Kvalitní sluchátka k PC...JAKÁ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod descent 2. 2. 2007 14:01

Jaké dost kvalitní sluchátka koupit k PC?
Cena nerozhoduje...
Zvukovka X-fi. Poslech: mp3, ogg (kvalita 256-320).
Naposledy upravil descent dne 2. 2. 2007 14:57, celkově upraveno 2
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod al.ish 2. 2. 2007 14:31

A jsem zase u toho. Co takhle uvest trochu vice podrobnosti - k cemu to ma slouzit (hudba, hry), kolik na to mas penez, apod.
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod descent 2. 2. 2007 14:41

al.ish píše:A jsem zase u toho. Co takhle uvest trochu vice podrobnosti - k cemu to ma slouzit (hudba, hry), kolik na to mas penez, apod.

Hudba, hlavně hudba. Peněz mám kolik bude třeba :wink:
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kromec 2. 2. 2007 14:45

Jak mas kvalitni zvukovku a v jake kvalite poslouchas mp3. CHces aby mely mikrofon?
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod al.ish 2. 2. 2007 14:45

Hudba v jakem formatu - komprimovana nebo loriginalni CD (eventualne bezztratova)?
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod descent 2. 2. 2007 14:50

kromec píše:Jak mas kvalitni zvukovku a v jake kvalite poslouchas mp3. CHces aby mely mikrofon?

Mám X-fi. Kvalita mp3 256-320. A OGGy podobně. Bez mikrofonu.
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod descent 2. 2. 2007 14:51

al.ish píše:Hudba v jakem formatu - komprimovana nebo loriginalni CD (eventualne bezztratova)?

CD občas, takže mp3 a ogg, kvalita 256-320...
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod al.ish 2. 2. 2007 15:04

No vzhledem k danym podminkam, bych asi stanovil cenovy limit tak maximalne 4000Kc. Drazsi modely by uz asi byla zbytecna investice. Pred casem jsem si take vybiral sluchatka s podobnymi podminkami a nakonec jsem si koupil Sennheiser HD555 a jsem zatim spokojeny. Vy vyberu jsem mel ovsem i jine modely - napr. Grado SR60, BEYERDYNAMIC DT 440, nebo nektera z modelu AKG. Nejlepsi rada je asi zebrat si svou oblibenou muziku a jit si to poslechnou do nejakeho shopu, ktery ti to umozni.
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod descent 2. 2. 2007 15:10

al.ish píše:No vzhledem k danym podminkam, bych asi stanovil cenovy limit tak maximalne 4000Kc. Drazsi modely by uz asi byla zbytecna investice. Pred casem jsem si take vybiral sluchatka s podobnymi podminkami a nakonec jsem si koupil Sennheiser HD555 a jsem zatim spokojeny. Vy vyberu jsem mel ovsem i jine modely - napr. Grado SR60, BEYERDYNAMIC DT 440, nebo nektera z modelu AKG. Nejlepsi rada je asi zebrat si svou oblibenou muziku a jit si to poslechnou do nejakeho shopu, ktery ti to umozni.

Impedance 120 Ohm...zvládá to bez problému zvukovka?
Byla by nějaká uzavřená od Sennheiser?
Kossy nedoporučuješ?
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod al.ish 2. 2. 2007 15:21

Ja sice pouzivam externi zvukovku, ktera ma vlastni regulaci hlasitosti, ale ikdyz ty sluchatka pripojim primo na PC, tak nemam z vybuzenim problemy.
Co se tyka Kossu, tak o nich jsem taky zpocatku uvazoval, ale nakonec jsem je vynechal. Osobni zkusenosti s nimi sice nemam, ale co vim z ruznych diskuzi a clanku, tak koss je prece jenom zameren na ten spotrebni trh s trochu levnejsimi sluchatky (viz Porta Pro, ktera jsou velmi popularni). Koss prakticky nema, alespon co ja vim, zadny poradny highendovy modelm coz taky o necem svedci. proto bych se drzel osvedcene kvality - Sennheiser, Bayerdynamic, Grado, AKG, apod. Ale to je jenom muj nazor.
Jo a co se tyka uzavrenych sluchatek, tak Sennheiser urcite nejake ma, ale pocitam, ze budou pri stejne kvalite trochu drazsi, nebot udelat kvalitni uzavrena sluchatka je trochu slozitejsi, nez otevrena.
Naposledy upravil al.ish dne 2. 2. 2007 15:23, celkově upraveno 1
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 2. 2. 2007 15:22

Ahoj,
al.ish se toho velmi pěkně ujal.. S dovolením také přispěji svoji troškou do mlýna. Nevím, jak al.ish, ale já uzavřená sluchátka nedoporučuji kvůli jejich více či méně znatelnému "plastovokelímkovému" charakteru zvuku. Téměř všechna sluchátka označovaná jako audiofilská jsou otevřeného typu. Otevřená konstrukce je jednodušší pro dosažení lepšího zvuku. O uzavřených bych moc neuvažoval.

120Ohmů by mohl být, ale také nemusel být problém. Když připojím svá HD600 (300ohmová) k obyčejné integrované zvukové kartě, tak samozřejmě hrají, ne však nijak hlasitě. Na obyčejný poslech to není zlé, pokud mám ale chuť "otočit volume doprava", není to ono. O kvalitě zvuku se ani nebudu vyjadřovat.

al.ish
Koss má i pár modelů, které stojí minimálně za řeč.. Je to Koss MV1 a pak určitě elektrostaty ESP950.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod al.ish 2. 2. 2007 15:29

Jersey II. píše:al.ish
Koss má i pár modelů, které stojí minimálně za řeč.. Je to Koss MV1 a pak určitě elektrostaty ESP950.a/quote]

Ahoj,
no vzdyt ja psal "alespon co ja vim" a evidentne toho jeste porad nevim dost :wink:

OT:
Gratuluji k "moderatorstvi" a preji pevne nervy :wink: .
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 2. 2. 2007 15:32

POkud davas prednost zvuk co nejblizsi "skutecnosti" tak bych nezavrhoval urcite Bayerdynamic.
Kazdopadne zajdi do obchodu se svou obibenou hudbou a zkus nekolik sluchatek vyzkouset. Kazdy ma jinou hlavu,jine usi , posloucha jinou hudbu takze rady v tomto vlakne bez s rezervou a poslihej na vlastni usi.

------------------------------------------
pokud nemas omezene finance tak by nebylo spatne zauvazovat i nad sluchatkovym zesilovecem +sluchatka ,ale to uz bys musel met asi kvalitnejsi zdroj zvuku nez PC aspon solidni CD prehravac abys vyuzil jejich potencial.

Jersey II: vidim zes povysil :mrgreen: :wink:
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 2. 2. 2007 15:34

al.ish

Jasně, neměl jsem v úmyslu Tě nějak opravovat, spíš jsem jen doplnil pro informaci :wink:

OT: Děkuji, věřím, že budu spravedlivým a čestným moderátorem audio sekce a že mě tu budete mít rádi :D
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod descent 2. 2. 2007 15:42

Jersey II.: Uvedené Kossy nejsou určitě nijak levné :) A tedy těch 120 Ohmů by problém být neměl, snad.
descent
Mírně pokročilý

Další stránka