rozdíl koss porta pro a emgeton porta pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 24. 1. 2007 15:38

Lolita
Originální portaPro mají kvalitní magnet (slitina bóru, neodymu) a lehkou cívku uloženou ve vakuu, díky tomu a samozřejmě mnoha dalším faktorům mají sluchátka nízké zkreslení a velmi dobrý frekvenční roszah. To nebude zase tak levné, proto je cena logicky dražší než u portaCult, kde budou tyto věci malinko "ošizeny"..

OT: Za co je to poslední varování? Celkem se mi to líbí, tak že bych to taky opatřil :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lolita 24. 1. 2007 16:26

Ale, snazil sem se nekomu vysvetlit, ze je vhodne odpovidat na dotaz a nebo nepsat vubec a ne psat to co se mu chce.

A tomu s tema reprackama uverim az nekdo ukaze fotky repracku co sou v pobou a bude na nich jiny oznacenni nebo budou proste jiny.
Lolita
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 24. 1. 2007 19:42

Tomu uvnitř se neříká repráčky, ale měniče (dynamické), to jen na okraj.. Jinak ani fotka obou měničů nemusí říci vůbec nic, na pohled mohou být stejné, ale rozdíl bude v použitých materiálech. Za týden budu mít k dispozici portaCult, tak je nafotím a potechnické i zvukové stránce srovnám.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tudlik 24. 1. 2007 20:00

tak mam doma porta cult na vyzkouseni od kamarada. zitra budu mit i porta pro.
nehraji uplne spatne ale neco mi v tom zvuku chybi. pri normalnim ekvalizeru mi tam chybi stosku vyraznejsi stredy a ty vysky se mi zdaji taky krapet osizene ale je to muj subujektivni nazor.
Nejhorsi je ale zpracovani - vypadaji jak kdybych je donesl z trznice - opravdu levne plasty a ten stribrny prouzek je tam nastrikany blbe a nejakou podivnou barvou - urcite se to hned sedre. Proste vypadaji dost chatrne. Podle me i ten most z plechu je jiny, kdyz sem pred necelym mesicem drzel porta pro v ruce tak se mi zdaly bytelnejsi (ikdyz je mel kamarad uz dost jete...)
nevim co vice dodat. jeste si chcu sehnat px100 a porovnat (mel sem je jednou na usich a ten zvuk se mi zdal vyrovnanejsi)
jinak poslouchal sem to na emgetonu x3 cult - nastaveni normal (se zvyraznenim basu je to uz neposlouchatelne...)
tudlik
Junior

Odeslat příspěvekod Lolita 24. 1. 2007 20:03

Jersey II. píše:Tomu uvnitř se neříká repráčky, ale měniče (dynamické), to jen na okraj.. Jinak ani fotka obou měničů nemusí říci vůbec nic, na pohled mohou být stejné, ale rozdíl bude v použitých materiálech. Za týden budu mít k dispozici portaCult, tak je nafotím a potechnické i zvukové stránce srovnám.i/quote]
Samozrejme vim, ze se tomu rika menice, ale je mi to putna.

Jinak az to bude nafoceny tak treba uverim.

A vzhledem tomu ze docela vim jak funguje takova oem vyroba, tak by emgeton musel dost brutalne setrit aby nechal vyrbat sitovnejsi sluchatka ...
Lolita
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matth33w 24. 1. 2007 21:56

este se vratim k te zarucni dobe je na 24 mesicu....
PC: AMD Athlon II X2 250, Gigabyte GA-MA770T-UD3P, Kingston 4GB 1333MHz, Gainward GTS250 512MB DDR3
Notebook: Toshiba Satelite Pro U400
Mobil: Xperia Mini
matth33w
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tudlik 24. 1. 2007 22:22

mozna zalezi jestli koupis sluchatka s prehravacem nebo jen tak. s prehravacem kazdopadne nemas narok na dozivotni zaruku. nicmene po nejake dobe poslouchani (asi 3 hodiny me z tech sluchatek zacala bolet hlava. nevim proc a pritom sem nemel basy urcite vystelovane - prave naopak, zda se mi ze ten zvuk zastreny, jak uz sem psal vyse porovnavam to s peckam sony mdr31, ktere uz maji nejaky ten patek za sebou. No sem celkem rad ze to nejsou me sluchatka,ale na druhou stranu kdyz je clovek koupi s emgeton x3cult 1GB za cenu 1900 kc tak to neni zadna tragedie.
tudlik
Junior

Odeslat příspěvekod jonathanio 25. 1. 2007 05:29

tudlik píše:mozna zalezi jestli koupis sluchatka s prehravacem nebo jen tak. s prehravacem kazdopadne nemas narok na dozivotni zaruku.

Jak v servisu poznaji, jestli jsi je koupil samostatne nebo dostal k prehravaci? Zadnou dokumentaci k vymene nepotrebujes :)
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jaem 26. 1. 2007 10:13

Poziadal som firmu koss o oficialnu odpoved, ci sluchatka, alebo akykolvek ich komponent vyraba firma koss. A tu je oficialny verdikt: "produkt Emgeton Porta Cult je falzifikat a zo strany KOSS uz bolo poziadane o stiahnutie z trhu. Tento produkt ani casti vzrobku nie su vyrobkom znacky KOSS"
dalsi komentar nie je potrebny...
Carpe diem
HP Compaq nx5000, HP Compaq nx9420, iPaq rx3715
Jaem
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 26. 1. 2007 10:53

to je hodně zajímavá informace...
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
portaProfesionál
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bohdan 27. 2. 2007 13:08

Náhodou jsem narazil na toto fórum - dovolte abych jako zástupce dovozce firmy KOSS do ČR přidal pár poznámek. Sluchátka Emgeton Porta Cult nejsou v žádném případě výrobkem firmy KOSS jak někteří prodejci tvrdí, nýbrž jen napodobeninou, se kterou nemá KOSS nic společného a která by se na trhu již neměla objevovat. V Porta Cult nejsou použity žádné originální díly KOSS. Z tohoto důvodu na ně také logicky neposkytuje firma KOSS žádný servis ani záruku. V případě potřeby informací mne klidně kontaktujte e-mailem. Tento příspěvek není myšlen jako reklama, spíše jako oficielní vyjádření dovozce, založené na informacích přímo od firmy KOSS. Bohdan Baďura - Eurostar Ostrava s.r.o. ( badura@eurostar-ostrava.cz ) .
Bohdan
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků