Vyber medzi sluchatkami Koss Porta PRO a Sennheiser OMX90 VC

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gallea 22. 11. 2006 17:03

Ahoj,
velmi sa do toho nevyznam, tak by som sa chcel spytat na vas nazor na tieto sluchatka. Pocuvam prevazne rock, metal, punk etc. tak ci by ste mi prosim mohli odporucit ktore su lepsie. Pozeral som si parametre oboch sluchatiek a chcel by som sa spytat ci je velky rozdiel medzi citlivostou 101dB/mW a citlivostou sennheiser 116 dB/mW , respektive skreslenie 0.2% Koss a 0.1% Sennheiser?
Hlavne mi ide o to aby sluchatka hrali dost nahlas a aby boli aspon minimalne odizolovane od okolia. Cital som, ze Sennheiser su lepsie na rockovu hudbu, potom zase, ze Koss su lepsie a pri nich ma aj dozivotna zaruka zlakala, tak som v pomykove :D
Ak by ste mali nejaky lepsi typ do 2200sk tak by ma tiez potesilo. Len nechcem plugy. Dakujem :)
gallea
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 22. 11. 2006 17:12

Na parametry moc nehled ,hled na kvalitu zvuku. ALe kvalita zvuku je silne subjektivni kazdy zvuk vnima trosku jinak, posloucha jinou hudbu proto ber nazory ve foru s velkou rezervou.
Zajdi do obchodu a obe sluchatka si poslechni a pak nakupuj. KOSS PORTA PRO ma vyhodu v lepsi cene(uz od cca 1000kc), dozivotni zaruce(fakt funguje) a rek bych i v lepsi ergonomii.

Ja posloucham rock a metal a doporucuji KOSS. Koss porta pro jsem poslouchal na hodne prehravacich a nikdy jsem nemel problem s hlasitosti.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dta 22. 11. 2006 17:19

Doporučoval bych se podívat na sluchátka Sennheiser PX 100 nebo PX 200.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod mickio 22. 11. 2006 17:20

Zastávám názor "když sluchátka, tak Philips".
Mám Philips HS820. Parametry mají obdobný jako tebou zmiňovaný, zvuk je super, a stojí asi třetinu. Kossy mě přijdou lichvářsky drahý. Na doživotní záruku se vybodni. Když je utopíš, tak ti na to přijdou, když ukroutíš šlauch, tak se ze záruky vyzujou, že je to běžný opotřebení - známe jak to chodí. Nic jinýho se ti na sluchátkách nepokazí. Aspoň u mě dycky skončily na tom, že se ukroutil kabel, nebo jsem je ztratil. MICK
mick
mickio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 22. 11. 2006 17:27

mickio píše: Kossy mě přijdou lichvářsky drahý. Na doživotní záruku se vybodni. Když je utopíš, tak ti na to přijdou, když ukroutíš šlauch, tak se ze záruky vyzujou, že je to běžný opotřebení - známe jak to chodí. /quote]

1. ta zaruka se vztahuje na jakekoliv poskozeni! Zaplatis jen manipulacni poplatek 200kc a sluchatka ti bud opravi nebo vymeni za novy a nepotrebujes ani doklad o koupi. Znamej je mel polamany nekolikrat lepeny, kabel tez byl poskozeny, uplne rozedrany molityny. A z reklamace se mu vratily prakticky nova sluchatka z puvodnich tam zbyl jen kovovy most jinak ostatni dily vymenily. A cet jsem i ze opravily sluchatka rozkousana od psa.

2. 1080kc se ti zda za KOSS PORTA PRO hodne. Tyto sluchatka se uz vyrabeji pres dvacet let a dotet se najde hodne malo konkurentu ktery by se jim vkalitou vyrovnali(dane cenove kategorii.
http://www.megafoto.cz/product_info.php ... ts_id=1792
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivanh 22. 11. 2006 17:34

Opravdu to skoro vypada, ze staci prinest snuru s konektorem :wink: a oni to vymeni.

Az takhle jednoduche to asi neni, ale opravdu se na nic nikdo nepta. A u drive koupenych kusu ta cena byla/je 150,-.

EDIT: a diky tomu, ze se vyrabeji uz tak dlouho, tak ta cena asi bude trochu nadsazena, ale jednou koupis a kdyz je neztratis, tak mas porad jako nove.
ivanh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gallea 22. 11. 2006 17:52

@kromec

Diky, nevies ako je to s tou zarukou? Treba ma potvrdenie o kupeni alebo staci iba zaslat sluchatka? Existuju take servisne strediska aj na SR?
Ja by som si ich vyskal, ale u nas take vymozenosti v sklepe nenajdes :) preto som sa chcel spytat takto na fore, i ked viem, ze dakto ma subjektivny nazor a dakto objektivny...
Este jedna otazka na to odizolovanie od okolia? Stacilo by mi aspon keby som nepocul ako spoluziacky v triede nahlas ohovaraju :wink:
gallea
Junior

Odeslat příspěvekod _eF_ 22. 11. 2006 18:01

No, senny px100 jsou okolo tisicovky a jsou konkurentem port pro...
Osobne mam dojem, ze px100 maj presnejsi zvuk, maj horsi izolaci od okoli...
Porty mi prijdou, ze si bassy vymejslej...
Namitku, ze px100 nemaj poradny bassy bych komentoval snad jen tim, ze je maj, ale jen tam, kde maj bejt..
Ta zaruka by mohla bejt silna vyhoda, ale stejne bych ty porty nechtel..
_eF_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 11. 2006 18:06

Porty si basy samozřejmě nevymýšlej (nepřidávaj tam kde nemaj) ... ale je to prostě nezvyklé že tak malá sluchadla umí zahrát tak živé, plné a hluboké basy ... rozhodně bych neřekl že přes ně je muzika přebasená a nepřirozená ...

poslouchám na nich : Jazz, Rock, Metal, Pop ...
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 22. 11. 2006 20:42

To je zde pořád dokola :-) Těžko bohužel poradíme, jak hrají, respektive, jak slyší Vaše ucho. Zde je možno poradit jen poslech, poslech, poslech. Pokud Vám nejsou příliš jasné technické údaje u sluchátek, hlavu si s tím příliš nelamte, z nich totiž horko těžko vyčtete, jak detailně, nezkresleně, ale i například hlasitě budou hrát. Ale abych Vám zde jen nepsal samé "nesmysly", tak tipy, která Vám dali mí kolegové jsou určitě velmi dobré. Koss portaPro, Sennheiser PX 100, popřípadě PX200 (uzavřená) jsou velmi vyvedená sluchátka, ale je třeba, abyste si je sám poslechl. Každá mají "svá". Sennheiser PX 100 vynikají čistou, detailní reprodukci. Koss portaPro nabízejí oproti PX 100 ještě navíc velmi přesně podanou basovou složku. Přesné, dynamické basy, jsou zde za tak málo peněz opravdu lahůdkou. PX200 mají uzavřenou ozvučnici, takže nabízejí lepší izolaci od okolí, projev podobný jako PX 100, ale díky uzavřené ozvučnici malinko lepší podání basů.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod pHp 23. 11. 2006 10:21

S výběrem je to možná "jednoduché": začít s požadavkem na izolaci. Pokud na ní trváš, zapomeň na KPP a PX100, podívej se na PX 200 a AKG K 26/27/81 - najdeš třeba tady:
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 3&level=40
A jestli něco fajnového, tak Audio-Technica ATH-ES5:
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 6&level=40
(ty jsou takové polouzavřené)
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gallea 24. 11. 2006 08:18

Ahoj, diky za rady. Pozdavaju sa mi tie Kossy a Audio Technica. Mohli by ste ich este trochu aj zkritizovat, co je na nich naopak negativne? Diky :)
gallea
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 24. 11. 2006 11:37

jen minusy:
K (predp. PPro): méně přirozený zvuk, více "zahuhlané", posazené do basů, zcela otevřené
A-T: hodně netradiční skoro ve všem, poměrně velký tlak na uši, nejsou úplně uzavřená, vyšší cena, skoro nikdo je nezná
Vše pouze můj osobní! názor.
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malcolmX 24. 11. 2006 11:53

Ne ze by na tom zalezelo, ale jednou mytus Porta Pro padne :-)
Audiotechnica neznam, ale z osobni zkusenosti bych urcite doporucil zminovane AKG.

Nemate nekdo zkusenosti s iGrado?
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 24. 11. 2006 12:26

pHp píše:jen minusy:
K (predp. PPro): méně přirozený zvuk, více "zahuhlané", posazené do basů, zcela otevřené
A-T: hodně netradiční skoro ve všem, poměrně velký tlak na uši, nejsou úplně uzavřená, vyšší cena, skoro nikdo je nezná
Vše pouze můj osobní! názor.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Další stránka