Sluchatka do usi do 800kc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lu.kas 24. 2. 2007 19:24

Zdarec, predem upozornuju, ze forum jsem opravdu prohledal, ale jasnou odpoved jsem nedostal.
Shanim sluchtka do usi, tedy bez hlavoveho mostu nebo clip-on, tedy asi jenom pecky nebo spunty. Radsi bych byl za ty pecky, zkousel jsem si jednou spunty (HPM-70) a byl to blbej pocit, ale mozna bych si zvykl. Cena tak do 800kc, v nejhorsim pripade 1k.

Jde mi o celkove podani hudby, zvuk by nemel byt moc zkreslenej. Poslouchat budu z mobilu s ekvalizerem. Posloucham predevsim rock/punk, zadna elektronika nebo hip hop, kde jde (aspon podle posluchacu - "odborniku") jenom o bassy. O ty mi ale samozrejme taky jde, bubny by mely spravne uderne atd.

Zatim jsem na foru tak nak zaslechl o:
Koss the plug
Creative EP-630
Sony MDR-ED31LP
Panasonic RP-HV103E-K
Koss P/15

Opakuji, ze preferuji pecky, uz ze zdravotniho a hygienickyho hlediska
Diky vsem za nazory, ale prosim, az sem nikdo nepise prispevky typu "tam sem slysel ze tamty hraji nak spatne"
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 24. 2. 2007 20:54

Koss The Plug - hraju nevyvazene, hlavne basuju, stredy a vysky nic moc (bez zasahu EQ). Ked sa poriadne pohras s EQ, su aj tieto Kossy "pocuvatelne". Moj nazor: urcite nekupovat

Creative EP-630 - sluchatka velmi podobne HPM-70, zvukovo, aj vzhladovo, casom by si si urcite na ten "cudny" pocit zvykol. Vela uzivatelov je s nimi spokojnych, na svoju cenu je to velmi dobra volba.

Sony MDR-ED31LP - taktiez hraju vyvazene, maju tkaninovy kabel (sluchatka Sony MDR-E931LP s tkaninovym kablom mam uz odkedy su na trhu a ziadny problem, su to Sony co mi vydrzali najdlhsie).

Osobne by som volil medzi Creative a Sony: Creative su lacnejsie, perfektne odizoluju okolite ruchy (co je niekedy aj nebezpecne), Sony maju tkaninovy kabel, pocujes aj okolie, oba modely hraju velmi dobre. Odporucam vyskusat v obchode a rozhodnut sa tam.

S tymi Panasonic a Koss P/15 osobne skusenosti nemam, cize sa nebudem vyjadrovat, ale spominane Creative a Sony su modely, ktore si uzivatelia chvalia ked sa ich uz rozhodnu kupit...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 24. 2. 2007 21:06

Komfort noseni a hygienia je mozna lepsi u pecek, ale ohledne zvuku jsou na tom spunty mnohem lepe. Nejen, ze lepe izoluji okolni zvuk, ale take lepe prenaseji nizke kmitocty. To je dano "uzsim kontaktem" samotneho sluchatka s uchem, takze nejen, ze basy slysis, ale taky je "citis" (nevysvetluje se to uplne dobre). Reproduktory jsou bliz uchu, slysis vice detailu. S tim vsim souvisi i mensi potebny vykon prehravace...

A jeste neco, kdybych si vybiral mezi spunty s nastavci ze silikonu (EP-630) a molitanu (Koss), bral bych urcite silikon. Molitanky uz jsou prezite a komfort noseni je u tech ze silikonu mnohem vyssi (ale stale to neni ono).
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 24. 2. 2007 23:18

Sony MDR-ED31LP su taka zlata stredna cesta. Nie su to klasicke pecky, ale taktiez ani nie in-ear sluchatka. Ja som mal dlho ich predchodcu a bol som s nimi velmi spokojny pretoze ciste vysky boli doplnane o slusne basy. Aj konkurencia od Philips ci Panasonic vyraba napodobeniny s "gumovym vyvysenim" na zlepsenie basov, ale podla mojich skusenosti co sa tyka kvality zvuku a aj izolacie su tieto Sony najlepsie (a aj prve svojho druhu, ako aj Sony MDR-EX71SL co su zase prve in-ear sluchatka - z nich vychadzaju EP-630).

A s tymi silikonmi plne suhlasim.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 2. 2007 13:21

pakliže máš EQ, ber The Plug. více v uživatelských recenzích, psal jsem o The Plug a EP - 630. třeba ti to pomůže.

//Jersey II.: Neboj se dát mu odkaz :wink: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=54971
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 25. 2. 2007 18:24

Bobronenko: Jj, tvoji recenzi sem cetl, ale stejne bych dal radsi prednost vyvazenemu zvuku bez EQ, jak uz nekdo psal, ekvalizer je podle me drbani se levou rukou na pravem uchu
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 3. 2007 18:08

Tak se mi zatim nejvic zamlouvaji ty Sony... K tem plugum: Ekvalizer sice mam, ale mam pocit, ze zvuk zkresluje a jenom o bassy mi nejde. No v nejhorsim jim je vratim. Obavam se, ze u nas ve meste mi zadna prodejna sluchadla vyzkouset neda. Parkrat sem to zkousel a kroutili se...
Stale jeste ale uvazuji, ze si koupim sluchatka rovnou k mobilu HPM-70, uz jsem je zkousel, hrajou pekne, ale boli me z nich usi, jako kdybych poslouchak dlouhodobe hudbu nahlas. Ale to i po 30min stredne hlasitym poslechu. Tak nevim. Myslite ze se to zlepsi? A nerad bych si poskodil sluch.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 3. 3. 2007 12:46

Zozaciatku som mal aj ja problemy s in-ear sluchatkami kym som si na ne zvykol. Zozaciatku som ich nemohol pocuvat dlhsie ako hodinu... Ale v priebehu tyzdna som si na ne zvykol a uz to bolo v pohode... Potom ma zase prve 3 dni bolela hlava, ked som kupil portaPro a pocuval tie a to hudbu nahlas vobec nepocuvam. Ked ti hudobne vyhovuju, tak nie je co riesit, podla mna si na ne zvyknes (i ked kazdy je iny)...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 3. 3. 2007 14:13

Tak kdyz chces spis pecky tak ber Sony MDR-ED31LP, vcera sem si je koupil a nelituju. To by me zajimalo, v kterem obchode maji sluchatka normalne na vyzkouseni, tam kde sem je kupoval meli jen Koss Porta Pro a to jen, ze je meli predtim vystavene ve vyloze s nejakym mp3 prehravacem, ale musim rict jak je vsichni chvali tak me teda pekne zklamaly, sem rad ze sem si je mohl vyzkouset a jeste vic ze sem si koupil ty ED31LP. :)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 4. 3. 2007 10:59

Tak zustavam u Sony Ericsson HPM-70. Za 500 hraji myslim opravdu pekne a budu doufat, ze me z nich usi bolet prestanou.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků