[recenze] AKG Hearo 888 Titan - high-end wireless

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 2. 2007 17:10

AKG HEARO 888 TITAN
Uživatelská recenze

Obrázek
V roce 1999 rakouské AKG uvedlo svá první bezdrátová sluchátka s digitálním přenosem. Byla to velmi drahá záležitost (více než 10 tisíc Kč po roce 2000), nicméně souprava je vybavena vlastním 24bit převodníkem, Dolby Surround Pro-Logic a IVA (úprava zvuku pro binaurální poslech) procesorem.

Design sluchátek ani stanice není nejzdařilejší. Šedé plasty nepatří k luxusním materiálům a konstrukce sluchátek byla identická s více modely. Kvalita zpracování je však solidní. Mušle s příjemným velurovými náušníky mají prostor pro průměrné ucho. Hlavový most, typický pro AKG, je kožený. Hmotnost kolem 230 gramů sluchátek je poznat, nicméně i tak je komfort špičkový, a především nejste omezeni kabelem. Na pravé mušli je regulace hlasitosti a frekvence. Levá mušle ukrává dvě NiMH AAA baterie (mají podíl na hmotnosti), podle jejich kapacity mohou sluchátka hrát i 5 hodin.

Obrázek
ObrázekObrázek

Dokovací stanice slouží jako vysílač, k dobíjení, odkládání sluchátek a zvukem obslouží několik sluchátek. Má cinch vstup a výstup. Od vysílače se můžete vzdálit až na 50 metrů.

Obrázek

Konstrukce je polootevřená, ale žádné výraznější kelimkové zkreslení nepoznám. Kvalit zvuku high-endových klasických sluchátek 888 Titan sice nedosahují, ale je na úrovni zhruba střední až vyšší třídy. Bezdrátový přenos má na svědomí minimální šum, který je patrný jen ve velmi tichých pasážích, ale jinak neobtěžuje. Zvuk je vybalancovaný, živý, rychlý a detailní. Basy jsou perfektně odměřené, dostatečně úderné a plastické. Hlasům je skvěle rozumět. Výšky jsou čisté, trochu ostřejší. Hlasitý poslech zvládají výborně.
IVA částečně řeší problém stereo prostoru na sluchátkách. Některé skladby zní lépe, některé naopak ne.
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 26. 1. 2008 19:38, celkově upraveno 6
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 2. 2007 17:28

Odkaz na tuto recenzi přidán do Důležité - Uživatelské [recenze].. Díky za ni..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 30. 7. 2007 09:20

Recenzi jsem kompletně upravil, původní se mi zrovna nevydařila (1.recenze sluchátek zde). Doufám, že je lepší.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků