PX 100 / PORTA PRO / KSC 75

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xmickey 11. 2. 2007 18:41

Pomoc s výběrem

AKG K 412 P
Obrázek
Cena 890,-
+ Cena, vzhled
- ? Zvuk ?

Sennheiser PX100
Obrázek
Cena 1250,-
+ Cena, zvuk, vzhled, pohodlné nošení

KOSS PORTA PRO
Obrázek
Cena 1790,-
+Zvuk, doživotní záruka
- Vzhled, cena

Vím že o těchto sluchátkách tady bylo už dost diskusí. Předem prosím: Nehádejte se tady která jsou lepší atd. Jen chci znát váš názor které by jste si koupili a proč. Ke všem sluchátkům jsem napsal svůj názor jak já to vidim. Zatím se mi nejvíce zamlouvají Sennheiser PX100... Prosím všechny aby se vyjádřili :)
Naposledy upravil xmickey dne 14. 2. 2007 06:41, celkově upraveno 1
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 11. 2. 2007 18:52

Ahoj,
můj názor bude asi trošku zaujatý, ale koupil bych Koss portaPro.. Za 1200Kč (1790Kč už je minulost) hrají opravdu excelentně.. Navíc se mi líbí jejich design a doživotní záruka.

Myslím, že tady je spousta názorů.. http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=50046 Zkopíruji tedy ještě jednou, co jsem tam napsal.

Sennheiser PX100

zvuk: Je velmi detailní bez většího zkreslení, velmi vyvážený. Výšky se mi zdají oproti portaPro ve větším zastoupení a detailnější, středy také velmi povedeném, detailní, basů ale méně, bez nějakého zvýraznění v přehrávači bych řekl, že skoro velmi málo (na můj vkus)

provedení: Je jak jsem ostatně u Sennheserů zvyklý na velmi vysoké úrovni, vše do sebe zapadá jak má a nikde nejsou nedokonalé výlisky jako u portaPro (kde je to ale spíše než chybou ve výrobě, zaměr). Skládací konstrukce se mi zdá ale poměrně křehká, ale nejsem jejich dlouhodobý uživatel, tak nevím, co vydrží. Nikde jsem se ale o žádném problému nedočetl ani nedoslechl.

design: Je podle mě velmi vydařený. Jednoduchý bez nějakých zbytečností, pro milovníky bílé barvy existuje i bílá varianta. Celkově se mi ale více líbí portaPro (asi zaujatost Smile

určení: Jsou určeny především pro posluchače klasické hudby, jazzu, folku, popu, atp. Pro vyznavače rocku, metalu, jungle,.. kde je třeba malinko "basovosti" nejsou moc vhodná.

závěr: Sluchátka, která neurazí, ale ani nenadchnou. Jsou ale velmi dobrou alternativou k portaPro.

Koss portaPro

zvuk: Velmi detailní, barevný, bez známek zkreslení (a to ani při použití k výkonnějšímu zařízení). Celkově kmitočtové spektrum poměrně nevyvážené, výšky občas zanikají v přemíře středů a basů. Toto se však neděje vždy, záleží na druhu skladby. portaPro má velmi vydařenou basovou složku. To, co tak malá sluchátka dokáží "prodat" je občas až neuvěřitelné. Basy jsou přesné rychlé a krásně umocňují scénu i například při koukání na film.

provedení: Sluchátka jsou vyrobena převážně z plastu, ten je na první pohled sice křehký, ale vydrží i velmi nehezké zacházení. Plast se zdá jako velmi levný, ale je to vykoupeno onou pevností. Hlavový most je vyroben z ocelového pásku, velmi pružný, také vydrží dost. Zde bych asi měl zmínit i comfotZone, což je jakýsi nastavovatel přítlaku k hlavě, díky němu se stávají sluchátka velmi pohodlnými téměř pro každou hlavu.

design: Je řekl bych do určité míry extravagantní. Někomu se líbí, jinému ne, nikdo mezi tím asi není. Já osobně jsem zprvu designu moc nefandil, ale nyná jsem se do něj do slova zamiloval.

určení: Především pro posluchače rocku, metalu, atp. Nehodí se příliš pro klasickou hudbu. Já poslouchám především jazz, ale i ten, je nich velmi poslouchatelný.

závěr: Velmi povedená legendární sluchátka. Nechají se koupit už za 1200Kč. Doživotní záruka a krásnej (podle mého) design.

AKG 412P

Jsem bohužel neslyšel.

Každopádně si je všechny poslechni! Takto se stejně nemá cenu rozhodovat.
Naposledy upravil Jersey II. dne 11. 2. 2007 18:58, celkově upraveno 3
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 11. 2. 2007 18:56

Neboj všechny tyhle témata okolo PX / PP mám pročtené...
U PP se mi nelíbí ten vzhled :? .... Ale zase dobrý zvuk + doživotní záruka. To je ale těžké vybírání....
ED: Neboj poslechnu jen chci vědět jak jsou které oblíbené.
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 11. 2. 2007 19:36

Tak kdepak jsou všichni ti místní odborníci ? :)
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xemiq 11. 2. 2007 19:49

no, imho - zober AKG. Desing je uzasny, cena taktiez. Zvuk moze byt o nieco horsi,ale ber do uvahy,ze aj tak su to len obycajne prenosne sluchatka,toto este nieje audiofilska meta,kde by si mal zvazovat az takto vela..
Mal som aj PP aj PX a z nich by som vybral PX,PP sa mi uplne prestali pacit (vyzorovo) - a navyse - nosi ich uz na hlave kazdy druhy..
A ako vravy jersy - treba vypocut.. Ale nemyslim,ze by ta ktorekolvek z tychto sluchadiel sklamali..
I`m not like them,but I can pretend..
Xemiq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 11. 2. 2007 20:46

Ja portaPro mam, no trochu lutujem ze som si nevypocul pri nakupe aj Senny (nemali ziaden podobny model) a kupil hned Porty... Zozaciatku sa mi zvuk pacil, no casom mi tie zvyraznene basy zacali vadit a teraz keby mam par tisic navyse, urcite by som si kupil nove sluchatka (Senny, alebo mozno AKG)... Ale urcite si vsetky vypocuj...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 11. 2. 2007 21:24

No taky se trochu bojim te prebasovanosti i kdyz basy mam rad :) . A mezi jakymi se rozhodujes ty ?
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 11. 2. 2007 21:39

AKG neviem, ale PX100 vlastnim a PortyPro som testoval v skole na MP3 playeri...

obidva hraju velmi cisto, Porty maju viac basov, obcas sa to hodi, obcas nie... zalezi podla toho, co pocuvas...
takze ako vravia vsetci, najlepsie vypocut...

ale skusal som pridat basy aj na PX100 a bez problemov dokazu basovat ako PortyPro bez skreslenia, rovnako, ako sa daju basy na Portach ubrat...

myslim, ze ani s Portami ani s PX100 nespravis chybu...
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eros 12. 2. 2007 08:17

vlastnil som AKG K24P co su predchodci 412 teraz mam PX100 a mozem povedat ze su zvukovo velmi dobre ale px o chlp lepsie a este px maju o nieco mensie nausniky
co sa tyka pp tie som mal moznost vypocut si asi hodinku a je pravda su o nieco basovejsie
Dve veci sú na tomto svete nekonečné: ľudská hlúpos? a vesmír. A tým vesmírom si nie som taký istý. (Albert Einstein)

Emgeton E5 + PX100-white
eros
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 13. 2. 2007 06:36

hlasuju pro PX100, ale pochybuju že už tu někdo může přijít na něco, co tu už někde nebylo. :roll:

pouze bych si dovolil nesouhlasit s Jerseym o vhodnosti těch kterých do rocku a metalu - já bych to napsal přesně naopak, tedy že Sennheisery jsou na rock a metal jako dělané - basy umí, ale neztratí se kupříkladu akustika nebo činely - kdežto porta se mi až tak nelíbí, a spíše bych je viděl někam, kde ty výšky skutečně tak náročné nejsou. ale to je můj názor, každému se to líbí jinak.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 13. 2. 2007 10:35

Jasně a to je přesně to, proč si to každý má poslechnnout.. Abych tedy pravdu řekl metal a rock moc neposlouchám, ale subjektivně se mi to zdálo lepší na portaPro. Neříkám, že to tak musí slyšet všichni ostatní, to v žádném případě.. Nikde není pravda, když to někdo slyší lépe na tom, ať si koupí ty, druhý to může udělat přesně naopak.. Můžeme jen děkovat, že máme vůbec na výběr..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blabulabul 13. 2. 2007 14:53

Jen k PP - mám je od roku 1998, na zvuk si nemůžu stěžovat, pravidelně se po 3 letech začnou drolit molitany. Většinou to poznáš tak, že když je sundáš, máš kolem uší černej prach. A to zase poznáš tak, že se začne všude oběvovat podivnej černej prach - na košili, na čepici, na polštáři..... :) Jinak mi nedávno začal chrastit levej reproduktor, právě jsem je poslal za 25 korun na reklamaci, tak uvidím co to bude stát.
blabulabul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmickey 13. 2. 2007 15:09

A když už jsem u těch Port.... Kolikrát jste využili tu doživotní záruku a proč jste "reklamovali" ? :)
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blabulabul 13. 2. 2007 15:12

Zatím jen 2x molitany - poslal jsem v obálce kopii záručního listu a za 50 Kč na dobírku mi přišly náhradní. Až teď reproduktor. Jinak bez problémů.
blabulabul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 13. 2. 2007 15:20

Ja 2x poprve me to jeste stalo 150kc.

ted nedavno jsem to posilal znovu poslal jsem to a cekal mesic se nic nedelo tak jsem tam zavolal ze me jeste nedosli tak se me omluvili ze ted okolo vanoc toho maj vic ze to bude jeste chvilku trvat. po 14 dnech jsem tam volal znova a oni ze to posilali ceskou postou , ale me nic neprislo tak me pooslali uplne nove sluchatka prepravni sluzbou a to bez manipulacniho poplatku 200kc. A s ceskou opstou si to vyridili sami. Tak mam nova sluchatka zdarma.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků