[recenze] Koss The Plug x Creative EP-630 x Sennheiser CX300

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 31. 1. 2009 18:43

Spíš blbě v uchu, ne?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 31. 1. 2009 19:47

Ne, blbě v uchu opravdu ne ;-)
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sauhirt 31. 1. 2009 19:50

pokud už je máš nějakou dobu a něco málo jsi na nich naposlouchal tak to spíš vypadá, že jsou zanesený ušním mazem, vyčistit a bude to v poho 8-)
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 31. 1. 2009 20:05

Tak jsem si je zkusil přitlačit k uchu tou venkovní stranou a řvou dobře. Jako ta mřížka se leskne čistotou ale těžko říct jestli je v ní něco zatlačené. Jakto teda vyčistit? :hm
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VLAPAV 31. 1. 2009 21:48

Jediným problémem, kterým tento model častěji trpí, je slabá hlasitost jednoho sluchátka - následující informace se více či méně týkají vlastně všech in-earů. takže: jestliže Vám začně sluchátka hrát po čase velmi potichu, příčina je 99.9% ucpání průzvučné mřížky ušním mazem. K odstranění tohoto „problému“ skutečně není potřeba sluchátka reklamovat. Stačí namočit vatu/vatovou tyčinku či vatový tampón v lihu nebo nejlépe izopropyl-alkoholu (IPA) a tím konec sluchátka důkladně vyčistit. Někdy je špína natolik nacpaná do mřížky, že je nutné ji nechat navlhčenou odmočit až 2hodiny - a poté opět setřít. Při tomto postupu dbejte na to, aby se tekutina nedostala úplně dovnitř sluchátka.

Jelikož je odstranění problému s tichým sluchátkem poměrně náročné, je rozhodně nejlepší prevence - stačí pravidelně sluchátko lihem během vteřiny vyčistit a problém vůbec nenastane. Stejně tak je doporučeno čistit pravidelně uši. Na reklamaci sluchátka posílejte až poté, co tento postup nezabere (což je vysoce nepravděpodobné)
VLAPAV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 31. 1. 2009 21:53

boze tu je o tych sluchatkach tolko cim tie sluchatka trpia, ze su proste ***** jak sa patry.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 31. 1. 2009 21:59

palinoch píše:boze tu je o tych sluchatkach tolko cim tie sluchatka trpia, ze su proste ***** jak sa patry.

:mrgreen: pod to bych se podepsal
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 31. 1. 2009 22:38

VLAPAV: Díky za radu. Zítra je teda půjdu rozpoušťět ;-) Reklamovat jsem je rozhodně jít nechtěl neboť mi leží v šuplíku tak jak tak. Chvíli je používala přítelkyně, ale moc ji špuntová konstrukce nesedla. Já jsem je vytáhl jen proto, aby měla segra co dělat 12 hodin v letadle, tak ji chystám filmy a hudbu.
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gtbiker 28. 2. 2009 21:35

Jenom bych chtěl podotknout že cena EP-630 se nyní pohybuje na 300KČ hranici
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.cz/creative-earphones-ep-630-d61759.htm

Což si myslím je cena za kterou si jí mohou dovolit masy lidí.Možná by to pro některé lidi mohlo znamenat změnu pořadí...
.
Gtbiker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 7. 3. 2009 18:42

Bobroněnko píše:je pořád spousta lidí, kteří si pod dojmem kvalitní zvuk představí basy. zvláště u sluchátek takovýchto rozměrů.

Neda mi nereagovat. Vlastnim KOSS Porta Pro aj KOSS Spark Plug. Uznavam, ze pri Spark Plug nastavujem ako u jedinych sluchatok ekvalizer na POP namiesto ROCK, aby som nemal premrstene basy.
Porty si neviem vynachvalit. Uprimne, ked som ich kupoval, prave ma zaujalo to, ze vedeli zahrat basy (basy mam proste rad). Ale celkovo si myslim, ze v svojej cenovej kategorii (dnes sa daju kupit fakt za babku) su dobre, zaujimavo vyzerajuce s (pre vela ludi dolezitou) dozivotnou zarukou. Keby sa mam znova rozhodovat, aj ked viem, ze mozno maju cosi vyraznejsie basy, ako mozno mali mat (neviem, ine v tejto cenovej kategorii som nepocul - priznavam sa dobrovolne, moc som to neriesil a nie som audiofil, ktory by mal napocuvane napr. 50 sluchadiel), bral by som ich znova.

Dovod? Podla mna na svoju cenovu kategoriu naozaj kvalitny zvuk, imageovy vzhlad. Spark Plug pouzivam hlavne ked som na ulici - ked idu okolo mna auta a podobne - kvalitu reprodukcie zas natolko neriesim.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zivjo 7. 3. 2009 22:27

On je velký rozdíl mezi "basy" a tupým duněním!! :-)
Sony NWZ-S638,Iriver T10,Iphone + Head-Direct RE2,Sennheiser PX100,Cresyn
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 7. 3. 2009 22:39

zivjo --> Urcite. Ale sam seba sa pytam, ci mam taky sluch, ze to viem rozoznat. Fakt som v zivote nebol v nejakej specializovanej predajni, kde by som si mohol vyskusat trebars 10 sluchatok a nikto by tam na mna nezazeral, keby som z tade odisiel.

Pozeral som tu na fore topic, posluchove studia. V Prahe a celkovo v CR je toho namraky. Na Slovensku je co som videl len nejake jedno v BA. Myslim, ze toto je hlavny problem ludi, ked idu cosi kupovat - nemaju velmi kde poskusat bez toho, aby si nepripadali, ze otravuju predavaca. Osobne som to zazil nedavno, ked som chcel v NAY, aby mi pustil repraky. Uz len pripojenie CD prehravaca bolo pre obsluhu obtazujuce. Nakoniec som si vypocul, co so pocul sa mi na moje poziadavky pozdavalo a kupil som. Ale buh vi - mozno, keby mam moznost vystriedat napr. 5 typov bedni a 5 typov receiverov - mozno sa rozhodnem inak.

Toto povazujem za hlavny dovod, preco ludia kupuju to, co kupuju. Pristup predavacov a firiem na Slovensku - kup a chod do *****. Mne by sa pacilo, keby niekde pridem, poviem, mam tolkoho penazi, chcem za to co najlepsie, mam cca takuto predstavu - poradte mi nieco. Ale to je len moje zbozne zelanie. Potom uz len nasleduje internet - popytat sa a zvolit rozumnu strednu cestu. Preto si vazim kazdeho prispevku, ktory mi na tomto fore pomoze pri spravnom rozhodovani sa pri kupe elektroniky ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zivjo 7. 3. 2009 23:44

No oni to i prodejci v klasických kamenných prodejnách nemají zrovna lehké.Strejda co prodává v Práglu široký audio artikl říkal,že praxe je pokaždé stejná.Příjde maník vyzkouší hafo sluchátek,poděkuje a běží si objednat na internetu.Jinak né,že bych se zastával prodejců.Bože chraň. :-D :-D
Sony NWZ-S638,Iriver T10,Iphone + Head-Direct RE2,Sennheiser PX100,Cresyn
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 8. 3. 2009 00:12

Pokud nedokážou nabídnout dobrou cenu, tak mají smůlu. Stejně na třeba reprákách musí být dost dobrá marže.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivjo 8. 3. 2009 00:30

Prodejce v kamenné prodejně nemůže z pochopitelných důvodů nikdy nabídnout cenu jako čistě internetový prodejce.
Sony NWZ-S638,Iriver T10,Iphone + Head-Direct RE2,Sennheiser PX100,Cresyn
zivjo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků