí docela dobře. Mají ale takový zvláštní přízvuk. Nevím jak bych to popsal a nebo k čemu to přirovnal, ale podle mě kdo slyšel, tak ví o čem mluvím. Jinak s tím tlumením zvuku na tom budou dobře, ale zase na úkor toho by mě boleli uši, protože jak pHp říkal, mají velkou citlivost a v kombinací s tím přízvukem by mě to nedělalo dobře.

Zkoušel jsem ještě jakýsi lepší AKG, byli docela dobrý, ale nekoupil bych si je .... :D
Na uších jsem ještě měl PX100, ty mě vůbec nesedly, KSC/75 -stojí za 300,- ale za těch našich 900,- ani ne.

Tak vůbec nevím jaký sluchátka vzít....
LuKoCH
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xemiq 2. 10. 2006 17:34

A co ti nesadlo na tych PX 100?
Skus si este zohnat nejake kvalitnejsie spunty,ak chces.. Niektore z tych drahsich,sa zvukovo takmer dorovnavaju tym,co si pocuval..
I`m not like them,but I can pretend..
Xemiq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 2. 10. 2006 17:39

PX100 na mě hráli příliš potichu a z toho jejich projevu jsem nevyslyšel moc bassů. A silné bassy od drahých sluchátek očekávám...
Je to můj názor....to se musí vyzkoušet
LuKoCH
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 2. 10. 2006 17:56

Xemiq píše:A co ti nesadlo na tych PX 100?
Skus si este zohnat nejake kvalitnejsie spunty,ak chces.. Niektore z tych drahsich,sa zvukovo takmer dorovnavaju tym,co si pocuval..

a já bych mohl stejně co ti nesedlo na Porta pro!! Každý slyší a vnímá hudbu jinak. Jen a jen na něm je co si koupí konec konců on musí být spokojený.

jinak platí moudro pod čarou
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 2. 10. 2006 17:58

LuKoCH píše:A silné bassy od drahých sluchátek očekávám...
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 2. 10. 2006 18:06

FaZZy píše:
Xemiq píše:A co ti nesadlo na tych PX 100?
Skus si este zohnat nejake kvalitnejsie spunty,ak chces.. Niektore z tych drahsich,sa zvukovo takmer dorovnavaju tym,co si pocuval..

a já bych mohl stejně co ti nesedlo na Porta pro!! Každý slyší a vnímá hudbu jinak. Jen a jen na něm je co si koupí konec konců on musí být spokojený.

jinak platí moudro pod čarouo/quote]

Jo tohle jsem čekal :D Porta se mě líbili, jenom na tom měl zásluhu přehrávač a blbej den..... Nechám si to projít hlavou..
LuKoCH
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 2. 10. 2006 18:16

LuKoCH ten předchozí přízpěvek nebyl směrovaný na tebe!! Já jsem chtěl jen říct že je zbytečné "napadat" člověka vybýrajícího sluchátka stím proč se mu nelíbí ty nebo ony sluchátka. Je to jen tvoje věc co si koupíš. (stejně ať si koupíš co chceš beztak budeš litovat :lol:)
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 2. 10. 2006 18:22

FaZZy: aha, ale podle mě se v duchu stejně divíš proč mě nesedli :D
Nejspíš poprosím někoho aby mě dovezl Porty z německa.

Mě se Porty strašně líbí, toužím po nich jak dlouho, bral bych je už z tohoto pohledu. Z toho dnešního pohledu byli mezi těma co jsem zkoušel nejlepší.
ALe rád bych taky vyzkoušel špunty Creative EP-630 nebo Kossy Park Plugy, i když špunty nemám rád.
LuKoCH
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 2. 10. 2006 18:28

LuKoCH: ale nedivím já jsem z nich nebyl zprvu taky natšen ale oblíbyl jsem si je
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anio 2. 10. 2006 18:51

mám osobně Porty, nedám na ně dopustit, pro mě přebasovaný nejsou, je to akorát, nejhlubší basy chybí, PX100 je zahrají dokonce lépe. PX100ky, co jsem mohl slyšet, měli v dané cenové kategorii nejpřirozenější a nejpříjemnější zvuk. Kdyby měli PX100 lepší kvalitu materiálu a konstrukci a samozřejmě DZ, není lepší volby, aspoň pro mě.
anio
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků