Koss The Plug x Creative EP-630 x něco jiného?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 24. 12. 2006 22:19

Něco jsem si přečet, potřebuju ale trošku specifické věci, proto bych rád, kdyby ti, kdož mohou srovnávat, odpověděli na pár otázek:

1. Poslouchám metal, převážně na MPx220, mp3 256kbps průměr. nerad bych něco zahuhlaného, ale ani ne řvoucího. Pokud můžete soudit, které jsou vhodnější?

2. Která jsou pohodlnější? přeci jen bych se nerad štval s neustálým vyndaváním a zandaváním.

3. Která jsou víc zatlumená? Hraju na bicí, často s metronomem či skladbou puštěnou ve sluchátkách, a tudíž potřebuju slyšet více to, co je ve sluchadlech, než to, do čeho řežu. Tenhle bod je nejpodstatnější.

*něco jiného platí pro cenovou kategorii do 1000,- kč (plugg sluchadla).

díky moc za zkušenosti, kdož můžete srovnat i v jiných ohledech, napište taky, díky.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 24. 12. 2006 23:00

Tie plugy su rozhodne lepsia kúpa
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barbar 21 24. 12. 2006 23:11

ja mam kossy, su naozaj fajn, ale su dost prebasovane, na hip hop, techno je to fasa, ale takmer cokolvek ine musim stiahnut ekvalizerom, velmi dobre sedia v uchu, dost utlmia vsetky zvuky okolo,
neni to zla volba, zvlast ta dozivotna zaruka, mam velmi šikovne morske prasa s velkymi zubami....... :D o creativoch nic neviem.
barbar 21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 12. 2006 01:02

I já bych se klonil ke Koss The Plug, či Koss Spark Plug.

zvuk: Od těchto malých špuntů jsem nečekal žádné zázraky a také se žádné zázraky ani neděly, ale za 600Kč je to velmi dobrá koupě. Výšky jsou poměrně slušné, neagresivní, ale nejsou zastoupeny ve velké míře, zdají se mi i takové užší. V oblasti středů si sluchátka vedou ale podle mého ze všech frekvenčních pásem nejlépe, hrají poměrně přesně, lidským hlasům je rozumět a neztrácejí se v nahrávce. Basy, jak už jsme u sluchátek od firmy Koss zvyklý, jsou opět zastoupeny velmi hojně. Musím ale říct, že z těchto basů mě oproti basovému projevu portaPro po delší době začne dunět hlava. Celkově sluchátka hrají na můj vkus dost zkresleně (ale to je zřejmě zvykem na malinko lepší sluchátka, v nesrovnatelné cenové kategorii)

provedení: Je podle mého názoru průměrné. Sluchátka mají malinké kazy, jako nedoléhavost jednotlivých částí, nerovně nalepená samolepka nesoucí název zvučné firmy, atp. Ale závady to nejsou velké a když přihlédnu na cenu, musím je přehlížet. Přívodní kabel se mi zdá nešťastně slabý a myslím, že při častém používání by mohlo dojít k jeho poškození.

komfort nošení: Tak toto si asi bude muset zkusit každý sám. Já nejsem zvyklý na tuto konstrukci sluchátek, a proto mi to malinko vadí. Myslím ale, že je to jen o zvyku a po čase je nošení bez problémů. Pokud je nasadím, slyším velmi znatelně zeslabené okolí, velmi dobře izolují, pokud pustím hudbu, neslyším kolem sebe absolutně nic. Součástí balení jsou i náhradní molitánky.

závěr: Slušný zvuk, průměrné provedení, ale doživotní záruka. Musím říct, že za ty peníze dobrá koupě a dal bych před Creative přednost jim.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 12. 2006 12:44

fajn, jen jste mne utvrdili v přesvědčení. :) ještě jedna otázečka, nedokážu si příliš představit, jakým způsobem je ke sluchátkům uchycená ta hmota, která má izolační funkci - nehrozí, aby mi zůstala v uchu? :D
síla kablíku by při doživotní záruce neměl být velký problém, ne? kabel bez vnějšího poškození by měli reklamovat. navíc, jsem zvyklej nosit na tu motorolu redukci, která je dosti křehká (mám ji už podruhé, páč té první se ten drát vesele zlomil), takže nechávám kablům volnost a necpu je do kapes.
Bobroněnko
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 12. 2006 17:28

Pokud máte na mysli ty molitánky, tak ty jsou tam jen nasazené, ale nebál bych se, že by Vám zůstaly v uchu, při nejhorším to jistí ušní lékař :D Ne, to byl jen vtip, toto bych viděl jako nejmenší problém. Ano, kablík je sice slabý, ale doživotní záruka na jakékoli poškození to jistí.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod danr 25. 12. 2006 17:40

Koss Spark Plug na P*xmanii za 377Kc.Cesti prodejci vcetne internetovych at jdou ze svyma 900Kc do pr****...
danr
Junior

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 26. 12. 2006 16:29

co Sennheiser CX300? viděl jsem názory, že až na kabel a konektor jsou totožné s Creativy, ale i názory, že Sennheisery maj mírně naddimenzovaná určitá spektra a tudíž hrajou o cosi lépe...
Bobroněnko
Junior

Odeslat příspěvekod kokos 26. 12. 2006 22:42

ja bych volil creative... plugy umi jen basy... jersey ti tu doporucuje kossy a pritom je velkym odpurcem spuntu:-P ep-630 jsou doporucovany treba i chipem atd... a pokud se podivas na starsi debaty na stejne tema, tak vzdycky vyhraly creative... nevim co se to tu tedka seslo za lidi, ze ti doporucujou to horsi;)
is it nut? no, it is coconut!
kokos
Junior

Odeslat příspěvekod sm0ker 26. 12. 2006 22:48

MAm tie creativy a som spokojny.Za tu cenu mi uplne stacia.Tie sennheiser CX300 su moc drahe a to len koli znacke.
sm0ker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 26. 12. 2006 23:15

kokos píše:ja bych volil creative... plugy umi jen basy... jersey ti tu doporucuje kossy a pritom je velkym odpurcem spuntu:-P ep-630 jsou doporucovany treba i chipem atd... a pokud se podivas na starsi debaty na stejne tema, tak vzdycky vyhraly creative... nevim co se to tu tedka seslo za lidi, ze ti doporucujou to horsi;)

No toto bych mohl brát jako útok na moji osobu :D Pravda je, že jsem odpůrcem špuntů a EP-630 jsem slyšel jen krátce, ale toto je prostě můj subjektivní názor. Nikomu nic nenutím a ani netvrdím, že ta, či ta jsou lepší či horší, jen říkám, co bych si vybral já. No vybral, já bych si samozřejmě nevybral ani jedny :D , ale pokud bych musel, tak si vemu Koss The Plug, nelze říct, že jsou lepší či horší, ale prostě hrají jinaknež ty Creative. Jak jsem je slyšel, jsem popsal výše. Také to nebylo žádné dlouhé testování. U špuntů je problém si je zkusit, možná i proto je nemám rád.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod kokos 26. 12. 2006 23:41

no ja svoje spunty nikomu nepujcuju:) toe dalsi vyhoda- nemusis se o sluchatka s nikym delit, pze vetsinou ani nikdo nechce:D ja mam spunty rad, protoze mi umoznuji prochazet se po meste, poslouhcat hudbu v dobre kvalite a nemit pri tom na hlave zasrane velke sluchatka:)
kokos
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 26. 12. 2006 23:55

Hlavní je, když je člověk spokojenej. Pokud vyhovují špunty, proč ne. Ale tvrdit, že ty a ty jsou lepší není jednoduché, každý máme jinak citlivé ucho a slyšíme různě, proto u Vás vyhrávají třeba EP-630, u mě zase The Plug, pokud je tedy mám srovnat. A k té dobré kvalitě.. Mno, tady se asi sluší říct, za ty peníze, v dobré kvalitě :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod kokos 27. 12. 2006 00:14

no ja zas nejaky prehnany audiofil nejsem a tech osm stovek vrazenych do sluchatek mi pripada az az:))
kokos
Junior

Odeslat příspěvekod thoosah 27. 12. 2006 13:21

No, taky mam ty creativy ep-630 a jsem az podiveny, jake vysky dokazou vyloudit :) neztraci kvalitu reprodukce ani na vyssich hlasitostech a bassy a stredy jsou taky dobre :) tady plati, ze i se malyma spuntikama se da hrat velke divadlo :)
(¯`·.(¯`·.(¯`·.thoosah.·´¯).·´¯).·´¯)
thoosah
Junior

Další stránka