Co vy a sluchátkový poslech?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jak je to s Vámi?
Poslouchám jen přes sluchátka 31 %  32%  [ 31 ]
Občas se sluchátka hodí 54 %  56%  [ 54 ]
Sluchátka používám jen ve vyjímečných případech 9 %  9%  [ 9 ]
Sluchátka rád nemám 1 %  1%  [ 1 ]
Sluchátka? Co to je? 1 %  1%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 96

Odeslat příspěvekod lupenn 21. 5. 2007 23:17

Sluchatka jen na ven..doma jen pres bedny..a musi tancovat nabytek,kdyz si pustim hudbu:)Takovej mensi koncert doma...
lupenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 22. 5. 2007 06:31

sluchátka používám hlavně venku a nebo když nechci někoho rušit, jinak radši bedny. ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 22. 5. 2007 09:55

Jelikož bydlím v paneláku tak pokud si chci opravdu něco poslechnout tak poslouchám ve sluchátkách.
Mám Sony MDR CD 250 - uzavřená sluchátka.
Kdysi jsem používal walkmana, dnes už sluchátka venku nenosím.
...
Michal P
Junior

Odeslat příspěvekod deluX 22. 5. 2007 15:46

Dal jsem možnost C (Občas se sluchátka hodí)
Doma poslouchám hlavně na repro Mercury SW1800 (něak ale poslední dobou hrajou čím dál hůř). Sluchátka používám hlavně večer, abych nikoho nerušil. Mám stařičké Sony MDR270, ty mám hlavně na doma, pak mám něaké Nokiácké a ty patří do školy. Jsou to sh*ty, ale tak aspoň že hrajou. Jinak když si něakou hudbu pouštím venku tak to v mobilu pustím do repráku ať to slyší všichni.
deluX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oh01 24. 5. 2007 14:44

Taky jsem zkoncil u c.

Sluchatka pouzivam jen pokud moje bedny rusi okoli, nebo kdyz jdu ven (mam bezdrat Sony TMR-RF850R a Beyerdynamic DT 770)
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wind of light 1. 6. 2007 11:12

pořadí jak nejraději poslouchám hudbu:
1. z repráků na ideální hlasitost
2. ze sluchátek
3. z repráků potichu
vzhledem k tomu, že bydlím v paneláku tak 1. nelze a uchyluji se k 2. a stále víc se orientuju na poslech ze sluchátek
wind of light
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jont 3. 6. 2007 15:42

působí na tebe míň vjemů a tak se můžeš lépe soustředit na zvuk. teda aspoň já si to tak myslím.
PS4ever
Jont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 3. 6. 2007 15:52

Je to přesně tak, jak říká Jont.. Nejsi tolik rušen okolím a navíc je možné slyšet náznak prostoru (pokud hudba a sluchátka umožní). Když otevřeš oči, prostor je okamžitě rozbit.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 5. 6. 2007 22:16

já to mám asi 50:50 repraky/sluchatka. na hudbu je mi to vcelku jedno, zase takovej fajnšmejkr nejsu :) hlavně že to hraje. na hraní mám málokdy reproduktory, protože bez sluchátek to prostě nejde (hlavně v counter-strike sou sluchátka důležitý).
ale někdy si připadám s těma mýma porta pro jako otík :)
Obrázek
Banny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 8. 6. 2007 18:19

Mám rád hlasitou hudbu.

Na pokoji, kde spolubydlící no. 1 (IQ automatické pračky - vypnuté) pouští disco, spolubydlící no. 2 (IQ napařovací žehličky) vzdálený 3 metry pouští hity 90. let, mi připadá nelogické pouštět třetí proud hudby (DnB). :D Tak jako jediný mám sluchátka. :cry:

Doma v panelovém domě bych měl mít také sluchátka, ale mám Levý reprák z obyčejné PC sestavy a Pravý reprák ze sestavy u naší hi-fi věže; balance je nastavena na 80% u pravého repráku; o rozmístění repráků ani nemluvim. :D
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naith 13. 6. 2007 22:28

S-Tony píše:ja-kub:
Tak já položím stejnou otázku jako vy :-)
Jaké uzavřené sluchátka jste měli v životě možnost slyšet? Pochybuju že nějaké lepší. Lepší uzavřené jsou totiž nad 3000 Kč. Když hodně slevím.
Já ty vaše Koss Porta pro slyšel a oproti těm uzavřeným obecně tedy nic moc. A zorvna Jazz si tedy na nich nedovedu představit vůbec.

Otevřené sluchátka jsou tak možná na nějaký popík do vlaku. Ale na kvalitní poslech pro náročného posluchače ani náhodou.

Kdybych už potřeboval sluchátka na cestování, tak bych bral jedině tyhle:
http://www.electrohall.cz/store/GoodsDe ... 394l/quote]


Měl jsem možnost porovnat uzavřené sluchátka Sennheiser HD250 a jedny Vivanca typ si už nepamatuji s Sennheiser HD580, Sennheiser HD480 Classic II a Grado SR325.

Uzavřená sluchátka nehrají špatně, ale když se nezadaří, tak se ve zvuku objeví náznak "kelímku". Nemyslím si, že by hrály na basech lépe, nebo více, spíše mají temnější barvu, což nemusí každému vyhovovat. Překvapivě dokonce potlačení okolí nemusí být až tak velké (Vivanco). Zvukově to u mě vyhrály Grada. Nicméně platí, že nejlepší jsou ta, která se vám dobře poslouchají. Proto je nezbytné si jich pár před koupí poslechnout a pak koupit ty, co vám "sedly". :D
Naith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 6. 2007 09:03

No, ona uzavřená sluchátka právě basují méně. Nelze to tedy říct u každého typu, ale konstrukčně to tak je. Jelikož vzniká při kmitání membrány akustická vlna, která se šíří dvěma směry, vzniká v uzavřených sluchátkách stojaté vlnění. Navíc nemají kontakt s okolím, membrána nemůže dosahovat takové výchylky jako otevřená. Právě basy rozkmitávají membránu nejvíce. U některých uzavřených sluchátek můžeme vidět malý otvor, který slouží pro "odvod/přívod" vzduchu. Stačí ho ucpat a sami uslyšíte, co se bude dít. Zkusit to lze i s otevřenými. Dlaní příkrejte mušle a všimněte si, že je basová složka potlačena.

Jinak naprostý souhlas, Je nezbytné koupit ty, které "sedly", neboť je to jako se ženskýma, každý máme jiný vkus.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naith 14. 6. 2007 09:22

To máte pravdu, stojaté vlnění má na svědomí "kelímkový" zvuk. Variantě uzavřených sluchátek s otvorem (Vivanco 2000 ifl) se říká polouzavřená a je to vlastně kompromis mezi nimi. Pokud přikryji na SR 325 vnější mřížku, tak hrají huř, než sluchatka za 51,- ;-)
Naith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 6. 2007 10:02

Ne vždy tomu tak je. Ve skrze však říkáte/říkáš (budu tykat, jelikož je to zde na foru zvykem, tykej prosím i ty. Pokud Ti to ale vadí, rád budu vykat :wink:) pravdu. Existují totiž i sluchátka, která se označují jako uzavřená a mají tento otvor (řekněme posilovač basů). Ono značení polouzavřená/polootevřená je spíše záležitost výrobce, někdy jsou tak označená sluchátka, která bych já klidně i nazval otevřenými. Grado SR352i vlastníš nebo k nim máš někde přístup?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků