Jak drahé sluchátka k mp3 přehrávači?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 3. 2007 19:16

Zdravím všechny
Poradte mi prosím, které sluchátka k mp3 přehrávači. Chci sluchátka, které budou dobře izolovat okolní hluk(městský provoz, vítr když jezdím na kole). Poslouchám metal, punk, rnr, prostě víceméně tvrdší. Qalita- mp3/wma, datový tok přizpůsobím potřebě...,klidně i 320kb/s. Rád si taky zatřepu hlavou do taktu, takže ať trochu drží... Poslouchat to chci na
mp3 přehrávači(převážně venku, viz. výše). A s tím souvysí druhá prosba. Jaký mp3 přehrávač? Dočetl jsem se, že
není výstup jako výstup na přehrávači, takže qalita je jasná volba :-) Tento přehrávač by měl splňovat tyto parametry
AAA baterie
USB bez kabelu
radio
rec z radia v dobré q
diktafon
2-4GB kapacita
nízká spotřeb
qalitní výstup
lepší eqalizér

Do sluchátek jsem ochotný investovat až 6k. Zatím nepreferuju které. Jestli špunty, uzavřená, nebo otevřená. Pecky spíše né, ale není to stopro rozhodnutí. V jakési diskuzi jsem se dočetl, že k přenosným přehrávačům je zbytečné kupovat takové jako je Grado / 3900kc, že nevyužiji jejich potenciál. V jiné diskuzi komusi doporučovali k empetrojce HD 600 / cca 9000kc, tak nevím.

Nakonec jsem vybral tyto kandidáty(i když né všichni s odhlučněním):
Creative EP-630
Sennheiser CX300
Koss The Plug
Sony MDR-ED31LP
KOSS SPARK PLUG
SONY MDR-EX51LP/N
Grado SR60
senny hd 595
senny pxc 250,300
logitech noise canceling

Cenové rozpětí je celkém velké, protože mi není jasné jesli ty drahší využiji na empetrojce...

Díky
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 3. 2007 19:59

Nejlepe izoluji uzavrena. Drazsi sluchatka (tak 3k a vic) uz podle me k mp3ce ztraci vyznam.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 3. 2007 20:20

A který typ sluchátek myslíš do 3k?
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 3. 2007 20:23

2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 3. 2007 20:41

Docela zajimavé sluchátka.Zařadím je mezi kandidáty.
to oneill_sx1: jak ti ty AKG K27 i drží na hlavě? Nemají tendenci padat?
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 3. 2007 21:03

PetrGa píše: V jiné diskuzi komusi doporučovali k empetrojce HD 600 / cca 9000kc, tak nevím. m/quote]

K této diskuzi se nebudu příliš vyjadřovat, kolegové se Tě ujali dobře, ale na citovaný úsek reagovat musím. MP3 přehrávač chceš používat na ven, mrkni se na to, jak jsou HD600 velká :) .. Jsou to výborná sluchátka na doma, ale proboha, kdo by to s sebou tahal někde po venku? Nehledě na to, že když už mám taková sluchátka, nebudu je přece krmit MP3 přehrávačem, jejichž obvody nejsou na zrovna hifistické úrovni, narozdíl od sluchátek :wink:

Jen poznamená, že kdyby Ti tak moc nezáleželo na izolaci, pro mě by byly vítězem Grado..

A druhá poznámka: Sluchátka si sám poslechni, abys zjisti, která vyhovují a která méně nebo vůbec.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 3. 2007 21:23

to Jarsey II.: A o to mi právě jde. Jaká qalitní(drahá) sluchátka k mp3?abych jejich qalitu využil. oneill_sx1 psal do 3k, ale jaká? špunty, otevřená, uzavřená?
A k mému původně druhému dotazu. Je možné koupit nějaký mp3 přehráváč s dostatečně Q obvody? Ale zase nemám na mysli za např.20k...
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 3. 2007 21:31

Pověstné jsou modely od iAudia, tím směrem bych se rozhlížel..

A sluchátka.. Pokud kladeš opravdu velký důraz na izolaci, pak asi zapomeň na otevřená, byť mám tuto konstrukci nejraději. Porozhlížej se po uzavřených typech a špuntech.. Do kolika využiješ kvalitu, mno.. Obecně platí, že čím dražší sluchátka, tím lepší (není to tak samozřejmě vždy), takže teoreticky využiješ i ty HD600 :-) ... Ale je nesmysl taková sluchátka nosit po venku. Záleží, jak moc jsi náročný posluchač.. Máš už nějaká sluchátka?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Narcissus 1. 3. 2007 22:05

Možná jde i o bezpečnost - na venek (a na kolo zvlášť) bych nechtěl být moc izolovaný od vnějšku.
A ke kvalitě - dle mého na mp3 využiješ i extrémně kvalitní sluchátka, jen už pak ten zvuk nebude lepší a lepší, ale bude ti víc a víc ukazovat nekvalitu mp3 :)...
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 3. 2007 22:18

Mě jde hlavně o to, abych nekoupil zbytečně drahé. V jendé recenzi jsem četl srovnání mp3 přehr. a vyšlo z ní, že né všechny mají stejnou qalitu výstupu. Tzn. že druhý dotaz směřuje k tomu, jestli jsou vůbec takové mp3 přehrávače, které jsou natolik kvalitní, aby využily ty sluchátka. Ono můj kup, bude záviset na obou veličinách. Takže jestli se dělají natolik qalitní mp3 přehrávače, aby mělo aspoň trochu smysl kupovat lepší sluchátka, koupím je. Pokud se nevyrábí, koupím creativy 630ky a budu spokojený.
Náročný posluchač víceméně jsem. Doma bez hudby ani minutu... Ale aparatůra(jak sem pročítal diskuze)nicmoc...
Sluchátka jsem měl k wolkmenu, tzn. za nějakých 300kc.... I když to není tak jisté, protože ten W stál 4300kc, takže snad mohly být i trochu lepší...(pecky)
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 3. 2007 22:22

To Narcissus:O bezpečnoust ani tak strach nemám, vcelku jsem naučený o to více čučet kolem sebe.... (i na kole)
S tím ukazováním neqality mp3 máš na mysli i datový tok 320?
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod houbeek 1. 3. 2007 22:32

houbeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 3. 2007 23:55

Tak jsem se konečně po usměrnění jednoho uživatele dostal k tomuto tématu, uff.

Myslím, že neměl Narcissus na mysli jen datový tok, ale že čím kvalitnější sluchátka budeš mít, tím více poznáš nekvalitní MP3. Dám příklad. Máš méně kvalitně ripnutou MP3, na levných peckách Ti přijde normální, ale na kvalitních sluchátkách najednou uslyšíš artefakty, šum, atp.

Samozřejmě se vyrábí přehrávače s méně kvalitními obvody a výstupem, pak jsou ale i ty, které jsou na tom lépe (některé modely od iAudia).. Podle mého tedy kvalitní sluchátka budeš moci slušně nakrmit..

Já sám za sebe radí otevřená sluchátka, přečti naše poradce http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=57172 , ať se malinko zorientuješ.. Nejvíce mi z Tvé nabídky uchu lahodí Grado SR60 http://www.stereomag.cz/read_clanek.php?id_cl=1610 ta už se nechají poslouchat i doma, ale s tou izolací to nebude nic moc.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod PetrGa 2. 3. 2007 00:18

jasně, oba články jsem už pročítal dříve. Ty Grado jsem zařadil na základě právě z toho odkazu.

K těm empetrojkám-jsem poučen;-)

Takže se tedy přikláním ke kvalitě... Ty grado mě dráždí taky, jenže ta izolace.... Vzhledem k tomu, že je budu poslouchat venku, tak raději at trošku izolují. Navíc v tom článku se autor zmínuje, že moc na hlavě nedrží.... tedy spíše, že nejsou moc na třepání hlavou(i když netřepu hlavou kudy chodím:-) ). Během nejblížšího půlroku je budu používat hlavně na kole. Pak je budu užívat asi 48hodin v buse, měsíc ve městě, a pak zase na kole. Takže otevřený typ, který moc nesedí a neizoluje.... Ale jsou zase qalitní. Sakra...
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 2. 3. 2007 00:22

Náhodou nějaká zkušenost s těmi Logitechy Noise Canceling?
PetrGa
Junior

Další stránka