Špuntové sluchátka do max.500 kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Peťula 1. 12. 2006 13:24

Ahojky,chtěla bych poradit které sluchátka byste mi doporučili okolo 400,maximálně do 500kč.Koukala jsem na Sennheiser mx 450,Koss P/7 nebo Sony MDR-E 828LP.Máte s nimi někdo zkušenosti?Nebo poradíte mi nějaké kvalitní v této cenové relaci? :roll:
Určitě by to měly být pecky do uší.
Peťula
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 1. 12. 2006 13:31

Mám podobný problém... (když jsou PP moc velké)
Jinak, jde ti především o kvalitu poslechu, nebo o něco jiného?(předpokládám že 1. je správně)

Papírově mají Senny lepší rozsah, kdežto zase Kossy menší zkreslení...
Koupil bych asi Koss(nezaujatě:!:), protože Senny se mi nelíbí(Soňáky by se nedostali do výběru, jelikož jsem o nich nikde nic nenašel)
K Sennám je ale zase praktická krabička...(EDIT: Ke kossům taky)(zničil jsem za poslední měsíc troje špuntíky, jen nošením v kapse :!:)
Pokud by ti vyhovoval design Senheiserů, šel bych radši do nich(ale kossy sou stejně hezčí!)
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 1. 12. 2006 14:45

Vencos píše:Papírově mají Senny lepší rozsah, kdežto zase Kossy menší zkreslení...
Koupil bych asi Koss(nezaujatě:!:), protože Senny se mi nelíbí(Soňáky by se nedostali do výběru, jelikož jsem o nich nikde nic nenašel)n/quote]


Pokud koukáš na papírové údaje sluchátek a podle toho hodnotíš kvalitu zvuku, tak to nebude zřejmě úplně to pravé;) A pokud se snažíš vybírat sluchátka dle kvality zvuku a potom vybereš sluchátka, která se ti víc líbí, tak bysis měl ujasnit své požadavky.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 12. 2006 16:43

Naprosto souhlasím s gaminnem. Pokud koukáte na technické údaje, tak asi do této problematiky příliš nevidíte. Já se při výběru sluchátek snažil skloubit kvalitu zvuku se vzhledem. To jde někdy velmi těžko, jindy zae poměrně snadno. Je na každém, co preferuje. Pokud chce mít slečna sluchátka, která budou vypadat opravdu parádně a půjdou jí k barvě kabelky (samozřejmě nic ve zlém), tak si může vybírat podle vzhledu. Pokud chce ale kvalitní zvuk, je třeba sluchátka vybrat podle uší, ne podle barvy uší, ale podle toho, co a jak uši vnímají. Někomu vyhovuje více basů, jinému méně, atd. Sluchátka je třeba poslechnout a pak mezi nimi vybírat. A když natrefím na kousek, který mi vyhovuje po zvukové stránce a navíc se mi líbí i po stránce designu, jsem šťastný člověk a mám to, co jsem chtěl.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 1. 12. 2006 18:28

Velmi doporučuji připlatit na nějakých 500-600! Asi nejlepší klasické pecky jsou Sennheiser MX 500:
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 5&level=45
a AKG K 14 P:
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 7&level=45
Ušetřený kilo za levnější řešení je kilo velmi špatně ušetřený.

KOSSy z kvalitativního hlediska o 2 třídy níže. Ty jen kvůli záruce pro notorické likvidátory.

A prosím furt neplést pecky (earbud) se špunty (intraaural, IEM,...). Je v tom sec sakra velkej rozdíl! ;)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matus201 1. 12. 2006 21:03

a aky je rozdiel medzi peckami a spuntami? :mrgreen:
matus201
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod gaminn 1. 12. 2006 21:56

Pecky se narozdíl od špuntů nezávádějí přímo do zvukovodu a netvoří tak dohromady s bubínkem jakýsi uzavřený systém, tedy něco na způsob pístu.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Peťula 2. 12. 2006 06:29

Díky za rady.Samozřejmě se mi jedná o kvalitu zvuku a ne o vzhled.Na tom mi nějak nezáleží(kabelky nenosím :lol: )

Ty AKG K 14 P vypadají velice slušně.Máte je někdo?
Peťula
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 2. 12. 2006 07:34

tak s tema senama jsi uplne vedle ja je dostal ty sami k MP3 prehravaci a sice kvalita reprodukce dobra ale spracovani priserna po par tydnech odesel kabel jak nic stuhnul a zlamal se a taky meli kratkej kablik...ted mam naky levnejsi sony a kvalita spracovani je uplne jinde a zvuk taky dobrej...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skimpy 2. 12. 2006 11:22

Jersey píše:Naprosto souhlasím s gaminnem. Pokud koukáte na technické údaje, tak asi do této problematiky příliš nevidíte. Já se při výběru sluchátek snažil skloubit kvalitu zvuku se vzhledem. To jde někdy velmi těžko, jindy zae poměrně snadno. Je na každém, co preferuje. Pokud chce mít slečna sluchátka, která budou vypadat opravdu parádně a půjdou jí k barvě kabelky (samozřejmě nic ve zlém), tak si může vybírat podle vzhledu. Pokud chce ale kvalitní zvuk, je třeba sluchátka vybrat podle uší, ne podle barvy uší, ale podle toho, co a jak uši vnímají. Někomu vyhovuje více basů, jinému méně, atd. Sluchátka je třeba poslechnout a pak mezi nimi vybírat. A když natrefím na kousek, který mi vyhovuje po zvukové stránce a navíc se mi líbí i po stránce designu, jsem šťastný člověk a mám to, co jsem chtěl.p/quote]


A teď mi poraďte jak to mám zjistit, když špunty mi nikdo nenechá vyzkoušet???

Já koupil Sennheiser MX450.
Skimpy
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 2. 12. 2006 12:43

Máte pravdu, že sluchátka, která se zasouvají do ucha Vám z hygienických důvodů nedají zkusit, ale neříkejte, že nemáte ve svém okolí kamarády, kteří nepoužívají sluchátka. Pár jich určitě máte a zcela jistě všichni neposlouchají na těch samých, i když to taky není příliš hygienické, tak si myslím, že Vám je kamarád (pokud máte čisté uši :-) bez problémů půjčí.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skimpy 2. 12. 2006 13:39

Jersey píše:Máte pravdu, že sluchátka, která se zasouvají do ucha Vám z hygienických důvodů nedají zkusit, ale neříkejte, že nemáte ve svém okolí kamarády, kteří nepoužívají sluchátka. Pár jich určitě máte a zcela jistě všichni neposlouchají na těch samých, i když to taky není příliš hygienické, tak si myslím, že Vám je kamarád (pokud máte čisté uši :-) bez problémů půjčí.l/quote]


Ne nemám takové kamarády, kteří by vlastnili nějaké špunty. A myslím si, že v 70% případů nezbývá nic jiného než vybírat jen podle tech. parametrů nebo nějaké recenze. Poslední možnost vidím v dizkuzích, ale to jsou subjektivní názory.
Skimpy
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 2. 12. 2006 13:52

Promiňte mi, ale audiofil si zřejmě nepořídí pecky, to jen na okraj. Pokud nikdo ze známých nemá MP3 přehrávač a ani tedy žádná přenosná sluchátka, opravdu nezbývá než dát na rady ostatních. Víte ale, ono koukat na parametry opravdu nemá žádnou vypovídající hodnotu, malinko lepším prostředkem je již recenze, ale i tu je nutno brát s rezervou, ptž recenzentovy uši mohou slyšet malinko jinak, než ty Vaše. Já jinak zkrátka koupi ať už špuntů, či pecek nedoporučuji. Za prvé je tu onen rozporuplný názor na nebezpečnost pro sluch (pro někoho možná ale irelevantní faktor), za druhé přesně tento problém a to sice, že "musíte" víceméně koupit taková to sluchátka naslepo (nahlucho :-) ) a pak je tu pro mě nejdůležitější faktor a to sice kvalita reprodukce. Gaminn mi samozřejmě bude oponovat a v jeho případě to naprosto chápu, ale pohybujme se v relaci do tisíce korun. Zde sluchátka typu pecky, špunty naprosto převálcují sluchátka ať otevřené nebo uzavřené konstrukce typu Koss portaPro, Sennheiser PX 100, AKG K24,... Proto podle mě (člověka kladoucího důrazu na kvalitu reprodukce) nemá smysl kupovat pecky nebo špunty.

[edit] Ha, koukám, že jste svůj příspěvek poupravil :-)
Naposledy upravil Jersey II. dne 2. 12. 2006 17:20, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skimpy 2. 12. 2006 14:04

AD Jersey

To, že špunty nemohou konkurovat sluchátkům je snad každému jasné. Jedinou výhodu špuntů (pecek) vidím v jejich skladnosti a to byl důvod k jejich koupi. Jinak používám Porta Pro, které jsem teď koupil za 1150 kč. :-)
Skimpy
Junior

Odeslat příspěvekod astrokanec 2. 12. 2006 14:20

Vlastnim spunty Sennheiser cx300 cena cca 1200kc
spokojenost 100% kvalita zvuku je nepopsatelna, to se musi slyset :wink:
astrokanec
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků