špičkove sluchadla, rozdiel medzi KOSS The Plug a Spark Plug

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod janci2 19. 11. 2006 17:20

vie niekto poradit aky je rozdiel medzi sluchadlami KOSS The Plug a
KOSS Spark Plug ?
http://www.tichepc.sk/products.php?ca_id=46&sc_id=227&filter_prod=287


// decried - upraveny nazov threadu.
janci2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 19. 11. 2006 17:28

iba v dizajne a materiale pouzitom na tie penove nadstavce... jeden z nich ma tie penove nadstavce okrem ineho vacsie...

SparkPlugy su novsie, Plugy sa uz tusim ani nevyrabaju, ani nepredavaju...

ak sa niekomu pokazia Plugy, v ramci dozivotnej zaruky ich vymienaju za SparkPlugy...

// tusim Plugy maju v dodavke viac tych penovych nadstavcov a tusim aj rozne velkosti... ja mam SparkPlug, v dodavke boli dva pary rovnako velkych nadstavcov, nove sa daju objednat, ale vraj sa daju namiesto povodnych nadstavcov pouzit hocktore bezpecnostne stuple do usi, ak si do nich urobite dierku
Naposledy upravil THeBaNDiT dne 19. 11. 2006 17:31, celkově upraveno 1
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 19. 11. 2006 17:29

Aj ked mám KOSS velmy rád ,mám od nich troje sluchátok .
KOSS Spark Plug by som medzi špičku určite nezaradil .Prejdi si forum o špuntoch je kopa threadov.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 19. 11. 2006 17:37

metla

ak uz tak pises, tak napis, ze by si k spicke nezaradil Plug/SparkPlug, inac by si niekto mohol mysliet, ze Plug su lepsie... ;)

ja naopak SparkPlugy (resp. Plugy) povazujem za spicku vo svojej cenovej kategorii... existuju aj lepsie a drahsie, a existuju aj lacnejsie a horsie... ale kazdy ma ine usi a ine naroky (a penazenku)

kto hlada okolim neruseny posluch kvalitneho (po nastaveni EQ) zvuku s dostatkom basov, (Spark)Plug je to prave...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 19. 11. 2006 17:45

Mám 10 rokov staré špunty Panasonic stály 2000.- a hrajú o triedu lepšie ako KOSS Spark Plug .Čakal som že o 10 rokov modernejšie sluchátka a ešte k tomu KOSSY budú hrať ovela lepšie ako vykopávky Panasonic .
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yaroslaf 19. 11. 2006 18:07

Ten název tématu je fakt mimo mísu... KOSS jsou dobrá sluchátka, ale plugy a špičková? :shock:
yaroslaf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zara 19. 11. 2006 18:42

taky nechapu
zara
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 19. 11. 2006 19:14

dobre, vybral trosku emotivny nazov, asi ich pocul a urobili na neho dojem... ;)

mal sice tam napisat "aky je rozdiel medzi Plug a SparkPlug?", ale uz som mu odpovedal, a ak k tomu nikto nic dalsie nema, navrhujem diskusiu ukoncit :-B
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 19. 11. 2006 20:14

hm když někdo řekne špičková sluchátka tak si vybavím Shure E5c :lol:
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 11. 2006 20:35

Hmm, tak to já tedy sluchátka firmy Stax. Je vidět, že máme každý jinak položenou laťku :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 19. 11. 2006 21:20

yaroslaf píše:Ten název tématu je fakt mimo mísu... KOSS jsou dobrá sluchátka, ale plugy a špičková? :shock:o/quote]


Plugy a špičkové? A věříš, že i plugy mohou mít vážně skvělý zvuk? Sice si musíš trochu připlatit, ale za ty výhody, které plugy nabízejí oproti jiným typům sluchátek, to stojí.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod gaminn 19. 11. 2006 21:22

FaZZy píše:hm když někdo řekne špičková sluchátka tak si vybavím Shure E5c :lol:l/quote]


Ze špuntů, které se běžně prodávají v obchodech, si vybavím Ultimate Ears super.fi 5 Pro - prý hrají srovnatelně s tímto high-endem Shure, za neporovnatelně nižší cenu (podotýkám "prý").
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 11. 2006 22:16

gaminn píše:
Ze špuntů, které se běžně prodávají v obchodech, si vybavím Ultimate Ears super.fi 5 Pro - prý hrají srovnatelně s tímto high-endem Shure, za neporovnatelně nižší cenu (podotýkám "prý").p/quote]


Promiňte mi malinké OT, ale chtěl bych se zeptat jak hodnotíte ty Ultimate Ears super.fi 5 Pro, pokud je tedy už máte. Popřípadě jak si vedou oproti konkurenci, nemyslím tím jiné špunty, ale jestli se mohou utkat i například se sluchátky jiné konstrukce. Nemusíte mi samozřejmě vysvětlovat, že bude reprodukce malinko jiná, jen mě zajímá Váš pocit, názor a hodnocení, popřípadě i rozdíly oproti konkrétnímu modelu.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 19. 11. 2006 22:27

radši si trošku připlatit za KOSS Porta Pro ... rozdíl je přímo brutální !
Naposledy upravil Fuck8r dne 19. 11. 2006 22:54, celkově upraveno 1
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 19. 11. 2006 22:45

Odpovím stejně, jako nedávno (jak jinak také) - nemám možnost porovnávat s jinými sluchátky, nikdy jsem žádná kvalitní nevlastnil, hudbu jsem vždy poslouchal na domácí reprosoustavě a i další moje poslechové zkušenosti jsou jedině z reprosoustav. S klidným svědomím ale mohu říct, že tato sluchátka mají výborný zvuk celkem v pohodě porážející moji sestavu. Ač bych normálně hledal negativa sluchátek na spodních kmitočtech, tato mají v této části spektra naprosto skvělý a přesný přednes. Přijde mi, že zvuk není tak slitý, jednotlivé nástroje lze mnohem lépe lokalizovat. Kde bych možná trochu přidal, jsou vyšší frekvence, detailů by mohlo být více. Ale to už stejně za pár let neuslyším, takže to je jedno :D

Je celkem dost těžké sluchátka hodnotit, pokud jsem žádná jiná kvalitní neslyšel, ale, jak jsem psal, srovnávám s aparaturou za několik desítek tisíc a tady sluchátka vítězí. Je jasné, že za stejnou cenu si člověk jistě může pořídit lépe hrající klasická uzavřená sluchátka, ale to by pro mě osobně znamenalo dvě velké nevýhody - (ne)mobilnost a horší útlum okolního zvuku.

Jinak byc chtěl říct, aby mě nikdo nebral až tak vážně, protože jsem majitelem těchto sluchátek a to by bylo, abych si věc, kterou koupím, nevychválil :D Doporučuji spíše přečíst různé recenze na internetu, je jich celkem dost, podle nich jsem se řídil.
gaminn
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků